Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oczyść odstojnik oleju napędowego 1.5 dci


lukasz.sniezek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pomocy z moim megane iv. Komputer wyświetla komunikat „oczyść odstojnik oleju napędowego”. Odkręciłem korek przy filtrze paliwa i spuściłem cała jego zawartość. Po ponownym odpaleniu komunikat nadal się pojawia. Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zatankowałeś zasyfione paliwo na podejrzanej stacji.

- Zmień filtr paliwa na firmy;mann,knecht,purflux.

- Zastosuj Kleen-Flo Diesel Fuel Conditioner, nazywany w skrócie KFC. 

  Absorbuje wodę z paliwa, zapobiegając m.in. korozji zbiornika paliwa. Skutecznie oczyszcza układ paliwowy, głównie wtryskiwacze.

- Dolej do pełna paliwo ze sprawdzonej stacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 16.03.2018 o 07:51, lukasz.sniezek napisał:

Potrzebuje pomocy z moim megane iv.

Łukasz, kolego! Pomogło? Piszmy koledzy, czy któraś rada rozwiązała problem czy nie, to naprawdę oszczędza dużo pracy co poniektórym i pomaga, haha, nie ma się zresztą co śmiać (żart).

4 minuty temu, nutoski napisał:

koledzy

Kurtka, czemu u mnie widać skąd jestem, a u innych nie?! Moderator może tu 'kuknąć'? Może przywrócić widok miejsca, skąd pochodzimy? Ostatnio miałem sprawę do k. Aniewa i dzięki temu szybciej 'ustawilibyśmy klocki'. Czyżby RODO aż tak nas tutaj sterroryzowało? 

A przy okazji właśnie mam pytanie do k. Mrarka skąd jest, bo miałbym prośbę o pomoc przy aucie?.

Edytowane przez nutoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat.

Wyskoczył mi dziś identyczny komunikat. Upuściłem ok. 100 ml oleju ale pomimo skasowania błędy pyclipem, komunikat po odpaleniu silnika powrócił. Dodatkowo, rozrusznik musi kręcić ok. 05 - 1 sek. dłużej zanim silnik zaskoczy.

Filtr zmieniałem ok. 10 kkm temu.

Ile oleju należy spuścić z filtra aby komunikat przestał się pojawiać (o ile jest to od tego zależne)?

Jak odpowietrzyć układ zasilania, bo przypuszczam, że to jest powodem dłuższej pracy rozrusznika zanim silnik zaskoczy?

Dodam, że przed odpaleniem włączyłem parokrotnie zapłon tak aby pompa podciągnęła paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Renia08 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ok. To mój pierwszy diesel. Sądziłem, że setka paliwa wystarczy, zwłaszcza że nie było widać w nim wody 

Ile paliwa może być w filtrze? Jest odizolowany od zbiornika? Nie chciałbym przez filtr spuścić całego paliwa że zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kitza napisał:

Ile paliwa może być w filtrze? Jest odizolowany od zbiornika?

Ile paliwa masz w zbiorniku?

  - kiedy ostatnio tankowałeś paliwo,

  - czy masz "gruszkę " do odpowietrzania instalacji?

  - czy masz pęcherze powietrza pomiędzy filtrem paliwa a pompą wtryskową?

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Ile paliwa masz w zbiorniku?

Zalałem w piątek do pełna na stacji na której już wiele razy tankowałem. Nie mam gruszki i nie mam jak podejrzeć czy mam powietrze między filtrem a pompą wtryskową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kitza napisał:

nie mam jak podejrzeć czy mam powietrze między filtrem a pompą wtryskową.

Masz komunikat z czujnika wody w filtrze i co ma do tego ewentualne powietrze w przewodach. Tak jak napisał @Renia08 spuść więcej paliwa, tak około 0,5 litra by przepłukać czujnik świeżym paliwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aniewa napisał:

Masz komunikat z czujnika wody w filtrze i co ma do tego ewentualne powietrze w przewodach. @Renia08

Nie wiem co ma do tego powietrze w układzie. Odpowiedziałem na pytanie @Andrzej-2010

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kitza napisał:

Jak odpowietrzyć układ zasilania, bo przypuszczam, że to jest powodem dłuższej pracy rozrusznika zanim silnik zaskoczy?

Dodam, że przed odpaleniem włączyłem parokrotnie zapłon tak aby pompa podciągnęła paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!