Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam zauważyłem po myciu auta wodę na uszczelce przy tylnych drzwiach oraz mokro było pod tapicerką drzwi pod głośnikiem. Czy ktoś zauważył w swoim aucie podobny problem? Auto ma 7 miesięcy i nie było nic robione przy drzwiach.

20180702_083719.jpg

20180702_084040.jpg

Edytowano przez Pietrek337

Zdejmij tapicerce z drzwiach i sprawdź gdzie leci woda. I po wykryciu uszczelnij klejem na gorąca lub silikonem.

@airbites a od czego ma gwarancję? Przecież nie po to żeby samemu grzebać przy aucie.

Dokładnie to nowe auto i mam zamiar udać się do serwisu. Chciałem sprawdzić czy inni użytkownicy też mają takie sytuacje.

Kiedyś też coś takiego u siebie zauważyłem tylko przy lewych drzwiach. Ale ostatnio jest spokój. Zobaczę jak będą większe deszcze.

Ja to zauważyłem przy myciu auta. I zacząłem sprawdzać skad ta woda jest bo na poczadku myslalem ze sam gdzies myjac auto nalałem. Ale po testach doszedlem ze wystarczy polać wodę bezposrednio na szybę tylnych drzwi. Uważam że uszczelki przy szybach są niedokładnie położone i za duża ilość wody dostaje się do środka drzwi i nie jest wstanie wylecieć przez dolne otwory. 

Edytowano przez Pietrek337

..znany temat w Serwisach Renault, miałem to samo, serwis wymienia czy zakłada uszczelkę która chroni głośniki, tamtędy leci woda omija uszczelkę główną wlatuje od strony pod tapicerką. Do serwisu czym prędzej to oni są od tego jak ``dupa od srania`` Masz gwarancją niech robią.

Czyli co? Kolejna wada w Megane IV?

Dokładnie. Kolejna wada. Miałem to samo, woda niszczy uszczelkę głośnika, uszczelka twardnieje po czasie i jest do wymiany.

Mi też ciekło. W zimę to nawet było błoto jakby ktoś z brudnymi buciorami wlazł.

Umówiłem się do ASO na naprawę oraz korektę spasowania elementów drzwi i tylnej klapy zobaczymy co zrobią i jaki efekt tego będzie.

Przecieki podobno usunęli. Spasowanie tylnej klapy również poprawione, ale drzwi nie poprawili.

mi sie po myciu wydawało, że tylni dywanik na środku mam mokry i się wystraszyłem, że z dachu ciekanie (mam panorame) ale potem sprwdzałem i uszczelki troszkę mokre ale w środku wody nie było...

Podczas ostatniej wizyty w serwisie zgłosiłem także wodę na progu. Podobno udrożnili odpływy z drzwi. Przy odbiorze, po myciu,  okazało się, że na progu stoi woda. Także ściema z odpływami się nie udała. Tak jak koledzy pisali wcześniej do wymiany uszczelka pod głośnikiem. 

Przez głośnik gdzieś cieknie. Wada auta. Dla mnie drobna i usunęli bez problemu, więc się nie zniechęciłem jeszcze do tej Marki. Inne mnie zniechęcają wykończeniem wnętrza i cenami.

Potwierdzam, że po wymianie w ramach gwarancji głośnika przecieki ustały.

Napisano (edytowany)
Dnia 10.07.2018 o 19:57, Pietrek337 napisał:

Przecieki podobno usunęli. Spasowanie tylnej klapy również poprawione, ale drzwi nie poprawili.

I jak z przeciekami po wizycie w ASO? Bo u siebie zauważyłem to samo, identyczny przeciek w tym samym miejscu

Edytowano przez Meca

U mnie przez pewien czas było dobrze ale wydaje mi się, że znów przecieka. Trzeba będzie samemu przyjrzeć się sprawie.

Napisano (edytowany)
13 godzin temu, MichalGda napisał:

U mnie przez pewien czas było dobrze ale wydaje mi się, że znów przecieka. Trzeba będzie samemu przyjrzeć się sprawie.

Myśle , że jest to zależne od staranności mechanika, jeden starannie osadzi nową uszczelkę, dobrze zmontuje odpowiedzialne elementy, a inny zrobi to na zasadzie „ byle do 15”  Ja generalne jestem podłamany, w poprzednim aucie walczyłem z przeciekami, aż ręce opadały. Teraz zadowolony że auto nowe więc takie problemy go nie dotyczą, a tu niespodzianka. Przecieki z obudwóch stron.

Edytowano przez Meca

Kurcze, tak czytam ten temat i stwierdziłem, że muszę to sprawdzić u mnie. Umyłem samochód i oczywiście po jakimś czasie zaczęło robić się mokro pod głośnikami z tylu. Co prawda nie cieknie przez próg do wnętrza,  ale nie powinno tak być. Jadę z tym do ASO. Jestem tam już częstym gościem :/

Miałem wizytę w aso z przeciekami, widać że nikomu się za to nie chciało zabrać i sugerowano mi że  szukam sobie nieistniejącego problemu. Pan polał wodą po drzwiach, otworzył drzwi powiedział że nic w środku mokrego nie widzi. Podczas gdy  woda delikatnie i sukcesywnie wypływa z pod tapicerki drzwi. Ale on tego nie widzi. Megane bardzo niedopracowany samochód , żałuje zakupu.

Niestety każde nowe auto to masówka.  Im dłuższą gwarancja tyle lepiej. Jeśli już teraz jesteś niezadowolony to sprzedaj lub kup inne i to zostaw w rozliczeniu.

Samochód mam od sierpnia, dam mu jeszcze szanse póki ma gwarancję, czyli jeszcze ponad rok. Jeśli z obecnymi usterkami serwis sumiennie postąpi i nie będzie kolejnych, wówczas troche auto jeszcze będzie u mnie, jeśli będzie innaczej to po zakończeniu gwarancji oddaje samochód w rozliczeniu. Jak narazie daje mu jeszcze szanse bo auto ma też kilka zalet, genialny system hands free uwielbiam go, fajnie działający R link, no i wygląd auta czarny etolite poprostu podoba mi się. Dodam że samochód na gwarancji miał już wymieniane łączniki stabilizatora i był przeglądany pod kątem okresowych trudności z odpalaniem, oczywiście ASO nic nie znalazło.

Zawsze powtarzam że przy wyborze auta ważniejsze od modelu jest jakość serwisu bo ile można się męczyć. Wierz mi, że zmienisz na inny model i problem będzie. Auta nowej generacji mają swoje przypadłości. Wynika to też z tego że tam jest pełno napchane.  Kiedyś nie miało się co psuć. 

Napisano (edytowany)

Tak zgadzam się , auta są coraz bardziej skomplikowane, ale według mnie nie na tyle bardziej aby usprawiedliwiać ich usterkowość, moje usterki to rzeczy które wynikają chyba bardziej z braku wysokiej jakości wykonania a nie problemu skomplikowania, łączniki stabilizatora to prościutki element mechaniczny, przecieki wody według mnie w aucie nie mają prawa wystąpić, to poprostu zła jakość. Problem z odpalaniem który wystąpił chyba dwa razy moge zaliczyć do tych spowodowanych skomplikowaniem obecnych aut które muszą spełniać wysokie normy ekologiczne, choć mój silnik to prosta beznyna 1.6, która raczej najnowszych technologi w sobie nie ma. To nie turbodoładowany mały silniczek 1.0 albo 1.2 które faktycznie jak narazie nowością wymuszoną przez ekologię i nikt nie wie jak są żywotne bo są zbyt krótko na rynku.

Edytowano przez Meca