Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju silnika


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, byq84 napisał:

bądź 15 tyś km.

Ja bym na olejach HC nie jeździł 15k km. Pewnie przy 10k km to  z tego oleju już "woda". Wyżyłowane kosiarki z turbo pewnie mocno i szybko taki olej degradują. Do tego ten ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 jest dziwnie "tani" jak za 5 litrów 90 złotych, 18 złotych za litr. To cena olejów najgorszej jakości tzw. "long life". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z Handlowcem w Renault . przyjezdżają klienci i wymieniaja po 3tys , inni po 10, inni po 15 , a sa klienci co jezdza po 30 jak ksiązka nakazuje.

Każdy robo jak uważa. 

Ja Meganke w grudniu odebrałem  narazie 1000km zrobiłem i sie powoli dociera,  olej pewno po 10-15tys.  wymienie. czyli za jakies pół roku.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj chciałem umówić się na wymianę oleju po 3 tys. Jednak kwota 478 zł to zdecydowanie za dużo. Robocizna 78 zł reszta olej i filtr. Możecie mi powiedzieć co to za cudowny olej za takie pieniądze? Czy to może jest Elf Evolution 900 SXR 5W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja przyjeżdżam ze swoją bańką. Koszt - 125 zł jeśli dobrze pamiętam. Wychodzi około ~200 zł taniej po uwzględnieniu zakupu swojej bańki z oliwą.

Tak, to dokładnie ta oliwa.

 

Ja kupuję tutaj, ładne promo jest teraz widzę - http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-1893-Elf-Evolution-900-SXR-5W40-5L.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u tego dostawcy biorę do aut od 2013 roku - od tego czasu mam Renówki. Zawsze bez jakiegokolwiek problemu.

Cenę w ASO za olej to mają z kosmosu - ale to normalne. Przycinka na tych pierdołach jest mega na ASO.

W Citroenie jak pracowałem to litr oleju 5w30 był po 60zł - jak klienci przyjeżdżali to ja się zastanawiałem zawsze że swojego oleju nie przywozi nikt.

Ja mam pakiet serwisowy z materiałami w gratisie - to co 2 lata mam spokój. Ale na przeglądy co rok biorę swoje materiały bo jak mam płacić ASO to bym musiał na głowę upaść (a nie mają prawa mi odmówić użycia moich materiałów o ile spełniają parametry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie dadzą rady - bo w książce przeglądów mają obowiązek wpisać rodzaj oleju jaki był wlewany. U mnie po wymianie mam adnotacje w książce, że była wymiana oleju przy takim a takim przebiegu i jaki jest olej zalany (konkretny producent i rodzaj oleju).

A ja przywożę olej który jest zgodny z ich normami.

 

Mogą się oczywiście przyczepić jak przywiezie ktoś olej jaki popadnie - i to akurat mnie wcale nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam się może pojawić argument typu "olej był podrobiony" (z niewiadomego źródła etc). To oczywiście trochę science fiction ale oglądając przygody ludzi z ASO w Turbo Kamerze, to naprawdę nic mnie już nie zdziwi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcieli się czepić to zawsze coś mogą znaleźć.

A to źle jeździł kierowca - na zimnym kręcił, na za ciepłym gasił.

Wiem jedno jak kiedyś gość w Peugeocie (w Radomiu należy do tego samego gościa salon co Citroena) przywoził swoje materiały na przeglądy i później właśnie miał problem jak pisze niebianskaskurwoala  to się Prasek zdziwił w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 15:37, MarcinDe napisał:

Cenę w ASO za olej to mają z kosmosu - ale to normalne. Przycinka na tych pierdołach jest mega na ASO.

a co w tym dziwnego, w końcu rabaty na samochody trzeba jakoś odrobić:-D

Edytowane przez prezes72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy jak jeżdzisz. Jeżeli bez szaleństw, na długich trasach to spokojnie możesz wymienić po 30 tkm. Jeżeli dużo po mieście lub lubisz kręcić silnik to sugerowałbym co 15 tkm. Ja osobiście mam taką regułę: pierwszą wymianę robię po 15 tkm lub po roku jeżdżenia a potem zgodnie z zaleceniami fabryki. Dodam, że mało jeżdżę po mieście a najwięcej robię trasy po ok. 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym silniku nigdy nie zaryzykowałbym wymian oleju co 30 tyś km nawet gdyby auto robiło tylko trasy nie jeżdżąc w mieście. Z doświadczenia wiem, że to nie do końca przemyślana konstrukcja...

Mimo, że sam robię przeglądy co 20-30 tyś km lub dwa lata, ale w silnikach 1600. Prosta sprawdzona konstrukcja, brak turbiny, silnik bardzo dobrze znosi taki interwał przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja się zastanawiam, czy po dotarciu nie zaryzykować trochę droższego ale i o wiele lepszego od ELF'a Liqui Moly 5w40. 

http://allegro.pl/liqui-moly-9511-5l-top-tec-4100-5w40-rn0700-rn0710-i6903312592.html

Wymiana co 10 tyś km. 

W serwisie facet mi odradzał, ze względu na to, że silnik 1.2 Tce może sobie zacząć żreć nawet 1 litr oleju na 1000 km. To słowa gościa z serwisu Renault. DO 1 litra na 1000 km (tak, nie 10 000 tylko 1 000).

Z tego co zaobserwowałem na forum silniki te zaczynają sobie żłopać olej powyżej 20 tyś km. 

Może porządny olej odwlekłby przebieg w którym zaczyna się olejoholizm silnika 1.2 Tce ? 

Jak myślicie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!