Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju.


Rekomendowane odpowiedzi

Mój ma wymieniany olej co roku na przeglądzie (wychodzi 10tyś) - sprawdzałem wczoraj (nie ubyło nic od ostatniej wymiany).

Wcześniej też patrzyłem i nigdy nie było ubytku - a moja żona jeździ praktycznie tylko w mieście i lekkiej nogi nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinDe Mam trochę "kolegów" zajmujących się tuningiem i nie raz mówili, że najlepszą kondycję mają auta które wykorzystują pełny zakres obrotów. Wiadomo, jak ktoś pałuje na zimnym i gasi auto od razu po rajdzie. Była afera z focusem RS mk3, pękające głowice, brał olej, 310KM zamiast 350KM, które jakoś nie dotyczyły samochodów które jeździły po torze, na oleju sprowadzonym z USA, seria zawsze powyżej 340KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, czy ktoś ma nadal problemy z nadmiernym zurzyciem oleju w 1.6 sce?jak pisałem wcześniej pierwszy komunikat o niskim stanie pojawił mi sie po przejechaniu 4000, dolałem 1litr.Od tamtego czasu zrobiłem 2300km i ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj znowu pojawił sie komunikat o uzupełnieniu oleju.Czy po wymianie oleju problem u was ustał całkowicie? Wychodzi ze 0.43l oleju na 1000km.Tak wiem w książce jest napisane że do 0.5l/1000 km.Ale mimo wszystko uwazam że to spora ilość.

Edytowane przez pawelbass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z Twoim silnikiem, ja bym uderzył do ASO. Ja pierwszą wymianę robiłem przy przebiegu około 12000km, aktualnie mam ponad 21000km i praktycznie niezauważalne zużycie oleju (nie ma konieczności dolewania pomiędzy wymianami co 12000km).

Edytowane przez gwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymiana co 10 tyś, i poziom oleju przez ten czas obniża się z Max do około 1/4 nad Minimum, czyli schodzi około 3/4 między max a min. Nie jest tragicznie ale liczyłem na lepsze trzymanie poziomu oleju kupując nowy samochód. Więc idealnie nie jest mogło by być troche lepiej. Gdybym wymieniał olej co 15 tyś to musiałbym dolewkę robić. Zresztą i tak robię w okolicach 7tyś po wymianie , aby nie jeździć ze stanem niższym niż połowa bagnetu. Słyszałem ze spalanie oleju może się stabilizować aż do nawet 40, 50 tyś km. Więc mam iskierkę nadzieji że sie polepszy, ale tak naprawde wątpie w to. Ponoć ELF ma to do siebie że auto lubią go pić, pomoć zmiana na prawdziwy syntetyk francuski Motul xcess z normą RN0700/710 znacznie ogranicza zużycie oleju, przedewszystkim dlatego ze ma mniejszą lotność/odparowanie i duży współczynnik lepkości. ELF nie jest prawdziwym syntetykiem, to olej mineralny  wysoko  przetworzony, tzw hydrokraking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul prawdziwy syntetyk? :O Co to za głupoty tutaj czytam. Motul to zwykły MINERAŁ na bazie hydrokrakigowanej. On obok PAO nawet nie stał, więc nazywanie go prawidzwym syntetykiem jest krzywdzące dla olejów, ktore faktycznie prawdziwymi syntetykami są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza z tym który udaje syntetyk a który jest prawdziwym syntetykiem. Rzecz w tym że ELF napewno jest hydrokrakingiem i wielu mechaników mówi że ma dużą lotność i potrafi znikać z bagnetu dość szybko. Nie wiem czy to wina hydrokrakingu, ale częsty jest fakt że ludzie mający ELFa w silniku narzekają na ubytki. Znam osobiście przypadek ze osoba miała problem ze znikającym olejem, był to elf. Zmieniła na Motul i ubytki oleju zniknęły. Później troche poszukałem popytałem i ta teoria raczej potwierdza się. Ja mam Elfa, ubywało 3/4 bagnetu na 10tyś, ale ostatnio chyba coś lepiej, jakby lepiej trzyma poziom. Zobaczymy co będzie dalej. Silnik ma 23 tyś przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Elf jest dobry czy nie ??? mniejsza o większość.

Moje Porównanie: fluence 1.6 16 v silnik renault, jeździłem 3 lata od nowości. 22 tyś przebieg roczny, nigdy oleju nie ubyło, komunikat nigdy się nie pojawił. Sprawdzałem raz w roku i zawsze było idealnie w połowie miarki.

Następnie zmieniłem na megane grandcoupe silnik 1.6 16 V silnik od nissana, pierwsza dolewka po ok. 10 000 km. Kolejne też przy przebiegu ok. 8000 - 10 000 km.  Dolewka zawsze do max bo na dłużej starcza. Silnik był plombowany w ASO na przebiegu co 1000 km, były dwie próby i było idealnie, tak mówi ASO. Mój błąd że nie chodziłem z nimi sprawdzić. Więc raczej to wina silnika niż oleju, chyba że silnik od nissana po prostu tego oleju nie lubi. Ale nie ma co się zawzinać tylko dolewać i czekać aż się coś skończy :)

Edytowane przez nazariode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Olej elf -to olej z najniższej półki jakościowej.

 

Może nie z najniższej, ale jest sporo od czołówki. Obecnie ponoć najlepsze oleje produkują marki: Vavoline, Luiqu Moly, Motul. Reszta to masówa , produkowana jak najmniejszym kosztem, mały koszt to niska jakość, innej możliwości nie ma.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Olej elf -to olej z najniższej półki jakościowej.

Już nie przesadzajmy. Ale rozumiem, najlepszy to ten, który używam. :)

Dokładnie taka sam półka jakościowa jak odpowiadające im klasowo oleje firm jak, Castrol, Total, Mobil, Shell...

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak ktoś będzie zmieniał ELFa co te 10-15 tysięcy jazdy po mieście czy nawet do 20 tysiecy jak ktoś jeździ na dłuższych trasach to nic się nie powinno stać. Ja dmucham na zimne i teraz mam Ravenol SSL. Czy silnik lepiej pracuje? Nie wiem. Czy wydałem na olej prawie 2 razy więcej niż kosztuje ELF? Tak i śpię z tym spokojnie, to tylko 80zł raz w roku w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!