Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dzisiaj z tego ASO wróciłem. Kupiłem tam mój samochód. Uszczelnili drugi raz lewy tył i drzwi prawe z przodu. Ale wydaje mi się,  że już się powoli pojawia woda na drzwiach przednich z lewej strony, których nie ruszał.  Nie mam już sił. Pojeżdżę i zobaczę co powiedzą w innym ASO. A tak poza tym,  zauważyłem w dwóch miejscach zdarty lakier na drzwiach i porysowany plastik na tapicerce. Brak słów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo wcześniej tego nie było. Ale zauważyłem to dopiero w domu. Są to tak jakby ślady po ostrym narzędziu. Generalnie widzę,  że tapicerka po ściągnięciu chyba sobie gdzieś leżała na podłodze. Nikt się nie przejmuje czyjąś własnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie,  takimi sprawami zajmuje się serwis blacharski. Na chwilę obecną ciężko mi polecić Pietrzaka. Może spróbuję w Zabrzu.

Daj znać na forum jeśli pojedziesz do Zięby i jak rozwiążą problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę jutro do ASO z lejącą się wodą do auta, pracownik ASO powiedział mi że znają temat, robili to wiele razy i raz tylko musieli poprawiać, a tak to za każdym razem naprawa się powiodła. Zobaczymy. Osoby które piszą że nie mają przecieków, radzę dokładnie oglądnąć progi i wykładzinę po długim intensywnym deszczu nie po myjni, gdzie minutę łącznie  woda leci na drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w ASO z przeciekami, szybka diagnoza mechanika, przyświecił latarką w głośniki i stwierdził są zalane i do wymiany i to przez ich mocowanie dostają się przecieki pod tapicerkę. Nowe głośniki są ponoć przeprojektowane a w szczególności jego dystans/podstawa, i po wymianie przecieki mają jak twierdzi serwisant ustać, ponoć Renault taką technologię naprawy opracował, przeprojektowując felerne elementy, dodatkowo profilaktycznie podstawa głośnika ma być osadzona na specjalnej masie uszczelniającej. Widać że problem jest powszechny, skoro producent opracował technologie naprawy, przeprojektowując elementy. Brzmi to wszystko profesjonalnie, zobaczymy, serwis zamówił zestaw naprawczy, czyt. nowy zestaw głośników z mocowaniem. Za dwa tyg wizyta, praca ma potrwać około 8 godzin, masa musi zastygnąć itp. Ale szczerze to nie bardzo wierze w przeprojektowanie mocowania głośnika, myśle że przyjdzie identyczny nowy głosnik tylko tym razem będzie solidnie osadzony i podstawa doszczelniona aby woda przez mocowanie nie przeciekała pod tapicerkę, ale z drugiej strony może to prawda bo w sumie po co serwis miałby bajki opowiadać, raczej nikt nie oczekiwał przeprojektowywania elementów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seimi napisał:

Najlepiej wcześniej zadzwoń do ASO czy w ogóle kojarzą temat przeciekania wody przez drzwi. Bo jak nie,  to mogą się uczyć na Twoim aucie. 

W Auto-Ziębie gamonie nie mają pojęcia i co chodzi i nawet czegoś takiego jeszcze nie robili.Rozmawiałem dzisiaj z głównym szefem lakierni i takiej naprawy jeszcze nie mieli i nie wiedzą co z czym się je.Także żenada i odpada-tam auta nie zostawię.

Natomiast.....rano zadzwoniłem do Pietrzaka i umówiłem się dzisiaj na wizytę.Przed chwilą przyjechałem.Ja jestem jak na razie mile zaskoczony-Pan powiedział,że wie o co chodzi i że robili i robią takie rzeczy.Znają dobrze ten temat.Nie będą wymieniać żadnych głośników-podobno te nowe mają doszczelnioną podstawę,przez co woda nie przecieka.Natomiast uszczelniają to jakąś specjalną masą i podobno jest po problemie.Porozmawiałem sobie z szefem serwisu i majstrem blacharni.Od razu zastrzegłem,że auto ma być porządnie  zrobione,żebym nie musiał jezdzić na  żadne poprawki.I żeby wyglądało tak jak je oddałem.

Miła i sympatyczna rozmowa z oboma Panami-zapewnienie,że wszystko będzie zrobione profesjonalnie i tak jak należy.

Jestem umówiony teraz na piątek na 8-ma im to zająć około 3 godzin.

Zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Jeden Pan mówił mi,  że mieli taki przypadek,  a drugi nie wiedział nic o żadnych głośnikach. Wręcz próbował mi wmówić,  że mówię głupoty. Oby Ci to dobrze zrobili. Skoro u mnie też uszczelniali tą tajemniczą masą i od razu lało w ten sam dzień,  to wątpię że znają się na tym. Ja na razie obserwuje u siebie.

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, wymiana głośników i uszczelnienie masą profilaktycznie, głośniki ponoć zalane i nadają się już tylko na wymianę. Tylko że czas mojej naprawy przewidzieli na 8 godzin, aby masa dobrze zaschła. Ciekawe to że miesiąc temu w innym ASO pytałem o przecieki to powiedzieli że winne są zaciski tapicerki, które trzeba wymienić, że to nie wina głośnika. Po czym zaczęli lać wodę po aucie, po czym zerknęli do środka, powiedzieli jest sucho, dali mi do zrozumienia że robie sobie i im niepotrzebne problemy , że wszystko jest  ok. Zostałem odesłany do domu. Na szczęście obecne ASO podeszło chyba profesjonalnie, no ale to czas oceni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, seimi napisał:

Bardzo ciekawe. Jeden Pan mówił mi,  że mieli taki przypadek,  a drugi nie wiedział nic o żadnych głośnikach. Wręcz próbował mi wmówić,  że mówię głupoty. Oby Ci to dobrze zrobili. Skoro u mnie też uszczelniali tą tajemniczą masą i od razu lało w ten sam dzień,  to wątpię że znają się na tym. Ja na razie obserwuje u siebie.

Zobaczymy.Powiedzieli ,że wiedzą o co chodzi i że zrobią to profesjonalnie ,że nic nie będzie ciekło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!