Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sposób na podłączenie wideo rejestratora MINI 0806S z funkcją parkingową (stałe 12V) w Renault Megane 3


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, działa w końcu te stale 12 z bezpieczników ?? Moze ktoś pomoże musze sie wpiąć z wideo rejestratorem ( tryb parkingowy) Stale 12 do bezpiecznika nr.27? A po zapłonie ktory  ? Nie mam niestety miernika.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F27 jest po włączeniu zapłonu, czyli w czasie jazdy. Napięcie stałe jest na kilku bezpiecznikach np F23 niewykorzystany jak nie ma haka.

Ważnym jest, żeby zasilacz do kamery się wyłączał poniżej 11,8 V dla trybu parkingowego nagrywającego cały czas. Bez tego kilka dni i nie odpalisz auta.

Prędzej w opisie masz inne możliwości połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 15.05.2020 o 20:01, andrzejm36 napisał:

a ja dzisiaj podpiąłem kamerkę pod bezpiecznik nr. 18 / schowek pasażera, lampka sufitowa itd.   Megane 3 ph3 /. I to mi pasuje gdyż już po naciśnięciu na pilota aby otworzyć auto kamera startuje i wyłącza się jakąś minutę po zamknięciu i opuszczeniu auta .

 

A jaki miałeś adapter zasilania, na 3 kable do stałego zasilania i po zapłonie + masa? Jeśli tak to rozumiem że do bezpiecznika nr 18 podpiąłeś kabel pod zasilanie po zapłonie?

W moim przypadku układ bezpieczników jest taki jak w pierwszym poście tego wątku. Poniżej zdjęcie:

 

IMG_20201207_172658.thumb.jpg.856fd831e0f7339eb118f834bbb7a42a.jpg

 

Mam do podpięcia adapter zasilania 70 mai z 3 kablami. Stałe zasilanie chcę podpiąć do bezpiecznika F23.

Pytanie gdzie podpiąć kabel zasilania po włączeniu zapłonu - czy do bezpiecznika F18 10A BT3 Bezpiecznik: oświetlenie podręcznego schowka pasażera (168) – oświetlenie bagażnika z lewej strony (509) itd. czy do bezpiecznika F7 5A 15RP Bezpiecznik: elektrycznie sterowane zewnętrzne lusterko wsteczne
po stronie pasażera (240). uzupełniając baypasy nowymi bezpiecznikami 2x3A lub 2x5A.

Edytowane przez Preus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Informacyjnie w ramach pomocy komuś, kto już pokusił lub pokusi się zakupić lusterko z androidem i ma wątpliwości jak je podłączyć: Moje to obdpeak d50. Adapter zasilania ma trzy przewody: masa (czarny), ACC (czerwony) i B+ (żółty). Masa to wiadomo przykręcamy do jakiejś śrubki. ACC wpinamy przy pomocy bypassa w miejsce bezpiecznika 25 (po zapłonie). B+ też bypassem wpinamy w miejsce bezpiecznika 27 (stałe zasilanie).

Edytowane przez Szczotka75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat.

Montuje w mojej megance 3 kamerę 70mai z takim kablem -> https://pl.aliexpress.com/item/1005001307886622.html?spm=a2g0o.detail.1000023.4.18d3411ctMAl4n 

Tam są trzy kable i tak jak napisał @Szczotka75 montujemy to w odpowiednie wejścia bezpieczników.

Moje pierwsze pytanie jest związane z rodzajem bajpassu. Jaki bajpass będzie pasował z tych wymienionych tutaj? -> https://www.wideorejestratory24.pl/jaka-przejsciowka-do-bezpiecznikow
- ATC

- ATS

- MINI

- MICRO2

?

Pytanie drugie - czy do każdego bajpassu wkładamy 2 bezpieczniki - jeden oryginalny (jaki był podpięty) oraz drugi? (jaki rodzaj?)

