Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z tymi czarnymi, "błyszczącymi"  listwami na drzwiach i przy klapie bagażnika. Mianowicie podczas wymiany oleju w ASO umyto auto. Po dwóch dniach zauważyłem, że wszystkie te czarne wstawki mają masę malutkich zarysowań, tak jakby ktoś przecierał je drobniutkim papierem ściernym. Oczywiście pracownicy ASO zapewniają, że myją auto metodą bezdotykową korzystając z najwyższej jakości środków myjących (co jest bzdurą, bo felgi po myciu dalej były brudne). Ponadto twierdzą, że te elementy będą się rysować bo są pokryte folią, która nadaje im "połysk" i tej folii się nie poleruje. Z kolei jak ją zdejmiemy to wtedy te elementy będą matowe. One naprawdę pokryte są folią czy to "wałek" ze strony pracowników ASO? Czy te listwy też się wam tak rysują? Oczywiście złożę pisemną reklamację i zobaczymy co odpowiedzą na papier, ale póki co chciałem się rozeznać jak jest naprawdę z tymi elementami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bumba napisał:

Po dwóch dniach zauważyłem, że wszystkie te czarne wstawki mają masę malutkich zarysowań, tak jakby ktoś przecierał je drobniutkim papierem ściernym.

Pewnie wycierali do sucha brudną szmatą. Jak odbierałeś auto to było mokre, czy suche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona to załatwiała w czwartek, a zauważyłem to dopiero w sobotę rano i od razu z tym do nich pojechałem. Nie ulega wątpliwości, że oni to porysowali tylko teraz pytanie czy da się te elementy spolerować i czy faktycznie jest na nie założona folia ochronna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz o które elementy dokładnie Ci chodzi. Rozumiem, że chodzi o te wstawki z tyłu przy klapie bagażnika pod spoilerem, oraz o te pomiędzy bocznymi oknami? To jest plastik lakierowany na czarno, tak zwane "piano black", można to spolerować bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też są małe ryski chociaż myje ręcznie. Piano black to jest wielkie g... Można wypolerować i okleić folią bezbarwną lub bezbarwną samonaprawiajacą  się (jak na foli są rysy to polewamy ciepłą wodą i folia jest jak nowa). Można też okleić zwykłą czarną folią matową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja magikom z ASO nie pozwalam dotykać auta po tym jak raz mi tak wyczyścili, że godzinę po odbiorze sam je poprawiałem.

Co do tych plastikowych wstawek, są z bardzo miękkiego materiału. Auto myję w zasadzie wyłącznie samodzielnie i też są mikro rysy. Zresztą cała karoseria ma bardzo miękki lakier, bo też mam już mnóstwo zadrapań pomimo, że auto jest regularnie woskowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat Renault (i pewnie nie tylko) stosuje tzw. ekolakiery, jakkolwiek tego nie nazwać, problem jest w "dwójce", "trójce", więc i dziedzicznie - w "czwórce". Usuwałem ostatnio dwie wgniotki i w jednym miejscu polerowałem drzwi. Obaj panowie (różne firmy) stwierdzili, że w Megane III jest strasznie miękki/słaby lakier. Co więcej po polerowaniu miejscowym drzwi, na blasze zostało ca. 70 mikronów powłoki (sic!). Także mamy i miękko, i cienko, a więc do pupy... W Clio III (moja matka ma czarne) jest tak samo.

 

Rozwiązaniem - wg faceta od polerki (zajmuje się detailingiem samochodowym) - jest nie tyle wosk, co powłoka ceramiczna za bagatela 1600 zł. Wg mnie jeśli samochód jest użytkowy, jeżdżony na co dzień - nie opłaca się tyle wykładać. Mój do tego jest czarny, więc widać wszystko. Jak żyć...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieciowarstwowa powłoka ceramiczna to koszt 3000 zł. Mój krewny z Belgii przyjechał do Polski i w tym tygodniu kładli mu na Hondę h-rv (lakier cieńszy niż w Reni, a po za tym nie domalowane wew. elementy drzwi-matowa farba mega cienka) Moim zdaniem na auto za ponad 100 tys. zł warto. A jeśli jest bardzo drogie np. 500 tys. zł to tylko folia i jeszcze raz folia. (koszt oklejenia b. dobrą f. transparentną to ok. 30-40 tys. zł). Na moją megankę nakładaniem już 2 razy wosk. Rysek trochę jest, nawet zaprawkę u lakiernika zamawiałem bo były dwa odpryski. Norma, że u wszystkich producentów lakier mizerny. Producenci tak mają to w 4 literach jak i elementy w piano black, niech się martwią użytkownicy...ważne, że w salonie wygląda efektownie.

Edytowane przez Pablo7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te elementy przy drzwiach w kolorze czarnym niestety rysują się od wszystkiego co ich dotknie. Ja przy odbiorze samochodu już dostałem porysowane bo jakiś pacan nieumiejętnie zdejmował ochronną folie. Olałem sprawę bo naprawdę nie warto. Co do lakieru to jest niestety marnej jakości tak samo jak wytrzymałość elementów na kamyczki i inne świństwa na drodze.

Uogólniając jak przejedziesz chociaż delikatnie palcem to także narobisz rys. Nic z tym nie zdziałasz, po prostu się przyzwyczaj do ich marnej wytrzymałości. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!