Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Lelupi napisał:

Nie papuguj.

 

Tam jest taki dystans na którym zamocowany jest głośnik, i to chyba on ma za zadanie uszczelniać mocowanie głośnika, aby do głośnika nie dostawała się woda. Tylko że chyba nie spełnia on swojego zadania. Ja z tym tematem byłem z dwóch ASO w każdym mam narazie tylko diagnozę, i to bez rozbierania drzwi. Jendo aso mówi że winne są spinki tapicerki i są do wymiany, inne aso mówi głośniki do wymiany z dystansami plus uszczelnienie mocowania masą uszczelniającą, bardzie uwierzyłem w wersję z głośnikiem, już są zamówione przez Aso. Ale nie jestem pewnien ze to głośniki winne, bo wydaje mi się że wida z za tapicerki leci też z miejsca nie bezpośrednio pod głośnikiem, wiec może to te spinki. Temat zagadka nawet dla ASO, chyba tylko fabryka by wiedziała co schrzaniła a dokładnie konstruktor drzwi. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już pół roku po gwarancji, więc dla mnie ASO = niemały pewnie koszt naprawy. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na te przecieki, ale rzeczywiście w jednych drzwiach z tyłu mam taką sytuację. Może samemu można by tam zajrzeć.... Dysponuje może ktoś z Was opisem sposobu zdejmowania tapicerki z drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PCet napisał:

Nie papuguj.

 

To wada fabryczna, ogólnie znana w ASO, tyle że Ty po czasie się zorientowałeś, ja na twoim miejscu zarządałbym naprawy darmowej/gwarancyjnej. Mimo że po czasie. Wogóle to producent powinien wszystkich wzywać na akcję serwisową i poprawiać to co jest nie tak z tymi przeciekami. Nie wszyscy je mają, ale jak długo? Jest ewidentny błąd konstrukcyjny albo montażowy.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest to błąd montażowy. Ja właśnie jestem u Pietrzaka w Katowicach i robią mi auto. Zobaczymy. Porozmawialem z kolesiem, który będzie mi to robił tzn już robi i powiedział, że coraz więcej Megane przyjeżdża z tym problemem. Jednym cieknie mniej drugim się leje. Wszystko jak mi powiedział zależy od tego jak ktoś w fabryce przyłożył się do osadzenia i montażu głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem w Lublinie w ASO Nazaruk i Aso Carrara - mówili że tematu nie znają (a carrara gość powiedział że jakiś jeden przypadek kojarzy ale nie pamięta na czym stanęło). a że auto po gwarancji to koszt naprawy bliżej nieokreślony bo muszą najpierw rozebrać i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lubowitz78 napisał:

Ja właśnie jestem u Pietrzaka w Katowicach i robią mi auto. Zobaczymy.

Daj znać co i jak,  bo popołudniu też tam jadę. Coraz bardziej zastanawiam się,  czy jest to tylko z głośników,  bo drzwi kierowcy są mokre (nie leje się z nich) na całej szerokości tapicerki. 

Jeszcze przychodzi mi do głowy myśl,  czy przypadkiem nie jest tak- przynajmniej z przodu- że po otwarciu drzwi woda,  która stoi na uszczelkach nie spływa pod tapicerkę i się tam utrzymuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w ASO trzeci raz. Niby wszytko zrobione,  ale dzisiaj zorientowałem się,  że nie gra prawy przedni głośnik. Wkurzyłem się i to mocno.

Obejrzałem na portalu aukcyjnym jak wyglądają gołe drzwi i tapicerka od wewnątrz i zabrałem się za rozebranie. W sumie 10 minut roboty. 

Najpierw trzeba oderwać plastikowy trójkąt przy lusterku. Trzyma się na jednej spince. Tutaj jest pierwsza śruba:

20190518_170245.thumb.jpg.aab6a6e24bacfb8cb1a11aa3d05b6177.jpg

Potem jedna śruba pod zaślepką klamki:

20190518_170324.thumb.jpg.0bbc748cccd6c56288499a7b0ac47a3d.jpg

Następnie trzeba zdecydowanym ruchem oderwać górną część uchwytu na ręce i tam są dalsze dwie śruby:

20190518_170423.thumb.jpg.c5b4ccc02feeb328cd4157a7a17b07f7.jpg

Ostatnia śruba jest całkiem na dole tapicerki:

20190518_170525.thumb.jpg.7bcb31c445af6d8a9e64a212aaf5ee6e.jpg

Potem trzeba szarpnąć za tapicerkę,  dość mocno. Najlepiej zacząć od okolicy głośnika. Potem dół,  boki i wysunąć do góry (trzyma się w szczelinie pod szybą).

Moje przypuszczenia okazały się celne. Wtyczka głośnika nie podłączona. Przy okazji okazało się,  że ASO wyrzuciło mi wszelkie wygłuszenia spod tapicerki. Może i dobrze,  gdyby miała dalej leciec woda.  Masa uszczelniająca głośnika jest bardzo plastyczna i miękka:

20190518_171040.thumb.jpg.ee3e1c7a00f212be05fb73916768ee53.jpg20190518_171739.thumb.jpg.52b3f8d19eb6a1e69133a073306196a0.jpg

Uwaga, potrzeba 3 różnych końcówek torx.

Niestety 1 spinka mi pękła, ale są dość gęsto rozmieszczone więc nie ma problemu. Ponadto mają gumowe uszczelki:

20190518_180749.thumb.jpg.8f5dd0c5d5a1f1e79f905ce02ec318a1.jpg

Martwi mnie tylko,  że oprócz głośnika, w drzwiach są też inne otwory montażowe, przez które może przeciekać woda:

20190518_171740.thumb.jpg.db8f20efcc2d596d71d05fce81c08038.jpg

 

Przepraszam za długi post,  ale może komuś się przyda. 

Dodam,  że opis dotyczy tylko przednich drzwi!

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Okazało się, że po ostatnich deszczach problem dotknął i mnie. Woda pod tylnymi drzwiami, zarówno prawymi jak i lewymi.

Pytanie do tych z Was po naprawie, czy poradził sobie z naprawą zwykły serwis mechaniczny czy potrzeba było blacharsko lakierniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę,  a podobno na forum tylko kilka ludzi narzeka, że coś jest nie tak z autem...

Takie usterki usuwa wyłącznie serwis blacharsko-lakierniczy. U mnie 3 podejścia do tematu. Wydaje się,  że narazie jest ok, ale ostatnio nie miałem okazji wystawiać auto na duży deszcz.

Dziwi mnie, że podobno usterka znana już była w poprzednich generacjach megane i dalej jest z tym problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moje" ASO nie ma serwisu blacharsko lakierniczego więc odesłali mnie do innego, oczywiście na drugim końcu miasta. Ci telefonicznie stwierdzili, że do takiej naprawy wystarczy serwis mechaniczny i odesłali mnie z kwitkiem. Chyba, że chcę czekać do pocz. lipca bo to dla nich niski priorytet i są zarobieni. Wróciłem więc do mojego ASO i generalnie zdecydowali się na przyjęcie, pytanie czy cokolwiek zrobią. Z tego co rozumiem, ta poprawka to żaden rocket-science jak to się mówi. Usterka wystąpiła po niecałych 23tys przebiegu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągają tapicerkę,  usuwają piankę uszczelniającą głośniki i zastępują ją jakąś masą uszczelniającą. Widać to na moich zdjęciach powyżej. Tyle, że miało to być proste zadanie,  a konieczne były poprawki. Nie wiem do końca czy tu leży problem,  ale pożyjemy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!