Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Meggi IV Intens 2018 - deska rozdzielcza nie gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

MichalGda, jeśli chodzi o radio to jedynie co zauważyłem to to że jezeli mam podłączonego pendriva to jak odpalam samochód jest różnie raz zapamiętuje że muza po ostaniej jeździe grała z pedndriva a drugim razem gra mi muza z radia. Nie ma czegoś takiego ze zapamiętuje ostatnie wybrane np tylko pendrive. W serwisie mówili ze jest to normalne że to jest nowy soft, że po odpaleniu samochodu za każdym razem bedzie się włączać radio i jeżeli będę chciał muze z pendrva to bede musiał sobie to przełączyć za każdym razem po odpaleniu samochodu, ok rozumie takie coś tylko problem w tym że u mnie po odpaleniu raz gra muza z pendriva raz z radia :/ . Jeśli chodzi o serwis to porażka masakra jakaś można gadać do ludzi a jakoś to nie dociera, tylko gadanie że ten model tak ma, jak tak ma to zostawiłem pendriva w moim samochodzie i powiedziałem że tam jest pendriva z muzą proszę sobie go wziąć i podłączyć do samochodu, który macie na salonie,  nie wiem może coś to podziałało i to że w końcu ile kur.a można zgłosiłem wszystko do Renault Polska.  Jeśli chodzi o podświetlenie w samochodzie tj zegary i drzwi to odniosłem wrażenie że za każdym razem jeśli się to pojawia to muza po odpaleniu samochodu nie gra z pendriva tylko z radia. Dziś odebrałem samochód z serwisu po wymienie radia, narazie bede obserwował dom poźniej znać na forum co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z przebiegu tygodnia obserwacji, po wymianie radia w samochodzie obserwowałem, sprawdzałem czy wszystko gaśnie i powiem tak pierwsze dwa dni wszystko gasło było okej myślałem że w końcu się udało i usterka została usunięta jednak się myliłem problem powrócił :/ niestety,  ale jest mały ,,przełom" jeśli można tak to nazwać, po odebraniu samochodu dwa dni jeździłem bez pendriva i wszystko gasło w samochodzie jednak gdy podłączyłem pendriva w samochodzi zauważyłem że problem  powrócił. Kiladziesiąt razy testowałem sprawdzałem w ciągu tygodnia samochód i tak, gdy nie mam podłączonego pendriva w samochodzie wszystko działa normalnie gaśnie tak jak powinno być ale jak jest pendrive podłączony do usb w samochodzie to zdarza się że nie gasną  zegary i reszta :/. Testowałem nawet na innym pendrivie, to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie, do chwili obecnej nie naprawili :/ . W grudniu  wymienili cały panel wejście usb/aux dalej to samo, około 2 tyg temu wymienili zegary dalej to samo, bez zmian. Teraz znów czekam na info od Renault co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały odkop...

U mnie też kilka razy zdarzyło się,  że wyświetlacze zapaliły się po zamknięciu samochodu. 

Z moich obserwacji wynika,  że może się tak zdarza przy używaniu Hands Free. Jak parkuję w garażu to odchodzę od samochodu na tyle daleko,  że zamyka się auto,  po czym w trakcie tego procesu przybliżam się do auta zamykając drzwi garażu. Może wówczas system wariuje? To tylko taka moja teoria... Teraz jak zamyka się auto,  czekam te 2-3 sekundy żeby podejść do niego i wyświetlacze się nie zapalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też taką teorie mówili mi w serwisie, tzn wiem że jeżeli odchodzę od samochodu a poźniej ponownie zbliżam się to w samochodzie zaczyna się wszystko podświetlać. U mnie też się tak dzieje ale jeżeli mam podłączonego pendriva to jak odchodzę od samochodu ( nie zatrzymując się w jego pobliżu )  i idę do chaty to z okna widzę ze wszystko się świeci i nie ma tutaj mowy że jestem za blisko samochodu czy coś. Ponadto nie za każdym razem się tak dzieje raz normalnie wszystko się gasi, innym razem znów się wszystko świeci. Zresztą we wcześniejszych komentarzach opisałem już to szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EUREKA !!!! Dzięki !!!!

Mam ten sam problem i nie wiedziałem dlaczego tak się dzieje - wczoraj sprawdziłem i faktycznie winny jest PEN z muzą, jeśli go nie ma wygasza za każdym razem. Więc ponownie proponuje moje wielce innowacyjne :-))))))))))))) urządzenie z posta:

rozwiązuje problem samoczynnego włączania się muzy z USB i problem braku wygaszania....]

 

A teraz najlepsze, wymiana cześć nic nie da. Byłem w ASO i włożyłem mojego PENA do nowego auta, poprosiłem o kartę do auta i kilka razy odchodziłem. za 3 razem nie wygasiła Rlinka i zegarów, po wyjęciu pena wygasza za każdym razem. Wiec TTTM ale większość tego nie zauważa bo albo nie ma włożonego pena albo nie widzi w tym problemu albo wcale tego nie zauważyła, albo ich pen tego nie wywołuje.

Edytowane przez artur-wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ciekawe - bo ja mam pena włożonego cały czas (SANDISK PENDRIVE MINI NANO Z43) i nigdy, ale to nigdy nie została u mnie niewygaszona deska rozdzielcza.

Po przeczytaniu tego tematu wielokrotnie to sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!