Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To jest po całej nocy powiedzmy intensywnego deszczu. Ja też zawsze miałem pare kropel na progu, bo reszta wlewała się pod gumę na progu i wpadała za plastik do wnętrza progu, później sie zorientowałem. Dlategi zabezpieczenie folią. Wstaw sobie filię i zobacz ile tak naprawde jest tam wody dostającej się przez te drzwi. Uchyl kant listwy gumowej na prigu i zobacz ze jest tam szczelina w którą leje się woda, bo ta listwa gumowa nie uszczelnia dobrze, bo nie musi, bo na progu wody ma nie być nigdy. Zobacz czy nie masz mokrej wykładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie rzeźnia.Ty to masz naprawdę okropne.Jakbym miał coś takiego to na serio by mnie kur......ca chwyciła.Ja dzisiaj poszedłem do auta po całym dniu jak nie jeździłem-a leje u mnie od razna i było sucho z oby dwóch stron.Tak czy siak jadę ,żeby mi to uszczelnili,skoro już raz jakieś objawy się pokazały.Ale u mnie w porównaniu do Ciebie do jest naprawdę pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tym styku gumy z plastikiem

Woda nie przelatuje przez próg bo wlewa się pod gumę. I wydaje się ze jest pare kropel , a tak nie jest. Wstaw folię zobaczysz ile tego tam jest.

ED8D2142-3051-4E37-8583-A825C935E0E8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 19:46, lubowitz78 napisał:

x

 

Ja jeszcze też miałem , ale pod gumą była już woda, na dłuższą metę mogło by bałaganu narobić. Generalnie ten przeciek, albo raczej jego skala sprytnie się maskuje, pewnie wiele osób nawet nie jest świadome że ma ten przeciek, woda się zbiera później odparuje i tak w kółko, aż pojawi się zapach stęchlizny albo ciś innego. 

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem trzeba to jak najszybciej zrobić,czyli uszczelnić.Tylko dobrze i będzie po problemie.Hmmm-dzisiaj przyglądałem się z przodu-nic takiego się nie dzieje.Jest sucho.

Nawet z tyłu dzisiaj było sucho i jak świeciłem latarką w maskownice głośników,nie było tam żadnych kropel wody.

Aż dziw że wszystko to przez złe osadzenie i dupiate uszczelnienie głośnika.

Zastanawiam się,czy jak będą mi w piątek uszczelniali tył,czy profilaktycznie nie kazać im też zrobić od razu przodu.Chociaż tam na razie nic się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 19:56, lubowitz78 napisał:

x

 

Jeśli masz przód sucho to lepiej go zostaw, ta robota serwisantów , rozbieranie tapicerki itp wcale dobrze samochodowi nie służy. Serwisanci ze tak powiem nie cackają sie z tym, zawsze jest ryzyko rys, pourywanych zaczepów, czego nie widać a tapicerka może trzeszczeć. Im mniej ingerencji serwisantów tym lepiej, niech naprawią to co niezbędne a reszty lepiej niech nie ruszają. Masz przykład wyżej, piszą chłopaki o rysach na tapicerce , lakierze itp.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zastrzegłem,że jakie auto oddaję to w takim stanie mają mi go wrócić.I nie ma innej opcji.

W sumie masz rację z tym przodem-skoro nic się nie dzieje nie ma się co martwić na zapas i tego ruszać :D

Edytowane przez lubowitz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lubowitz78 napisał:

Jednym słowem trzeba to jak najszybciej zrobić,czyli uszczelnić.Tylko dobrze i będzie po problemie.

 

Teraz byłem w aucie no i oprócz drzwi kierowcy,  krople pojawiają się na drzwiach przednich pasażera,  które robili 2 dni temu. Czyli mam do zrobienia przynajmniej przód. Już nie wierzę,  że potrafią to dobrze zrobić. Musi być jakaś wada fabryczna. 

O dziwo krople pojawiają się z boku tapicerki i spływają w dół głośnika. 

20190515_203514.thumb.jpg.703041e7c91d9d1b2a2110f88e6a372b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra. Mam tym autem pojeździć parę ładnych lat, ale nie wiem czy wytrzyma ( i moje nerwy) i czy zmiana z Clio IV miała sens x(

Edytowane przez doesnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Żona akurat ma clio IV i złego słowa nie można powiedzieć. Nie ma to jak kupić sobie nowe auto i użerać się z ASO w sprawach, które w ogóle nie powinny mieć miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lol19pl napisał:

Ja mam auto z początku produkcji (Lipiec 2016) i nie ma najmniejszego problemu. A zazwyczaj takie problemy dotyczą aut z początku produkcji.

 

No dziwne, Moje z połowy 2018 roku, widocznie producent stwierdził że trzeba przyoszczędzić  na czymś.

A co powiecie na ślady korozji błotnika tył, to dopiero dyskoteka

1 godzinę temu, seimi napisał:

Teraz byłem w aucie no i oprócz drzwi kierowcy,  krople pojawiają się na drzwiach przednich pasażera,  które robili 2 dni temu. Czyli mam do zrobienia przynajmniej przód. Już nie wierzę,  że potrafią to dobrze zrobić. Musi być jakaś wada fabryczna. 

O dziwo krople pojawiają się z boku tapicerki i spływają w dół głośnika. 

20190515_203514.thumb.jpg.703041e7c91d9d1b2a2110f88e6a372b.jpg

 

Czyli winowajcą może nie być głośnik

46 minut temu, doesnt napisał:

To jest jakaś masakra. Mam tym autem pojeździć parę ładnych lat, ale nie wiem czy wytrzyma ( i moje nerwy) i czy zmiana z Clio IV miała sens x(

 

Po tym co widze, to chyba sensowna była by zmiana marki niestety

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że ASO udaje nieznajomość tematu. A może inaczej, dobrze znają temat, ale nie ma wytycznych z centrali.

Dokładnie taki sam problem występował na początku produkcji modelu Megane 2 oraz 3.

Wklejanie głośników na masę uszczelniającą, nawet gdyby w swoim składzie zawierała płatki czystego złota to tylko pudrowanie syfa, smrodu. Jak głośnik, jego kosz oraz membrana może być elementem hamującym napływ wody do wnętrza pojazdu. Nawet jeżeli jest to kilka kropli.

Obecnie auta pozbawione są tzw fartucha po którym spływa woda przedostająca się przez uszczelkę przyszybową,  (może też w okolicy lusterka zewnętrznego) do dołu drzwi, ab wypłynąć przez dolny otwór odpływowy. Woda dostaje się do wnętrza drzwi zawsze, jest to całkowicie normalne. Tylko nie może spływać po wewnętrznej stronie tapicerki, głośnikach itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!