Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

temeperatura zewnętrzna zaniżona


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zauważyłem że w mojej Megane wyświetlana temp. zewnętrzna jest zaniżona o jakieś 2-3st.C. , u mnie jest -1, a w autach obok +1, +2

da się to jakoś skalibrować, czy trzeba wymienić czujnik temp. zewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę Ci to przeszkadza? Te 2 stopnie? Pytanie czy inne auta to też Renault z podobnego rocznika? Jeśli nie to porównanie nie jest obiektywne. Może kwestia tolerancji czujników, może ich jakości, a może miejsca, w którym się znajdują? A może to w tych innych autach jest zła temperatura, a u ciebie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje na co dzień w serwisie VW, na placu mam np. 3 vw (różne), 2 skody i audi, w każdym jest +1, +2,  mojej megane -1, jest to trochę wprowadzanie w błąd

w golfie jak mi zaniżał (5-7st)wystarczyło skalibrować odisem, a tu nie wiem jak jest stąd moje pytanie, jakby mi nie przeszkadzało to bym nie szukał i wątku nie zakładał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdziłeś temperaturę zewnętrzną znormalizowanym termometrem przy lusterku? Jeżeli nie, tylko opierasz się na jakiś termometrach w innych miejscach i nie znormalizowanych, to nie wiesz który pomiar jest najdokładniejszy. Może w twojej megane jest najdokładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam na czym polega kalibracja elektronicznego czujnika temperatury. Z mojego doświadczenia: w Oplu Agili zepsuty czujnik pokazywał zamiast ca. 20 st. C, >50. Wymiana pomogła, po prostu się zepsuł. Dla mnie to podobne >>urządzenie<< jak przy domowych termometrach: mierzy dobrze, albo źle; ew. w ogóle nie mierzy. Na czym polegała kalibracja w VW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie już wiesz, ale... miałeś uszkodzony czujnik pomiaru temperatury w lusterku :-) Wymiana w Oplu kosztowała do 50 zł z tego co pamiętam. Nie powiem, taka wiedza się przydaje, dlatego wymieniłem. Muszę porównać jak wskazują moje Megany; może też jest różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, konwil napisał:

A ja się zastanawiam na czym polega kalibracja elektronicznego czujnika temperatury. Z mojego doświadczenia: w Oplu Agili zepsuty czujnik pokazywał zamiast ca. 20 st. C, >50. Wymiana pomogła, po prostu się zepsuł. Dla mnie to podobne >>urządzenie<< jak przy domowych termometrach: mierzy dobrze, albo źle; ew. w ogóle nie mierzy. Na czym polegała kalibracja w VW?

nie jestem elektrykiem, pracuje na biurze serwisu, napisałem jak to było u mnie, w moim golfie zaniżało, przez co Klima działała wg mnie dziwnie (klimatronik), dałem elektrykowi, nie minęło 10min oddał mi auto i pokazywało temp. jak dwa inne stojące obok na tym samym parkingu

 

w megane ten czujnik temp. jest w lusterku zewnętrznym ? którym ? to może bym go na początek wymienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil wiem ale jakoś mi to na tamte czasy nie przeszkadzało

@KamilK nie wydaje mi się żeby klimatronik u nas był zależny od temperatury wskazywanej z czujnika zewnętrznego. Raczej są czujniki temperatury w kabinie. Czujnik temp. zewnętrznej zwykle jest w lusterku od strony pasażera.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KamilK napisał:

pracuje na co dzień w serwisie VW, na placu mam np. 3 vw (różne), 2 skody i audi, w każdym jest +1, +2,  mojej megane -1, jest to trochę wprowadzanie w błąd

Kolego wniosłeś słuszne spostrzeżenie. Rzeczywiście tak jest. Wskazania  w niemieckich w stosunku do fancuskich są zawyżone do dwóch stopni. Renault pokazuje temperaturę przy jezdni uczulając nas na zagrożenie. Reakcja jego na zachodzące zmiany jest bardzo szybka. Jadąc pasatem przez teren pofałdowany zmiany temperatury są znikome.Ta sama trasa pokonana Laguną daje obraz dużo większych zmian. Konstrukcyjnie różnią się sposobem przetwarzania pomiaru. Francuzi stosują pomiar mostkiem Wiena. Niemieckie mają wpisane przetwarzanie w sterowniku. Tu możliwe są tylko wymiany na nowe termoelementy. W renault możemy jeszcze coś nie coś skalibrować.

10 minut temu, pbet napisał:

 

@KamilK nie wydaje mi się żeby klimatronik u nas był zależny od temperatury wskazywanej z czujnika zewnętrznego.

Jest, jak również czujnik czujnik temperatury płynu, czy czujnik ciśnienia atmosferycznego stosowany w najdroższych modelach koncernów francuskich.

Siły nawiewów i przełączanie klap jest zależne od tego.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. zewnętrznej w megane III jest w lusterku kierowcy. U mnie pokazuje bardzo dokładnie faktyczną temperaturę, nie zawyża i nie zaniża. Tak samo było w SCII.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!