Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@MichalVTS w sumie może masz rację, choć ja częściej widywałem bez znaczków, to teraz nie mogę znaleźć przykładu. Z kolei na Allegro znalazłem zamiennik, który ma te małe loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc po prawie miesiącu zabierania się do walki z lampami, udało mi się znaleźć na to chwilę.

Lampę zdemontowałem i w umywalce w domu wypłukałem najpierw wodą z mydłem i odrobiną octu, a następnie dwa razy wodą demineralizowaną. Próbowałem jeszcze potrzeć przeźroczysty plastik od środka mokrym patyczkiem do uszu, ale nic to nie dało... Po płukaniu spróbowałem spolerować lampę, szorując ją dość solidnie najpierw papierem 800, potem 1000, 2500 i na koniec polerowanie pastą lekko ścierną. 

Testy przeprowadziłem na lewej lampie na klapie (w razie wpadki tańsza w zakupie :P) i efekt jest niestety żaden, co widać na zdjęciu. W porównaniu do części na karoserii, która nie była płukania i polerowana, czyszczona lampa jest praktycznie identyczna... 

Wniosek jest z tego prosty. Wychodzi na to, że Renault użyło jakiegoś kiepskiego plastiku w moim egzemplarzu. Dodatkowo wiem od kolegi @witman, o drugiej meganie z takimi lampami, więc może to po prostu była jakaś lipna partia części...

Zostaje mi kupno nowych, albo przejrzystych używanych i znalezienie kupca na moje "zamglone".

IMG_20181111_132800_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że niewiele wiadomo skąd to i jak z tym walczyć... niestety lampy do Megany są absurdalnie drogie, więc nie chce za mocno kombinować, żeby nie zniszczyć całkowicie, bo w moim przypadku nie będzie szans dopasować jednego kawałka, tylko od razu do wymiany cały komplet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalVTS który rocznik masz tej Meganki? Z początku produkcji? Może faktycznie przez jakiś krótki okres czasu pojawiały się Megany z wadliwymi lampami... Dla porównania wrzucam zdjęcie jak to u mnie wygląda, 2012 rocznik:

 

Lampy tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!