Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.07.2018 o 19:57, Pietrek337 napisał:

Przecieki podobno usunęli. Spasowanie tylnej klapy również poprawione, ale drzwi nie poprawili.

 

I jak z przeciekami po wizycie w ASO? Bo u siebie zauważyłem to samo, identyczny przeciek w tym samym miejscu

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2019 o 09:26, MichalGda napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

 

Myślę , że jest to zależne od staranności mechanika, jeden starannie osadzi nową uszczelkę, dobrze zmontuje odpowiedzialne elementy, a inny zrobi to na zasadzie „ byle do 15”  Ja generalne jestem podłamany, w poprzednim aucie walczyłem z przeciekami, aż ręce opadały. Teraz zadowolony że auto nowe więc takie problemy go nie dotyczą, a tu niespodzianka. Przecieki z obydwóch stron.

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tak czytam ten temat i stwierdziłem, że muszę to sprawdzić u mnie. Umyłem samochód i oczywiście po jakimś czasie zaczęło robić się mokro pod głośnikami z tylu. Co prawda nie cieknie przez próg do wnętrza,  ale nie powinno tak być. Jadę z tym do ASO. Jestem tam już częstym gościem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wizytę w aso z przeciekami, widać że nikomu się za to nie chciało zabrać i sugerowano mi że  szukam sobie nieistniejącego problemu. Pan polał wodą po drzwiach, otworzył drzwi powiedział że nic w środku mokrego nie widzi. Podczas gdy  woda delikatnie i sukcesywnie wypływa z pod tapicerki drzwi. Ale on tego nie widzi. Megane bardzo niedopracowany samochód , żałuje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wracając do tematu.

Kupiłem autko będące już po gwarancji i widzę że mam ten problem u siebie.

Ma ktoś jakiś schemat jak rozebrać boczek drzwi? Kupiłbym samą uszczelkę w Renault i wymienił samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do ASO. Jeżeli przeglądy były robione ja należy to często diler zaproponuje naprawę na tzw warunkach ugody. 

Zapłacisz za części a robotę weźmie na siebie Renault. Tylko na wstępie daj do zrozumienia że wiesz że to wada tego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiony w ASO na usunięcie przecieku. Opisywałem problem i serwisant odrazu zapytał , „ cieknie spod głośnika” znają problem, już to wielokrotnie naprawiali i w 95   procentach naprawa była prawidłowa , tylko w nielicznych przypadkach musieli ponownie poprawiać, tak twierdzi serwis. Zapytałem na czym polega problem, serwisant powiedział że podstawa / dystans głośnika jest zamocowany na piance, ale ta nie spełnia swojego zadania i jest niewystarczająca, i że poprawiają to uszczelnienie specjalną masą. Nasuwa się pytanie czy ta pianka miała za zadanie uszczelniać głośnik wogóle, może wody tam nie powinno być wcale na tej piance i jest jakaś inna przyczyna która powoduje dostawanie się wody w mocowanie głośnika. I tu się ZMARTWIŁEM. Tak jak myślałem , naprawa raczej jest przeprowadzana za zasadzie Silokon w rękę i zakleić co się da, przeciek pewnie ustanie, ale czy na długo , i czy zostanie usunięta w ten sposób przyczyna czy tylko skutek usterki. Jeżeli tylko skutek to woda może sie zbierać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony w ASO na przyszły tydzień. Pan, z którym rozmawiałem nie był zaskoczony i powiedział,  że kilka już takich przypadków mieli. Podobno występują liczne błędy w montażu w fabryce i czasem wystarczy poprawić montaż.  Zobaczę co na to poradzą.

 

Po wizycie w ASO. Najpierw spory opór. Że potrzeba kilka godzin na diagnozę, że może będzie trzeba przyjechać ponownie... I że nie mam czytać forum bo tam głupoty wypisują :D

Po godzinie samochód zrobiony. Podobno już jest ok, uszczelnione. Zero szczegółów. Do widzenia.

Zobaczymy z czasem co z tym będzie.

Przy okazji pooglądałem sobie nowe meganki w salonie i co druga miała wybrzuszone lekko nadkola przednie. O spasowaniu klapy Talismana za chyba 160 tys. zł nie wspomnę.

EDIT:

Wystarczyła dziś jedna ulewa i znowu pojawiła się woda. PARODIA!

 

EDIT nr 2:

Dodam jeszcze,  że jak się poświeci latarką przez maskownice głośników to widać na nich krople wody. A najlepsze jest to,  że z przodu też!

W dodatku wodę widać też pod tapicerką przednich drzwi. 

20190510_192644.jpg

 

Czy jest ktoś ze Śląska i miał podobny problem,  który rozwiązano? Jadę znowu w poniedziałek do ASO, ale wątpię, że to zrobią dobrze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO ja nie myślałem że to aż tak się leje - no to ja chyba naprawdę trafiłem model składany chyba przez pracownika co się przykładał i nie był "na kacu". Odkąd przeczytałem ten temat po każdym myciu zaglądam i nigdy nic nie ma.

 

Jak czytam forum to u mnie było tylko skrzypienie belki i łącznik stabilizatora (na tym po wymianie jest zrobione więcej niż na tym fabrycznym i jest cisza).

Gadałem z chłopakami na ASO i powiedzieli że był błąd konstrukcyjny tych pierwszych łączników (złe materiały i błąd sworznia), a te po wymianie powinny wytrzymać normalne przebiegi.

 

Oczywiście po odebraniu auta wychwyciłem wadę podsufitki, ale to ktoś uszkodził mocno naciskając na rogu przy łączeniu z osłoną słupka - było po prostu wgniecenie w podsufitce. I nie ma możliwości ustalenia czy to ktoś na montażu, a może ktoś przy transporcie, przestawianiu czy nawet przygotowywaniu do wydania docisnął.

Wymienili bez najmniejszego gadania.

 

Mnie rozbraja jak czytam że wstawiacie auta na naprawy gwarancyjne i nie dostajecie auta zastępczego - jeszcze mi się tak nie trafiło (chyba że po prostu sam nie chciałem brać).

 

Meca - a u Ciebie to jest tak ja napisał Ci Komarek w tym temacie - po prostu sprzedaj to auto w cholerę i nie będziesz miał problemów - kupisz sobie jakieś inne (Opla, Forda, VW czy inną Skodę) i wtedy będziesz marudził na markę na innym forum.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mario111 napisał:

O to jeszcze 1,5 roku narzekania :D

 

Puki na gwarancji to może być, ale po gwarancji nie mam zamiaru z własnych pieniędzy pokrywać oszczędności i niedbalstwo oraz kiepski projekt producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim Aso na śląsku byłeś???

U siebie dzisiaj też zauważyłem tą przypadłość z lewej i z prawej strony z tyłu.Ja jeżdżę od dłuższego czasu do Pietrzaka na Bocheńskiego w Katowicach.

Zobaczymy ,czy z tym też sobie poradzą jak z innymi rzeczami do tej pory :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!