Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sposób na podłączenie wideo rejestratora MINI 0806S z funkcją parkingową (stałe 12V) w Renault Megane 3


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, aniewa napisał:

F26

 A F27, F39 ?

 

Generalnie w aucie prąd się odpala w momencie otwierania auta zanim włożę kartę i odpale silnik to już kamera mówi ze zaczyna nagrywanie. Ale to musi być prąd z zapłonu rozumiem ?

 

Albo F3 od zapalniczki z przodu !?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F27 stały plus, F 39 nie używany nie widzę go na schemacie bezpieczników. Widzę na zdjęciu, że masz różowy 3A od bezpiecznika lusterka to tam podłącz. Możesz go zamienić na 5A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2020 o 20:30, aniewa napisał:

różowy 3A

Mam trzy różowe 3A:

F21 3a BT2 Bezpiecznik: przednia lampka sufitowa przy prawym lusterku wewnętrznym (541) – przednia lampka sufitowa przy lewym lusterku wewnętrznym (588) nie dotyczy wersji E95

F22 3a BT1 Bezpiecznik: przednia lampka sufitowa (213) – tylna lampka sufitowa (300) – czujnik opadów/natężenia światła (1415) nie dotyczy wersji E95

F25 3a AP45 Bezpiecznik: wewnętrzne lusterko wsteczne (1340) nie dotyczy wersji E95

Który masz na myśli ?

I po co w lusterku wewnętrznym wstecznym prąd ? Od czujników świateł i deszczu ?

F25 mam bardzo blisko F23 do którego chce wpiąć stały + nie wiem czy mi dwa bypass-y WEJDĄ OBOK SIEBIE.

ROZUMIEM ZE W TYM ZASILACZU DO KAMERY KONIECZNIE MUSI BYĆ + PO ZAPŁONIE ? Nie wystarczy czasem jedynie otwarcie auta kiedy prąd w oświetleniu gniazdkach zapalniczek itp sie pojawia ? Zakładam ze chodzi w tym tylko o to aby kamera wiedziała kiedy odpalam (wchodzę) do auta a kiedy wychodzę aby wiedziała od kiedy odliczać czas zadany do nagrywania parkingowego np. 12/24/36h. Bo ten zasilacz tak ma chyba stad ten trzeci kabel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-23 chyba nie masz przynajmniej tak widać na zdjęciu więc tam może nie być wyprowadzeń. Stały plus weźmiesz też z żółtego F-27 20A trochę powyżej F-25. F 25 jest w kolumnie pod szarym przekaźnikiem od ogrzewania tylnej szyby.

Plus po zapłonie zasila lusterko fotochromatyczne tylko podczas pracy silnika.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F23 - nie nie mam haku (czyli nie będzie tam przewodów doprowadzonych jak bym chciał założyć) ? To słabo.

F27 20A BP1H Bezpiecznik: radioodtwarzacz (261) – moduł sterujący dźwigni automatycznego hamulca parkingowego (1216)

To moduł radioodtwarzacza który ma odcięcie prądu chyba po zamknięciu auta - na pewno tam jest stały + ? Mam manualny RĘCZNY nie automat

Czyli tak reasumując:

STAŁY PLUS - z F27 (OD RADIA CO ODCINA SIĘ JAK ZAMKNĘ AUTO - mam manualny ręczny) ?

PLUS PO ZAPŁONIE - z F25 (F25 3a AP45 Bezpiecznik: wewnętrzne lusterko wsteczne (1340) nie dotyczy wersji E95) zakładam że na pewno mam lusterko fotochromatyczne  bo nie mam pojęcia)

Dobrze to podsumowałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to spróbuje tak to pospinać jak mi adaptery bypass tam wejdą plecami do siebie.

 

PS. Jak otwieram auto to prąd gdzieniegdzie się odpala. Wypinać tak na JANA te bezpieczniki ? Czy odłączać aku albo zamknąć się w aucie aż odetnie prąd ? Nie chcę aby komputer oszalał czy coś. W starym PASSACIE wypinałem na JANA coś tam komputer pomruczał ale nic się nie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to radio się martwiłem bo chyba odpala się z auto (wyłączę je całkowicie z panelu) bo lusterko po zapłonie to nie powinno być problemu.

DZIĘKI ZA POMOC MAM NADZIEJE ZE NIC NIE SPALĘ :p

 

PS. Bezpieczniki oryginalne zostawię bez zmian:

F27 20A

F25 3A

 

Do kamery dam dla F27 5A (bypass) i F25 5A (bypass) ale zastanawiam się nad 2X3A !? Bo po co do kamery 5A ?

 

Sam adapter : W pierwsze gniazdo 1 (od strony wbudowanego bezpiecznika) wpinamy bezpiecznik wyciągnięty ze skrzynki bezpiecznikowej, a w drugie 2 gniazdo umieszczamy bezpiecznik nowego obwodu.

 

 

2210-2430.jpg

Zrobiłem fotki lusterka wewnętrznego wstecznego - nie widzę aby było fotochromatyczne - przynajmniej nie wygląda ale się nie znam. Tylko po co tam bezpiecznik na zwykłe lusterko ?

W aucie odpala się to co widać po kliknięciu na pilocie OTWÓRZ (bez zapłonu) - radio odpala się dopiero po włożeniu karty - świeci się jedynie wyświetlacz z godzina.

IMG_20200113_213156.jpg   IMG_20200113_213256.jpg

 

IMG_20200113_213205.jpg  IMG_20200113_213145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko masz zwykłe, bezpieczniki mogą być zarówno 5A jak i 3A to jest praktycznie obojętne. Przy zwarciu zarówno jeden jak i drugi się spali a przy mocy pobieranej przez kamerkę wystarczył by 1 A.  Adapter podłączasz tak jak napisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię. dam ci znać czy się udało ale dopiero po wypłacie kupie zasilacz parkingowy.

 

STAŁY PLUS - z F27

PLUS PO ZAPŁONIE - z F25

 

Podsumowanie po montażu MIO SMARTBOX II w Megane III PHI.

 

Pacjent przeżył.

Bezpieczniki się zgadzały: F27 -stały plus, F25 - plus po zapłonie, masa podpięta jak w pierwszym poście.

Pojedynczy slot bezpiecznika w skrzynce auta ma plus z prawej strony, natomiast przejściówka BYPASS plus ma po przeciwnej stronie przewodu dodatkowego obwodu.

Bezpieczniki nie wejdą poprawnie za mało miejsca) musiałem odwrócić przejściówkę dla bezpiecznika F25 (różnica taka że obwód działa tylko z bezpiecznikiem oryginalnego obwodu).

IMG_20200223_095232.thumb.jpg.95ca21804e3abc3080a637f6abca7603.jpg  IMG_20200223_095240.thumb.jpg.9620174b4a8283e662a52e0bf407feb0.jpg  IMG_20200222_173626.thumb.jpg.993c2a3d68a671d2ea71f97a1c6afaf1.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a ja dzisiaj podpiąłem kamerkę pod bezpiecznik nr. 18 / schowek pasażera, lampka sufitowa itd.   Megane 3 ph3 /. I to mi pasuje gdyż już po naciśnięciu na pilota aby otworzyć auto kamera startuje i wyłącza się jakąś minutę po zamknięciu i opuszczeniu auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja napiszę że dałem sobie spokój z podłączaniem się pod bezpieczniki. Obojętnie jaki bezpiecznik wybrałem to przy praking mode na kamerce komputer pokładowy ubija zasilanie po np. godzinie. Wybrałem bezpośrednie zasilanie z akumulatora +bezpiecznik przy aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!