 

@Preus Gdzie w końcu podpiąłeś kabel zasilania po zapłonie? Znalazłem rozpiskę bezpieczników -> https://fuseandrelay.com/renault/megane-3.html 
Zastanawiam się gdzie byłoby najlepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 kwietnia kolega @szymciu777 podał właściwy rozmiar bezpieczników w kabinie. Są to bezpieczniki o rozmiarze ATS. Do bypasu wkładasz oryginalny bezpiecznik i drugi np. 5A o tym samym wymiarze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.12.2021 o 22:06, thom1234 napisał:

 

@Preus Gdzie w końcu podpiąłeś kabel zasilania po zapłonie? Znalazłem rozpiskę bezpieczników -> https://fuseandrelay.com/renault/megane-3.html 
Zastanawiam się gdzie byłoby najlepiej.

 

 

Ja podpiąłem się u siebie:
Do gniazda tylnej zapalniczki po zapłonie

Do elektroklamki bagażnika i świateł na postoju ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 22:06, thom1234 napisał:

 

@Preus Gdzie w końcu podpiąłeś kabel zasilania po zapłonie? Znalazłem rozpiskę bezpieczników -> https://fuseandrelay.com/renault/megane-3.html 
Zastanawiam się gdzie byłoby najlepiej.

 

Długo kombinowałem w różnych konfiguracjach ale nie udało mi się zrobić tego jak należy. Końcowy układ zamieściłem na zdjęciu. Kamera działa w trakcie jazdy jak i zaraz po odblokowaniu samochodu. Tryb parkingowy niestety już nie.

Do bezpiecznika F7 5A 15RP Bezpiecznik: elektrycznie sterowane zewnętrzne lusterko wsteczne po stronie pasażera (240) podpiąłem żółty przewód ACC po włączeniu zapłonu. Do bezpiecznika F18 10A BT3 Bezpiecznik: oświetlenie podręcznego schowka pasażera (168) – oświetlenie bagażnika z lewej strony (509) itd. podpiąłem czerwony przewód VCC+ stałego zasilania.

 

W dniu 22.12.2021 o 13:38, szymciu777 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 - Prezes 

 

Czy mógłbyś wytłumaczyć jakie dokładnie oznaczenia mają te bezpieczniki?

 

IMG_20211222_123055.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@aniewaSorki, że ciągle pisze do Ciebie, ale zawsze Twoje rady są pomocne.;) 

Mam kamerkę 70MAI A800 i ten zestaw do trybu parkingowego, jest w końcu sposób aby kamerka działała przez ten zestaw tak, aby nie wyładowywać aku?

Drugie pytanie, da się podpiąć kamerkę wsteczną aby włączała się automatycznie że wstecznym? W okolicy mam ciasne miejsca parkingowe, a to moje pierwsze kombi, poza tym pierwsze auto ogólnie ?

Dziś naprawiłem gniazdo zapalniczki i w moim aucie zapalniczka traci zasilanie dokładnie 1min po jego zablokowaniu przez system keyless go, więc tutaj się nie podepnę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku w czerwonym prostokącie zaznaczyłem bezpieczniki które mają stały plus czyli ciągłe zasilanie. W żółtym prostokącie są bezpieczniki na których pojawia się napięcie po otwarciu drzwi i podczas jazdy.

1559165229_zasilaniarej..thumb.jpg.33c3b95d80808426bbc4f3572352fc3c.jpg

 

Zasilanie tylnej kamerki podłącz pod przewód zasilający światła cofania. Najbliżej  znajdziesz go w dużym  szarym złączu pod osłoną słupka przedniego kierowcy. Z pinu 45 tego złącza wychodzi szary przewód do świateł cofania.

image.thumb.png.4d50dd93434253e5280fcf2b8254a83e.png

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem rejestrator w lusterku i mam problem z podpięciem, aby się załączał po włożeniu dyskietki a wyłączał po jej wyjęciu lub uruchomieniu silnika i zgaszeniu.

Obecnie mam podpięty pod bezpiecznik nr. 18

Po otwarciu drzwi, bagażnika uruchamia się i chodzi tak długo aż nie zgaśnie oświetlenie licznika, a to trwa gdzieś ok. 5 min. jak nie więcej (nie mierzyłem)

Nie ma potrzeby, aby nagrywał się np. zamknięty już garaż.

Jest jakaś możliwość podpięcia tak jak wspomniałem na początku ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!