Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci ta osłona? lepiej niech będzie zdjęta wtedy szybciej zdjagnozujesz ewentualne wycieki.Jak będziesz miał tą osłone a problem będzie np. z uszczelniaczem na wale to zajeżdzisz silnik bo nie zauważysz tego.

Edytowane przez camelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, camelon napisał:

Po co ci ta osłona? lepiej niech będzie zdjęta wtedy szybciej zdjagnozujesz ewentualne wycieki.Jak będziesz miał tą osłone a problem będzie np. z uszczelniaczem na wale to zajeżdzisz silnik bo nie zauważysz tego.

To żart ? Czy ty tak na poważnie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam ale wiesz jak to szybko ucieka ? serio jak mi padł uszczelniacz na wale i dojechałem do mechanika on podniósł auto i mówi panie jak pan tu dojechał ,to po prostu wali ciurkiem.

Edytowane przez camelon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, camelon napisał:

Jak będziesz miał tą osłone a problem będzie np. z uszczelniaczem na wale to zajeżdzisz silnik bo nie zauważysz tego

Nie jest takie proste zajeżdżenia silnika mimo osłony pod silnikiem. Renault przed uruchomieniem silnika sprawdza poziom oleju. Jeżeli po poprzedniej jeździe ubyło znacznie oleju to podczas ponownego uruchomienia wyskoczy odpowiedni komunikat.

Jeżeli podczas jazdy walnie przytoczony wcześniej uszczelniacz to po obniżeniu poziomu oleju na pewno zapali się odpowiednia kontrolka ciśnienia oleju. Tylko ignorant to oleje i będzie kontynuował jazdę doprowadzając do uszkodzenia silnika.

Z kolei nie sądzę by ktokolwiek podczas jazdy zatrzymywał się i sprawdzał czy mu spod silnika się nie leje. 

Osłona dużo daje. Nie jest zachlapana błotem komora silnika, miska jest częściowo chroniona przed uderzeniami, może nawet i silnik wolniej stygnie i szybciej się nagrzewa.

A jak jest duży wyciek oleju to i osłona wszystkiego nie zatrzyma tylko pokaże się  końcu kałuża po samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale po cholere ta osłona od dołu ona jest z plastiku więc i tak nie uchroni silnika przed uszkodzeniem jak sie powiedzmy zawadzi miską olejową o wystające coś.bo plastik to plastik zwykły szajs więc po co,a jak będa wycieki to sie szybciej je zauważy bo bedą kropki oleju z miejsca na którym stał samochód.To po co to właściwie stosowac ja nie widze żadnego sensu.

 

A co do oleju to może tak szybko spierniczyć jak wywali simering na wale że jak będziesz jechał powiedzmy z normalną prędkością obrotową powyżej 2000 obr/min to wyleci i nawet nie zauważysz że sie ta kontrrolka zapaliła.I zapierniczysz silnik bo sie zatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona przed brudem, przed wodą jak wjedziesz w większą kałużę, przed uszkodzeniem (znam przypadek gdzie osłona się połamała ale miska ocalała) i termicznych jak napisał @aniewa. Z drugiej strony to też ochrona środowiska żeby właśnie olej nie kapał na ziemię. Jakby nie była potrzebna to producent by jej nie wsadził. Mógłby przecież zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów euro na całej produkcji.

 

Tym bardziej jak piszesz, że olej może uciec raz-dwa to osłona ani nie pomaga ani nie przeszkadza. Tak samo szybko może strzelić pasek, że się nawet nie zorientujesz. Jak pech to pech i nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, camelon napisał:

A co do oleju to może tak szybko spierniczyć jak wywali simering na wale że jak będziesz jechał powiedzmy z normalną prędkością obrotową powyżej 2000 obr/min to wyleci i nawet nie zauważysz że sie ta kontrrolka zapaliła.I zapierniczysz silnik bo sie zatrze.

Nie wiem jaki masz samochód ale w megane II, III dla tych co nie zauważą kontrolki włącza się dodatkowo gwizdek.

Plastik stosowany przez renault to nie jest zwykły szajs, dodatkowo jest tam gąbka. Na pewno nie zrezygnowałbym z tej osłony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ok nie wiem jak jest w tych nowszych ja mam  wersje z silnikiem 1.9 dci f9q 120 KM i wywaliłem tą osłone specjalnie żeby właśnie widzieć co sie dzieje z silnikiem między wymianami oleju.Bo tak stoi auto 24h powiedzmy i odjeżdezam widze że nie ma kropek oleju tzn nie ma wycieków i gitara a jakbym miał tą osłone to ten olej by kapał na tą osłone i bym tego nie zauważył.Bym myślał że wszystko jest w porzadku jak nie jest.Dlatego uważam że te osłony powinny być zakazane prawnie i powinien być za to mandat bo one powodują że nie można zauważyć wycieków które sie pojawiły co może skutkować zniszczeniem silnika.

 

 

A te osłony i tak nic nie dają ,tylko ktoś głupi może uważać że plastik ochroni metal ,gdyby te osłony miały być faktycznie osłonami musiałyby  być zrobione z twardszego tworzywa niż sam silnik a tak to bez sensu.Tak samo jakby np. czołg miał pancerz z plastiku który by chronił pancerz z metalu.bez sensu

Edytowane przez camelon
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej dostaniesz mandat, stracisz dowód za "kropki" oleju pozostawione na ziemi pod autem.

Cała ta dyskusja, jest dziwna, bezsensowna.

Idąc dalej, można maskę odkręcić, będzie lepiej widać ewentualne wycieki oleju. :-)

Lubisz dobrą zabawę, podpuszczasz nas, żartujesz...

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!