Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka ABS świeci po wymianie tulei na wahaczach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zawiozłem moją megane 1.6 16V (107km) z '99r do mechanika na wymianę sworzni i tulei z przodu oraz ustawienie zbieżności. Po odebraniu auta nieregularnie świeci mi się kontrolka od ABS i SERVICE. Mechanicy powiedzieli mi ,że mieli trochę problemów z wymianą ,która się udała i że musieli spawać jakieś pierścienie bądź koronki (?) . Próbowałem przetestować czy nadal ABS działa i odniosłem wrażenie ,że nie. Przed wymianą było wszystko w porządku. Jestem ustawiony z mechanikiem na czwartek i mamy podpiąć meganke do pc i zobaczyć o co chodzi. Mam obawy ,że mechanicy coś popsuli i teraz będą chcieli się wykręcić. Moje pytanie brzmi co mogło pójść nie tak i czy wymiana tulei na wahaczach mogła spowodować uszkodzenie ABS? Jestem laikiem i po prostu nie chcę się dać oszukać. Poszedłem do mechanika z prostym zadaniem wymiany tulei i sworzni ,a wróciłem z palącą się kontrolką od ABS. Jak mogę udowodnić ,że to ich wina? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez klimczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, airbites napisał:

Nie papuguj.

 

Pod auto jeszcze nie nurkowałem sprawdzę i dam odp. Bardziej sprecyzuje pytanie. Czy przy wymianie tulei i sworzni była konieczność ingerowania w "koronki na przegubie"?

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik podpiął pod komputer i wyszło ,że nie ma sygnału z lewej przedniej strony. Sprawdzana była prędkość 4 kół i czasami lewa przednia strona nie styka. Mechanik pospawał koronki ,bo "się już rozsypywały". Najważniejsze ,że zobowiązał się do poprawienia tego. Prawdopodobnie nie styka jakiś kabel lub do poprawy jest koronka. Dowiem się jak zostanie zrobione i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2017 o 21:11, klimczewski napisał:

Mechanik pospawał koronki ,bo "się już rozsypywały".

To się nie spawa, tylko wymienia. Ja w swojej megance obie z przodu wymieniłem. Jeden czujnik już przez koronkę był lekko przytarty, ale jeszcze sprawny.

U mnie koronki też były osadzone na przegubach. Nowe trzeba było osadzić na żywicy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, klimczewski napisał:

Podjeli się spawania nie wiem czemu nie wymienili szczerze to o zdanie mi się nie zapytali - po prostu pospawali:62_dizzy_face:

Jak nie wiesz czemu. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$. Pytanie czy po takiej "robicie" ABS będzie działał prawidłowo (?).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koronki równie dobrze mogły być popękane od korozji i mogły odpaść przy wybijaniu np.sworznia ze zwrotnicy, widocznie mechanik nie przewidział i nie zakupił dla Ciebie tych koronek.

Dla mnie dziwne że mu się chciało czas tracić na naprawę starych ,mógł Ci oddać stare i umówić Cię na pierwszy wolny termin na założenie nowych ,bynajmniej nie bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!