Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Megane kupiłem około miesiąca temu. Autem jeździ żona, w tym czasie dwa razy powtórzyła się dość niebezpieczna sytuacja. 

Za pierwszym razem jak powiedziała, że nie mogła wcisnąć hamulca to zrzuciłem winę na przesuwający się dywanik i trochę zbagatelizowałem sprawę. Dywaniki kupiłem nowe - ze stoperami.

Dziś jednak przydarzyło się to znów. Tym razem o mało nie spowodowała kolizji, bo pedał był tak twardy że nie mogła go wcisnąć. Nie pamięta co dokładnie zrobiła, że wyhamowała ale przypuszczam że musiała puścić i wcisnąć jeszcze raz (podpompować). Byłem u mechanika (walczę ze stukami w przednim zawieszeniu) umówić wymianę gum stabilizatora, ale termin dopiero na za tydzień, poza tym nie spotkał się z takim zachowaniem układu hamulcowego.

 

Czy ktoś zna taki przypadek, co sprawdzić? 

Zastanawiam się czy luz w zawieszeniu może w takim stopniu wpływać na ABS, że ten zablokuje hamulce.

 

Kilka rzeczy, które może naprowadzą:

-Przy wciskaniu hamulca na wolnych obrotach obroty silnika podnoszą się z 750 do 1000.

-poziom  płynu 3/4, ale raczej nie wymieniany od nowości

-klocki tył zmieniłem zaraz po zakupie auta, bo były zjechane do blachy

- przy wymianie łączników stabilizatora zauważyłem, że przednie klocki też marne.

Poza tym hamulce jak brzytwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest problem z podciśnieniem do wspomagania hamulca. Kojarzę tam jakiś zaworek, ale szczegóły musisz poszukać - nie pamiętam.  Zawieszenie nic tu nie ma do rzeczy.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te objawy nie nasilałyby się ?

A tu do tej pory było tak 2 razy (w przeciągu 3 tygodni) odkąd kupiłem samochód. Od ostatniego przypadku minęło tydzień.

 

Ewentualnie można sprawdzić w/w elementy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, onomatopeja napisał:

(zawieszać się czy cuś).

Zaworek łączy wężyk z serwo- on potrafi się uszkodzić ( chwilowo blokować wysysanie powietrza. 

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Może komuś się przyda. Jak pisał @Jarek80 wymienił płyn i klocki hamulcowe. Ja u siebie miałem podobną sytuację. Sprawdziłem płyn po zakupie samochodu i miał ponad 4% wody. Wymieniłem najpierw płyn i pedał hamulca zaczął reagować normalnie i hamulce zrobiły się jak żyleta. Dodatkowo zmieniłem już klocki z tyłu bo jednak trochę skorodowały a dużo ich nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!