Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.11.2018 o 15:45, MarcinDe napisał:

TOJO pracowałem rok w salonie samochodowym jako handlowiec (Citroen) - i tak naprawdę na samochodzie jest gówno nie zarobek. Przerzucałem papierologię od faktur dla salonu po faktury dla klientów (łącznie z papierologią rozliczeniową pomiędzy Citroen Polska a salonem) - tak że wiem jak wygląda zarobek na aucie (max masz 10%) - czyli sprzedajesz ayto za 100 tyś. to masz z tego 10tyś - to jak policzysz koszty działania salonu to masz lipę.

Chyba że masz salon marki gdzie idzie sprzedaż jak "świeże bułki" - to wtedy jest kasa. A tak to ASO zarabia na całą firmę.

10% marży to i tak sporo !!!!! w Renault jest chyba mniej , ale nie ma co porównywać z Citroenem bo to  przepaść w sprzedaży .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem swoje auto, to sprzedawca wygadał się jaka jest marża na moim aucie. Katalogowo 90500 PLN, a nie mógł zejść poniżej 77900 PLN, bo sprzedałby auto poniżej kosztu produkcji, czyli Renault zarabia ok. 2000 euro na sztuce, więc wiadomo, że musi odbić na serwisie i tak działa każda popularna marka. Trochę offtop się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafa85 żaden profesjonalny handlowiec, a nawet nieprofesjonalny nie wyspie Ci się z ceny zakupu. Byłoby to mega głupie z jego strony. To jest jeden ze sposobów, choć mało profesjonaly, by wywołać w kupującym poczucie wartości danej rzeczy i myśl w stylu "faktycznie mało na mnie zarobi, to dobra oferta". Domyślam się, że jeśli padła taka kwota to mogła być zbliżona do minimalnej ceny sprzedaży albo po prostu wyssana z palca ale raczej na 100% nie byłą to cena zakupu ASO od importera. No chyba, że trafiłeś na totalnego amatora z ulicy. Przy podanych przez Ciebie kwotach zarobek wnosi 12 600 co przy cenie sprzedaży 90 500 dałoby marżę na poziomie 14%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja była taka, że taki sam egzemplarz auta stał w salonie w innym mieście i blefowałem, że tam dostałem niższą ofertę (podając konkretną kwotę wyssaną z palca, niewiele niższą od 77900 PLN), na co handlowiec odpowiedział, że to niemożliwe, bo taka cena byłaby poniżej kosztów produkcji, czy tam progu opłacalności i że albo handlowiec z tamtego salonu się pomylił, albo dostał zgodę na taką cenę od centrali (coś w tym stylu). Ten sam trick nie przeszedł w drugą stronę, tj. w tym drugim salonie też zrobili wielkie oczy gdy podałem wydumaną cenę z pierwszego salonu, więc coś było na rzeczy. Ponadto kiedyś czytałem artykuł, gdzie była mowa właśnie o tym, że producent aut naszej klasy zarabia na sztuce tylko ok. 2000 euro, więc jeśli moje auto sprzedał za cenę jak wyżej dorzucając do tego opony zimowe, to albo nie zarobił nic, albo tyle, co na waciki.

Edytowane przez rafa85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 16:00, LTar napisał:

słuchajcie, jaka cena w Waszych ASO wymiany oleju z filtrem? mi powiedzieli 500 zł? to żart? W oplu jest pseudopromocja od 8 lat - wciąż ta sama, wymiana oleju z filtrem 199zł. 

Pogięło ich w tym reno? Za przęgląd w Mokce płaciłem 500-600

@LTar w Krakowie, 2x już wymieniałem olej + przegląd i ze swoimi częściami za całość wymian (olej, 3 filtry, f. paliwa, przegl. antykorozyjny), nie zapłaciłem więcej jak 500 zł. Sam olej z filtrem (tj. wymiana) to ca. 200 zł, z tego co pamiętam.

 

PS: nie mylmy marży z zyskiem :) Zysk 10% to wg mnie jest dużo (chyba, ze mówimy o specyficznych branżach, np. odzieżowa). Marża 10% musi pokryć koszty sprzedawcy i dać zysk.

Edytowane przez konwil
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dlatego piszę że dealer zarabia na ASO, a nie na sprzedaży aut. Bo jest 10% marży na nim, a nie czystego zysku.

10% to każdy dealer by chciał mieć.

 

Sprawdziłem fakturę z przeglądu ubiegłorocznego (akurat u mnie wypada na koniec grudnia) - wymiana oleju jest 80pln.

 

To albo zdrożała, albo co salon to wali sobie jak chce i Wasze akurat należą do tych droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pietrek337 napisał:

A jak ma się przywiezienie własnego oleju (oczywiście tego co zaleca producent) do gwarancji na auto?

Nijak. Bez problemu możesz to zrobić.

25 minut temu, Pietrek337 napisał:

No i filtr oleju powinien być raczej oryginalny z logo producenta wiec gdzie taki kupić jak nie w ASO?

Wiele sklepów w necie sprzedaje oryginały. Np. ten https://www.renault-czesci.pl/ ale i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarcinDe napisał:

Sprawdziłem fakturę z przeglądu ubiegłorocznego (akurat u mnie wypada na koniec grudnia) - wymiana oleju jest 80pln.

Jestem w stanie w to uwieżyć. Jeśli to była sama wymiana oleju. Ja za przegląd okresowy, w którym jest wymiana oleju i filtra + przegląd antykorozyjny + inne czynności serwisowe zapłaciłem w lipcu 2017 dokładnie 187,08 zł brutto co jest wynikową 1,3 roboczogodziny po 117 zł netto (130 zł netto - 10% rabatu)

3 minuty temu, lubowitz78 napisał:

Z tego co słyszałem wszystko możesz przywieźć swoje oprócz filtra oleju.

Jakoś nic mi w ASO nie mówili, że stracę gwarancję (gdy ją jeszcze miałem) gdy nie dadzą swojego filtra, a dopytywałem specjalnie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lubowitz78 napisał:

Z tego co słyszałem wszystko możesz przywieźć swoje oprócz filtra oleju.

Miesiąc temu byłem na wymianie filtra i oleju, które kupiłem sam - bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: robiłem jeden serwis jeszcze w okresie gwarancji i wszystkie części były moje. W fizycznej książce wpisali mi adnotację "części klienta" i tyle. Gwarancji wówczas nie straciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!