Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy może być taka instalacja?


lakiluki

Rekomendowane odpowiedzi

Być może wynika to z tego, że tankowałem po testach drogowych w warunkach miejskich po odpieciu akumulatora więc zresetowaniu komputera i średnie spalanie było sporo ponad 10. Te 100 km to głównie ruch poza miejski i obecnie średnie wynosi 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości Tech 204 był Twoim wyborem czy gazownika?

2. Emulator powinien być. Stag Q-Box ma go już wbudowany.

7. Wielozawór jest od strony przodu samochodu czy od strony przodu bagażnika?

 

Ja na Twoim miejscu montowałbym jednak Staga Q-Boxa Plus z podłączaniem OBD choćby ze względu na wbudowany emulator poziomu paliwa.

Nie potrzebujesz dodatkowego urządzenia. Tak samo jak wbudowany moduł obd:

-  podgląd parametrów silnika

-  czytanie i kasowanie błędów za pomocą smartfona bez dodatkowego modułu obd.

Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag Qbox sam w sobie nie ma emulatora, ponoć Plus ma, ale mój gazownik nie był o tym przekonany. Co do plusa, to jeżeli się nie jest mechanikiem i jeździ się na okresowe przeglądy gazu, to plus jest zbędnym wydatkiem, a jest droższy o kilkaset zł od Qbox Basic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sylwekdm napisał:

Tech 204 był Twoim wyborem czy gazownika?

Miałem mieć DUO ale że ponoć jest zalecenie producenta żeby go nie montować ponieważ są z nim problemy to mam 204. Dlatego też mam centralkę starszego typu,a nie RGB.

Z emulatorem tak jak napisałem. Jak będzie potrzebny to mi go dołożą.

Jeśli chodzi o zawór to oczywiście od strony silnika.

Mam odblokowane OBD i mogę podglądać parametry np. w Torque.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalVTS napisał:

Stag Qbox sam w sobie nie ma emulatora, ponoć Plus ma, ale mój gazownik nie był o tym przekonany. Co do plusa, to jeżeli się nie jest mechanikiem i jeździ się na okresowe przeglądy gazu, to plus jest zbędnym wydatkiem, a jest droższy o kilkaset zł od Qbox Basic.

Plus od Basica droższy jest o ok 100 zł, gdzie dostajesz emulator oraz podgląd obd. W tej cenie nie musisz montować dwóch dodatkowych urządzeń. Emulator w Plusie działa - sprawdzone w Cytrynie.

 

56 minut temu, pbet napisał:

Jeśli chodzi o zawór to oczywiście od strony silnika.

To masz do jazdy na wstecznym :)

https://lpgmasters.pl/butla-do-jazdy-na-wstecznym/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sylwekdm To się widocznie pomyliłem, myląc kierunek. Wiem o co chodzi i rozmawiałem o tym z gazownikiem. Pytałem czy zawór jest odpowiednio zamontowany by np. podczas jazdy pod górkę nic się nie działo. Mówił, że tak. Jest od strony zderzaka, a nie silnika.

Jestem ostatnio trochę zakręcony, stąd pomyłka ale na 100% jest tak jak ma być.

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając ScII 2.0 16V F4R emulator zrobiłem sobie sam, wystarczyło podłączyć rezystor 10om +  mikroprzelącznik w odpowiednie kable, po wciśnięciu microprzełącznika aktualizował się stan paliwa na wskaźniku Pb. Okazało się jednak, że bardzo rzadko tego używałem i w obecnym Sc3 i M3 którymi jeździmy teraz z żoną już nie montowałem.

Przy każdym tankowaniu zbiornika LPG do pełna kasujemy licznik i na podstawie wskazań ilości spalonego paliwa wiemy ile jest jeszcze do przejechania, a gdy się zdarzy tak, że zabrakło już LPG w zbiorniku to podjeżdżamy na stację i tankujemy, a stacji z LPG jest pełno. 

Jadąc w dłuższą wakacyjną trasę np. do Chorwacji widzę ile auto spaliło po liczniku i wiem dobrze kiedy tankować, warto rozplanować sobie stacje na trasie przejazdu i nie czekać jak się LPG skończy w zbiorniku, a że mam w Sc3 zbiornik w kole 71L (65-67L*) i jestem w stanie przejechać na LPG 620-640km w trybie autostradowym (130-140km/h)

 

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT. W środę w Chorzewie przy stadionie widziałem LPG na stacji Carrefour po 1,79zł, a inne duże stacje na Śląsku 1,83 -1,93zł ;-)

Może 1,79zł zrobili na koncert, bo chłopaki z Rammstein dużo potrzebowali na imprezę ;-)

 

5.jpgIMG-20190726-WA0000.jpg

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem po 2,01 zł w Jeleniej Górze.

Jeśli chodzi o poduszki to prawdopodobnie wystąpienie błędu jest przykrym zbiegiem okoliczności. Błędy wskazują na czujniki lub obwody czujników w drzwiach oraz fotela kierowcy.

DTC809211 - obwód czujnika uderzenia bocznego strona lewą

DTC80B71A - obwód czujnika pozycji fotela przedniego kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci sugerowałem, odpinanie i połączanie aku, iskrzenie klem przy podłączaniu mogło wygenerować takie anomalia w systemie. Rozpinanie niektórych złączy też potrafi wprowadzać stany nieustalone przez system, potrafią się wygenerować niewiarygodne i bezsensowne błędy.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!