Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiedziałem, gdzie zamieścić ten temat.

Kilka dni temu zauważyłem, że szyby parują. Pierwszy raz miało to miejsce podczas deszczu. Temperatura na zewnątrz 12 stopni. Następnie. gdy jechałem z 3 osobami, a na dworze temperatura wynosiła 9 stopni. Włączenie klimatyzacji pomogło. 

Czy to normalne, żeby w 7 letnim aucie parowały szyby? Nie mam się do czego odnieść, ale w moim poprzednim samochodzie, który miał 20 lat, wystarczyło wyłączyć obieg wewnętrzny i parowania nie było. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien MIII ale w SC III przy niższych temperaturach automatycznie włącza się obieg wewnętrzny powietrza by szybciej nagrzać kabinę. Fakt włączenia obiegu wewnętrznego słychać po pracy wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aniewa napisał:

Nie jestem pewien MIII ale w SC III przy niższych temperaturach automatycznie włącza się obieg wewnętrzny powietrza by szybciej nagrzać kabinę. Fakt włączenia obiegu wewnętrznego słychać po pracy wentylatora.

Na panelu klimatyzacji jest przycisk odpowiadający za obieg wewnętrzny, jednak działa jedynie przy włączonej klimatyzacji. Myślałem po prostu, że może to działać bez włączonej klimy. Nie jestem obeznany w tego typu sprawach, bo jest to mój pierwszy samochód z klimą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety przy większej liczbie pasażerów i dużej wilgotnosci powietrza w M3 mogą szyby parować.Jak masz ustawiony nadmuch w automacie bez klimatyzacji czy jakiś kierunek np nogi czyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ambroxoll napisał:

Myślałem po prostu, że może to działać bez włączonej klimy. Nie jestem obeznany w tego typu sprawach, bo jest to mój pierwszy samochód z klimą

W MIII podobnie jak w MII włączenie obiegu wewnętrznego wymusza automatyczne włączenie klimy między innymi po to by zapobiegać parowaniu szyb. Jazda na obiegu zamkniętym bez włączonej klimatyzacji praktycznie zawsze skutkuje zaparowaniem szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym zaczął od filtra kabinowego, tj. jego wymiany, jeśli nie wiemy kiedy ów filtr był wymieniany. Druga sprawa, że część osób jeździ z wyłączonym nawiewem,  co wg mnie jest błędem. Kolejna rzecz: nie wiemy czy Kolega ma automatyczną klimatyzację (no chyba, że przy ręcznej podczas pracy w obiegu zamkniętym klimatyzacja automatycznie się nie uruchomi - tego nie wiem). Reasumując: zawsze jakiś nawiew powietrza do auta powinien być, a brudny filtr, ew. wyłączony nawiew powodują ten brak. Chyba, że mamy tu przykład nadmiernej wilgoci w samochodzie, bo mnie do tej pory szyby parowały tylko i wyłącznie podczas gwałtownego spadku temperatury (np. burza latem), ale przycisk "dobra widoczność" skutecznie problem rozwiązywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.5540799d901f867c3c1b15dc7e1e1b11.png

@skwierzyk zauważ, że zaleca się używać trybu FAST jeśli wiezie się z tyłu pasażerów. Pewnie ze względu na parowanie szyb właśnie.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trybu 'fast' używam co chwilę, na przemian z 'auto' i 'soft' - polecam popróbować :) Tak, przycisk 'dobra widoczność' - zgodnie z powyższym wyciągiem z instrukcji - to jeszcze z Megane II znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!