Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki silnik: SCE, TCe czy dCi


scaper

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast nie rozumiem takich osobistych wycieczek tylko dlatego że ktoś skrytykował silnik który posiadacie. Jeśli wam odpowiada to super, jednak nie wszystkim musi. Konkurencja nie śpi i na jej tle 1.2 TCE szału nie robi, pod każdym względem. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doesnt pojeździj

48 minut temu, doesnt napisał:

To samo użytkownik Mayn, że wszystkie silniki ma za słabe. Wpierw napisz, że akceptujesz tylko 150km + albo najlepiej poleć kupować tylko wersje GT 205km albo RSa bo reszta nie jeździ. 

Rozumiem że jesteś zadowolony, ale jeśli w Meganie najmocniejszy silnik w manualu kończy się na 1.2... to cienko z ofertą silnikową. Golfa, Astrę, Focusa, Octavię można kupić z mocnym silnikiem w cywilnej wersji. Np. Octavia 1.8 TSI 180 KM lata to że hey :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mayn napisał:

Tzn jaka eco ?

Miałem na myśl długie przełożenia.

Tak, brak możliwości wyboru manualnej skrzyni to największy minus obecnej oferty. A już brak manuala w GT to jakieś kuriozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reno zawsze ma jakieś trudne do zrozumienia innowacje :-) to w końcu Francuzi 

 

Ale silnik tce jest OK, może w porównaniu do 1,4 czy 1,5 TSI jest słabszy no ale kupujący przecież ma tego świadomość. Mimo tego, przynajmniej dla mnie, mały hatchback który jest w stanie polecieć 210 na niemieckiej autostradzie i przy tym nie palić hektolitrów to udany kompromis. Bo mi spali 9 a dziadkowi który jeździ spokojnie 6 :-) a przy tym spełnia najnowsze normy EURO i nie truje moich dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kede86 jak będziesz jeździł po mieście na takich dystansach to będziesz widział 10 z przodu.

Moja żona właśnie na takich dystansach jeździ i jak patrzę na spalanie to mnie cholera bierze.

Tyle że ona ma ciężkąąąąąą nogę - i w tym dopatruję się także takiej liczby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Australijskiej stronie Renault podają że 1.2 TCe 130 KM rozwija moc 130 KM przy 4500 obr, moment pozostaje bez zmian 205 Nm przy 2000 obr. Czy na głównej stornie Renault Australia wkradł by się taki błąd, czy faktycznie tam silnik 1.2 TCe 130 KM osiąga moc max stosunkowo nisko jak na benzynę przy 4500 obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam są jakieś inne normy. Patrząc np. na silniki np. Hondy 1.5T w Europie a w USA to jest różnica mocy. W USA 1.5T osiąga moc 174 KM przy 5500 obr, natomiast w Europie osiąga 182KM przy 5500 obr. Co kraj to inny obyczaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc na wale czy na kołach? Obilo mi sie o uszy, że kiedyś w juesej mierzono moc bez uwzględnienia osprzętu typu alternator etc. Nie wiem jak to teraz wygląda. Wynik jest po czesci pochodna procedury pomiarowej.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!