Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane IV] skrzynia biegów - dziwne odskakiwanie


superAs

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem delikatny ruch drążka zmiany biegów - w momencie gdy puszczam pedał gazu drążek odskakuje, po wciśnięciu gazu wraca do pierwotnej pozycji. Czy ktoś z Was również coś takiego zauważył? (W innych samochodach nigdy nie zauważyłem takiego "luzu"...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam tak samo. Szczególnie duży skok jest zauważalny przy odjęciu/dodaniu gazu na 3 i 4 biegu.

 

Dnia ‎02‎.‎04‎.‎2018 o 18:09, Onsi napisał:

Bo taż nie mogę się przyzwyczaić gdyż czymam ręke podczas jazdy na lewarku rozwińcie ten temat dla pewności 

Co do trzymania ręki na lewarku, to polecam poszukać informacji, jak wpływa to na elementy wewnętrzne skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema odnosząc się do tematu, chciałem napisać swój problem. Stawiając auto na lekkiej górce na 1 (off silnik) skrzynia przeskakuje ? Po popchaniu auta ręka(oczywiście mocniejsza sila) auto się stacza , znaczy skrzynia przeskakuje , mam strach  go zostawiać na górkach , czy to jakaś wada czy z kolei wina niskiej poj. silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dziś przy zmianie z 2. biegu na 3, zbyt szybko puściłem sprzęgło kiedy bieg jeszcze nie wszedł do końca, było słychać takie zahaczenie. Boję się, czy nie zaszkodziłem skrzyni. Co sądzicie?

Edytowane przez ABCMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę z innej beczki. Mam do Kolegi witman pytanie:

Zauważyłem u siebie lekkie odskakiwanie drążka biegów, tj. przy zdejmowaniu nogi z gazu drążek odskakuje do przodu, a przy dodaniu gazu - do tyłu. Najbardziej widoczne jest to przy biegach 3 i 4. Przy 3. biegu i prędkości powyżej 50 km/godz. taka czynność (zdejmowanie i dodawanie gazu) powoduje lekkie stukanie. Czy to jest normalne? Biegi wchodzą bez stukania. Stukanie lekkie występuje tylko przy 3. biegu, przy dodaniu gazu chwilę po zdejmowaniu (cały czas na trójce). I to stukanie mnie niepokoiło. Czy to jest normalne?

Edytowane przez ABCMegane
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już o tym słyszałem i to chyba z naszego forum ludzie jeździli z tym do ASO i ponoć to " ten typ tak ma" ;-) ale obserwuj zjawisko czy się nie pogarsza, jak będzie u nas jakiś 1.2TCe to przejadę się z ciekawości. U mnie w obu 1.4TCe jest takie zjawisko przy hamowaniu silnikiem.

Co do oleju, niebawem będziemy wymieniać olej w aucie mojego kumpla w Hyundai Tucson 1.6T-GDI 177KM nowe auto przebieg ~3500 km i zabawimy się w łowienie metalowego narybku w oleju jak u łysego na filmie.

 

@Pitrek to prawda w dieslach po wymnie oleju, nowy olej robi się szybko czarny.

 

 

 

 

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!