Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Karta nie zamyka i nie otwiera drzwi kierowcy za pierwszym


Rekomendowane odpowiedzi

I nie bój się o rozkodowanie pilota. Kółeczko ciągniesz w dół i bateryje wkładasz.

Chociaż dziwne, że Ci się rozładowała. Przecież gniazdo w megance ma chyba ładowanie indukcyjne tam. Więc powinna się sama ładować.

No chyba ze coś majstrowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy miałem info ze bateria w karcie jest rozładowana. Po czym gdy pojezdziłęm troche, komunikat przestał się pokazywac.

Dodatkowo w jednym z warsztatów potwierdzili mi to iż niektóre modele mają tam ładowarkę.

Edytowane przez kraverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w szczegóły i możliwości techniczne samochodu - musiałbyś mieć w karcie akumulatorek, a nie zwykłą baterię. To 1., a 2. ktoś tu już o tym pisał, tzn. o ładowaniu indukcyjnym karty, i chyba zostało to zdementowane. Ja również nie kojarzę aby taka opcja wyposażenia w ogóle w Meganach występowała - ale nie jestem pewny czy ktoś nie wspominał o tym przy Lagunach (potrzebne źródło). W Meganach II również samochód po włożeniu karty do slotu informuje, że bateria jest słaba. Może u Ciebie pod wpływem niższej temperatury wyskoczył taki komunikat, a później się ociepliło i zniknął - ja bym na Twoim miejscu wymienił baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiele razy miałem info ze bateria w karcie jest rozładowana. Po czym gdy pojezdziłęm troche, komunikat przestał się pokazywac.

Moja karta slotu nie widziała od miesięcy, siedzi potulnie w portfelu. Też mi po ponad roku w zimę wyskoczył komunikat po odpaleniu auta że bateria jest słaba. Po tym przez 3 dni jeszcze jeździłem i komunikat nie wyskoczył już ani raz. Do świętego spokoju baterię wymieniłem. 

 

Tak jak piszą wyżej tych baterii się poprostu nie ładuje bo lubią wybuchać przy ładowaniu ;) W slocie masz induktor, który wzbudza kartę w przypadku np. słabej baterii żebyś auto odpalił (nie wiem czy bez baterii auto odpali nie sprawdzałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odpalaniem nie ma problemów? Sposób prymitywny i niepewny ale może odłącz akumulator na 15 minut. Czasami pomaga na różne kaprysy wrażliwej elektroniki. Kiedyś znajomy mechanik mi tak poradził i uratował mi tym samym portfel i MII, które nie chciało się zamykać, otwierać, odpalać. Ogólnie nie wykrywało żadnej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Napiszę precyzyjnie na czym polega problem.

Zamykamy samochód naciskając 1 raz, zamykają się wszystkie inne drzwi poza drzwiami kierowcy. Naciskamy drugi raz drzwi kierowcy również zamykają się.

teraz otwieranie:

nie mam możliwości otworzyć drzwi kierowcy ile razy byśmy nie nacisnęli otwierania - drzwi kierowcy nadal są zamknięte. Jedyny sposób otworzyć pociągając klamkę drzwi od środka. Nie ma to nic wspólnego z baterią ponieważ wszystkie inne drzwi działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!