Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uchwyt do telefonu


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakiego uchwytu do telefonu używacie?

Ja kupiłem taki magnetyczny jak w załączniku i mam z nim problem.

Jest mega wygodny w użyciu magnes trzyma super natomiast fatalnie trzyma się kratki nawiewu.Tzn samej kratki trzyma się ok ale już cały nawiew opada, lata na boki i podczas jazdy telefon podskakuje.

Macie tak samo , jeśli nie to podzielcie się linkami. Zastanawiam się nad oryginalnym dostępnym w salonie czy ktoś taki posiada?

 

SPIGEN - Uchwyt - Premium Air Vent Magnetic Car Mount A201 Bk - 17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te uchwyty w kratki to się nadaj, ale do Nokii 3310 , a nie do obecnych mega wielkich smartfonów.

 

Ja zakupiłem na aliex.. taki magnetyczny tylko przyklejany do deski na taśmę dwustronną - można się na nim wieszać i nie ruszy go - stosuję w 300C.

w Megance nie mam żadnego bo mi nie jest potrzebny telefon na wierzchu - bluetooth przecież jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 uchwyty, jeden z Media Markt za 50zł i drugi z typowego chińskiego sklepu za 10-15zł. Pierwszy jest aluminiowy, z mocnym magnesem, i sztywno się trzyma w kratce, a drugi jest plastikowy, chybocze się na boki i telefon się potrafi zsunąć na wybojach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli już temat wywołany... :) Ja od roku stosuję uchwyt Forever PMH-100. W Megane III, został przyklejony obok panelu klimatyzacji. Polecam, gdyż 1. trzyma się rewelacyjnie, 2. telefon się nie koleboce :D i 3. wg mnie można go łatwo zdjąć (jest na grubej taśmie 3M). Tu stare zdjęcia:

 

20171027_155202.thumb.jpg.37fe819032f4fd625a30bcb3490c80c3.jpg20171027_155211.thumb.jpg.4751a755383deaa887ad59516a0f025e.jpg20171027_155221.thumb.jpg.e4502492919e1ef4b7748c888ca97bec.jpg

 

Żonie zamontowałem uchwyt do kratki, ale nie taki magnetyczny - wolę swój, choć ona ma tamten wyżej, ale za bardzo się rusza, no i kratka nie jest nie w pełni funkcjonalna. Mnie zależało przede wszystkim, aby łatwo obsługiwać muzykę, nawigację - i to mam spełnione.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrego uchwytu do kratki (który dobrze trzyma telefon i sam uchwyt też się dobrze trzyma kratki) to mogę z czystym sumieniem polecić TRUST AirVent 20823. Używam go od kilku miesięcy w Megance III i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo w zestawie masz cieniutką blaszkę, którą możesz umieścić między telefonem i etui, dzięki temu nie musisz nic przyklejać do plecków jak to ma miejsce w innych uchwytach tego typu. Jakbyś chciał fotki to mogę popołudniu podesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek ale jeśli nie masz etui, to chyba jednak musisz coś przykleić :) Taśma 3M - nie widzę problemów, łatwo się ją ściąga. Wracając do uchwytu - blokujesz kratkę w jednym położeniu - przynajmniej tak sobie to wyobrażam. I tak np. w Megane III uchwyt, który kupiłem pierwotnie uniemożliwiał sterowanie nawiewem* praktycznie w 100%, a w Megane II jakiś zakres regulacji jest, dlatego tam wylądował. Reasumując: nie polecałbym komuś do M4 uchwytu na kratkę, który sprawdza się w M3 - bo tam może być inaczej. Tylko przestrzegam.

 

* kierunkiem, bo zamknąć można

Edytowane przez konwil
Errata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil akurat to, że jedną kratkę mam zajętą wcale mi nie przeszkadza, przecież są jeszcze 3 :) Dodatkowo nawet na tej kratce mam wyłączony nawiew, aby nie dmuchało na smartfon. Ja np. nie wyobrażam sobie wygodnego korzystania z Twojego uchwytu. Jak dla mnie telefon znajduje się za daleko i zbyt nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie nie przeszkadza (ciekawe jak korzystasz z tej kratki po prawej stronie pasażera...), ale idea dwustrefowej klimatyzacji może być istotna dla kogoś, kto z niej korzysta. Np. dla mnie jest (bardziej dla pasażerki obok). I brak możliwości regulacji kratki oceniam jako mankament.

 

Odnośnie mojego uchwytu - możesz go przykleić gdzie chcesz, więc bez jaj... :) A to, że u mnie jest nisko - fakt, przyzwyczaiłem się. Tym niemniej - ręką dostaję, wzrok pozwala odczytać teksty z ekranu, więc - subiektywnie - daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil doprecyzowując, uchwyt mam umieszczony w lewej części środkowej kratki. Więc pasażer ma dla siebie dostępne obydwie kratki. Dla mnie pozostaje jedynie skrajnie lewa kratka, ale tak wcześniej pisałem zupełnie mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie rozumiem, tym niemniej nie każdemu będzie to odpowiadać - dlatego ja zaproponowałem uchwyt, który a) możesz przykleić przynajmniej w kilku miejscach, b) zastosować praktycznie w każdym samochodzie, c) jest sztywny (telefon nie spada - używam go >rok).

 

PS: tak informacyjnie, to przejechałem z nawigacją w tym miejscu trasę Kraków-Płn. Chorwacja, także można się przyzwyczaić, ale przyznaję, że tak jak z punktu widzenia ręki ergonomia jest znakomita, to oczy już wolałyby, aby ekran był nieco wyżej (właśnie w miejscu kratki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!