Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane 3 1.5 dci


sauzp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planujemy wspólnie kupić Megane 3 1.5 dci które znaleźlismy jako auto poleasingowe. Do tej pory jeździliśmy Clio 2 które niestety już się poddało i zbyt wiele kosztuje nas jego ciągłe naprawianie (głównie eksploatacyjne rzeczy ale przy tym wieku jest ich spor).

Znaleźlismy Megane 3 1.5 dci z 2013  roku z niedużym potwierdzonym przebiegiem. W pierwszej chwili chcieliśmy pominąc ten egzemplarz ze względu na praktycznie brak jakiegokolwiek wyposażenia (małe radio, brak swiatel do jazdy dziennej, podłokietnika, karty hands free itp). Jednak samochód wygląda naprawdę na ładnie utrzymany model i zachęca ogólną "świeżością". Jest to wersja Generation czyli jak wyczytaliśmy typowo firmowa. Silnik 90km czyli z tego co tu czytamy wersja z DPF.

Ilość jednostek i odmian 1.5dci jest ogromno i chcielibysmy zapytać o jakieś wskazówki związane z tą odmianą. Czy należy się jej naprawdę obawiać (DPF itp). Wpisanie 1.5 dci w google prowadzi do wniosku "kup Golfa" ale może tutaj dowiemy się czegoś bardziej konkretnego. Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może jakiś link do tego autka? Bo nie ma co oceniać w ciemno. Wersja generation to naprawdę najuboższa wersja. Ja celowałbym minimum w wersję limited, bo ma już wszystko co potrzeba, a można trafić również na poleasingową z pewnym przebiegiem i świeżą. Ja swoją szukałem ok. roku i trafiłem u dealera Renault. No i oczywiście wszystko zależy od ceny autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O samym silniku 1.5 nie będę nic pisał (bo dobrego nie mam nic do napisania), ale osobiście uważam że renault warto kupować ze względu na.. wyposażenie. Tzn. chodzi o to, że można fajnie wyposażone auto kupić za relatywnie niedużą cenę. Kiedyś nawet pan w salonie forda mi powiedział, że gdybym chciał kupić takiego samego focusa (to samo wyposażenie, przebieg, rok) to zapłaciłbym ok. 2x więcej (w tamtym przypadku było to ok 40 000 zł). Moim zdaniem brać wersję najbiedniejszą to mijanie się z powołaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za porady. Ten sam sprzedawca ma również z 2014 z bogatszym wyposażeniem, większym przebiegiem o 50 000km (160 000) i zdecydowanie bardziej zniszczonej a cena identyczna. Jesteśmy praktycznie zdecydowani na zskup. Jedyne wątpliwości dotyczą silnika ale czytając internet wynika że sławny tdi psuje się równie często:) Sprzedawca deklaruje wymianę rozrządu jako "rabat" i cenę za taki zestaw 30 000 PLN.

Zupełnie nie brakuje nam wyposażenia, no może te radio bez wyświetlacza wygląda średnio ale można pewnie wymienić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat tylko z ceny, rozrząd zrobić samemu - nie masz pewności czy wymieni lub jakich części użyje. Generation jest mocno budżetową wersją - słabo wyciszoną. Koniecznie dobrze potestujcie auto przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy od sprzedającego ksero dowodu rejestracyjnego i pojechaliśmy umówić się do ASO na kontrolę przed zakupem. Okazało się że do listopada 2016 Renault przejechało 106 000 km po czym przez kolejny rok aż do dzisiaj (czyli prawie 1,5 roku) 2080 km ... :( 

Sprzedawca oczywiście wciąż powtarza że przebieg jest autentyczny, " po prostu auto chwilę postało". My się wycofujemy z tego zakupu, albo przebieg jest oszukany albo rzeczywiście 1,5 roku stania bez jazdy pod chmurką. W jednym i drugim wypadku robi się niespecjalnie zachęcająco. 

Zgadzacie się z nami czy dramatyzujemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sauzp napisał:

My się wycofujemy z tego zakupu, albo przebieg jest oszukany albo rzeczywiście 1,5 roku stania bez jazdy pod chmurką.

Albo było trzepnięte i czekało na placu na nowego właściciela, który kupi, naprawi i odsprzeda dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega napisał wyżej może być tak ale może faktycznie stał bo nikt go nie chciał kupić (ofert jest tyle, że sam widziałem auta po pół roku na otomoto), przegląd w ASO prawdę Ci powie.

Skoro brak wyposażenie nie przeszkadza, auto ogólnie się podoba to ja bym zaryzykował te parę stów. Na pewno będziesz mądrzejszy po przeglądzie.

Ewentualne naprawy lakiernicze pokaże miernik. Chociaż i tutaj jak Ci wymienią części 1:1 z lakierowanym elementem z produkcji, to się nie poznasz.

 

Nie ma linku do oferty?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że podeszliście na spokojnie. Emocje to zły doradca przy zakupie używanego samochodu :-)

Jeśli szukasz auta w podanej cenie oraz stosunkowo młodego i niewyeksploatowanego , to może rozejrzyj się za Renault Fluence. Na szybko sprawdziłem otomoto i za te 30 tys znajdziesz 1.5dCI r.2013-14 z deklarowanym przebiegiem 100-120 tys km. Fakt  że podaż dość umiarkowana.

Jakość wykończenia i wyciszenia nie gorsze od tej Megane Generation, za to samochód obszerniejszy i porządnie wyposażony. Fluence z 2013 będzie już po liftingu, który sporo poprawił też w wyglądzie autka.

Możesz przejrzeć któryś z wątków na forum w dziale https://megane.com.pl/forum/144-zakup-fluence/ i wyrobić sobie opinię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!