Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nie pisałem wcześniej bo czasu nie było, u mnie po 46000 km palił średnio po 0,6 0,7 l na 1000 km, druga wizyta w serwisie i silnik został wymieniony na nowy - stary motor miał problemy z pierścieniami i palił olej - nowy nie wiem dokładnie bo przejechał jakieś 2000 km i narazie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, press2 napisał:

x

O kurcze,  a ile trwała diagnostyka zanim zdecydowali że wymienia silnik ? 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz pojechałem w październiku 2018 - czyszczenie chemiczne pierścieni i zmiana oprogramowania silnika - wiedziałem że nie pomoże i nie pomogło :). Potem czasu nie było i pojechałem drugi raz w kwietniu 2019 - wymiana silnika na nowy - w poniedziałek oddany i następny czwartek odebrany - silnik sprowadzany z Francji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha - czyli jednak miałem rację że jest problem z pierścieniami! 

U mnie obecnie jest 42000 km - nie wziął ani grama oleju; martwi mnie, że za chwilę kończy się gwarancja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy istnieje zależność pomiędzy "docieraniem" silnika, delikatną jazdą do 3500 km i wymianą oleju po dotarciu, a zwiększonym zużyciem oleju? 

Jak to u Was jest? Było dawanie w palnik czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jako demo z przebiegiem 600 km ,obecnie 10000 km, pewnie była traktowana w miarę ostro .Do 3000 km jezdziłem max do 130 km/h , wymiana oleju po roku przy przebiegu 7000 km. bez żadnych ubytków/dolewek .Od nowości olej wlany na maxa i tak samo po wymianie mam na maxa na bagnecie .Na chwilę obecną byłem na spasowanie tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2019 o 18:42, pawelbass napisał:

Hej, czy ktoś ma nadal problemy z nadmiernym zurzyciem oleju w 1.6 sce?jak pisałem wcześniej pierwszy komunikat o niskim stanie pojawił mi sie po przejechaniu 4000, dolałem 1litr.Od tamtego czasu zrobiłem 2300km i ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj znowu pojawił sie komunikat o uzupełnieniu oleju.Czy po wymianie oleju problem u was ustał całkowicie? Wychodzi ze 0.43l oleju na 1000km.Tak wiem w książce jest napisane że do 0.5l/1000 km.Ale mimo wszystko uwazam że to spora ilość.

Czyli automatycznie pojawia się komunikat ?  To dobrze że nie trzeba co chwilę sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ganire napisał:

Czyli automatycznie pojawia się komunikat ?  To dobrze że nie trzeba co chwilę sprawdzać.

Zgłaszaj do aso niech Ci silnik wymieniają,  pierścienie przekraczają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sporo oleju Ci bierze, chociaż w ASO powiedzą że wszystko w normie.

U mnie bierze ok. 1L na 10 000 km. Nie czepiam się aż nadto bo w ASO powiedzieli że ten typ tak ma.

 

W Auto świat czytałem ostatnio o silnikach w nowych autach które biorą 1L na 1000 km i to normalne, ponoć są to silniki o niskiej szczelności..... 

Ogólnie po za tym auto ma 30 000 km i jest wszystko ok. Za chwilę zrobię przegląd i zobaczymy.

Komunikat jest automatyczny kiedy poziom dochodzi do minimum.

Zobaczymy za 7 miesięcy koniec gwarancji i zobaczymy co ASO wtedy powie. 

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 1.6 16V ostatnio dolałem max 0.5l na 1000km przed planowaną wymianą oleju czyli w sumie po 11tyś, olał bym temat bo w sumie, i tak zaraz wymieniam, ale KZFR nie lubi jak jest mało oleju, a mam dobre serce, i dbać lubię więc :D. Co do tego silnika to sporadycznie czasami doleje te 0.5 na około 10/12tyś km czasami nie, zależy od stylu jazdy, a ostatnio kręcę autko dosyć wysoko więc wcale się nie dziwie, że coś łyknie w dodatku mam gaz :D. Co do Clio 0.9Tce tutaj ciężko mi powiedzieć autko typowo do ruchu w mieście, nie kręcone wysoko chyba, że wsiądę Ja, albo ojciec wtedy po tych maleńkich 3 garach dostaje ostro. Przebieg na ten moment lekko ponad 1.6k, i ani grama oleju nie wypiło, a na benzynie przejechało od nowości 4km + to co zrobi zanim przełączy się na LPG, a robi to masakrycznie szybko dużo szybciej niż moja megane :) .

 

 

Natomiast jak już mówimy o piciu oleju w innych autach i markach to skoczę lvl wyżej mamy 3 busy Fiat Ducato 2.3 180KM 10ep, autka piją olej, w zależności od ładunków i terenie po którym się poruszają. Generalnie olej zmiamy co około 20/25tys nie jak zaleca producent co 45tyś :D. Generalnie olej bardzo drogi wchodzi 6l, a kupuje się go w bańkach 2l 125zł za bańkę :) i trzeba te 8l kupić 6 na wymianę i +- te 2l na dolewki. Jak autko śmiga po Alpach np z powiedzmy tą "legalną" toną na dupie to pije, i czasami te 2l pójdzie szybko, a czasami od wymiany do wymiany potrafi zostać nawet litr oleju z dolewki tak więc tragedii nie ma. Dla ciekawskich olej Selenia 0w30

Edytowane przez czik3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!