Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy może być taka instalacja?


lakiluki

Rekomendowane odpowiedzi

W pn odstawiam więc się zapytam czy będzie ściągane. Gość wygląda na kumatego i doświadczonego choć jest młody, a ruch ma jak w Biedronce w sobotnie popołudnie przed niehandlową niedzielą, no i co też ważne ma bardzo dużo pozytywnych opinii na fejsie i w goglach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deku, na moje pytanie czy ściąga kolektor do nawiertów, gazownik z uśmiechem na ustach odpowiedział "oczywiście". Chłop robi na mnie duże i pozytywne wrażenie. Pogadaliśmy sobie o silnikach, o autach. Niedawno robili MIV 1.6 Sce, a niedługo będą robić MIII RS Trophy. Ma też na koncie nowe Camaro i kilka innych nietuzinkowych samochodów.

Z rzeczy negatywnych to niestety w Bormechu nie było zbiorników 56l i bedzie 53l ale spoko, wyregulują odpowiednio pływak o będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze GZM Gródków.

https://gzwm.com.pl/99/zbiorniki-lpg-i-osprzet.html

ZTW 630/250 630 250 59

 

Wchodzi bez najmniejszych problemów.

W żony M3 Coupe 1.4TCe jest 64L

 

ZTW 630/270 630 270 64

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tych którzy na takich rzeczach oszczędzają ale dzięki za troskę.

@witman mówiłem o Tobie gazownikowi. Chciałby kontakt do Ciebie bo czasami klienci pytają o dobrych magików od różnych marek. Mogę mu dać Twój nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta dziś nie będzie. Okazało się, że konieczna jest wymiana uszczelek kolektora, a one przyjdą do warsztatu jutro.

Koledzy @witman @deku @droopy @MichalVTS @czik3n @mich64 wywołuję Was z uwagi na aktywny udział w dyskusji ponieważ post się połączy i byście go nie zobaczyli. Instalacja już zamontowana. Trwało to jeden dzień dłużej z uwagi na konieczność wymiany uszczelek kolektora dolotowego, a te nie były do zdobycia na miejscu. Według mnie wykonanie jest schludne i estetycznie. Jak dostanę relację zdjęciową z montażu to podzielę się resztą. Póki co zobaczcie jak to wygląda.

20190724_191845.thumb.jpg.1f2f0b0e87f2dfc212158d457c0583a4.jpg20190724_191924.thumb.jpg.7fcd72497da68406bca70477682296cf.jpg20190724_191915.thumb.jpg.37b263fc3f5443737b67fe58cc96c4f3.jpg20190724_191859.thumb.jpg.4dbd33b9a80c8d4291c4910809c9dc2b.jpg20190724_191852.thumb.jpg.4ba556c516b40fb9ce07b47c3856b362.jpg20190724_191749.thumb.jpg.3abfb86acd5a52fa99f9efd03cd2a7c3.jpg20190724_191358.thumb.jpg.be177eae29c04651c4246f155df0555e.jpg

 

Teraz kilka luźnych informacji.

  1. Po zgłoszeniu instalacji do ubezpieczalni, Link4 zażyczyło sobie dopłatę do AC w kwocie około 150 zł za okres do jutra do kwietnia 2020.
  2. Nie mam emulatora. Instalator stwierdził, że do mojego auta nie występuje i nie jest potrzebny. Auto samo ma się nauczyć i po pewnym czasie skapnąć się, że benzyna jest w baku, a komputer ma nie ujmować paliwa z zegarów w trakcie jazdy na gazie, a tylko z centralki umieszczonej w kabinie. Podobno jest to potwierdzone w realu na wielu modelach.
  3. Instalator mówił, że będzie jakieś 7-8 litrów gazu, a do butli wejdzie na maxa około 46 litrów. Butla 53 litry, zatankowałem 38,77 także by się zgadzało.
  4. Przełącza się ekspresowo i w ogóle się tego nie odczuwa.
  5. Butla 53 litry zajmuje tyle miejsca co koło zapasowe. Lewarek został tam gdzie był i jest jeszcze sporo miejsca np. na apteczkę, żarówki, itp.
  6. Przerwy na świecach ponoć się nie skraca. Instalacja ma być tak zestrojona aby była w pełni kompatybilna z tym co jest fabrycznie i auto na gazie ma chodzić tak jak na benzynie. Póki co przejechałem jakieś +50km na gazie i nie odczuwam różnicy. Komputer pokazywał spalanie 8/100.
  7. Zawór w butli jest oczywiście od strony przodu.
  8. Trójniki wodne aluminiowe, przewody wodne Parker, przewody gazowe FARO, filtr fazy lotnej Alex Ultra 360, sterownik LPGTECH 204, wtryskiwacze LPGTECH Yeti, reduktor AC R02, zbiornik POLMOCON 630 / 220 / 53L, wielozawór Tomasetto.

Jak oceniacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie instalacja wygląda super, tylko trochę kłują w oczy wtryski ustawione nie osiowo w stosunku do kolektora, ale mam nadzieje, że wężyki są takiej samej długości (te na odcinku wtryski - kolektor). Szkoda też, że instalator nie wcisnął Ci całego korka wlewu gazu pod klapkę. Mój trochę marudził, że ciasno i nie łatwo, ale się udało i nie muszę teraz za każdym razem wkręcać korka.

To teraz życzę wielu kilometrów przyjemnej i taniej jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 2. nie słyszałem, że nie trzeba. Ciekawy jestem.

ad. 6. zacznie szarpać to rozważysz.

ad. 7 ekstra :-)

 

Jak korekty LTFT i STFT przy jeździe na obu paliwach?

 

Nie podoba mi się umiejscowienie sterownika. W skrzynce na aku jest pełno miejsca.

 

Słuchaj. Byłem kiedyś testerem dla LpgTecha jak walczyli z aplikacją na smartfona (nawet wysyłałem im swój tel, żeby mogli moją wersję BlueTooth obsługiwać). Z tych czasów został mi BlueTECH (pogooglaj). Nie mam teraz gazu i małżonka nie chce. Jak chcesz możemy się jakoś dogadać (70zł+KW). Apka na tel (GasDroid) - fajna sprawa, ale dowiedz się czy nie tracisz gwarancji. Jak coś to pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deku napisał:

Jak korekty LTFT i STFT przy jeździe na obu paliwach?

Nie wiem. Nie dostałem takich informacji. Powinienem?

1 godzinę temu, deku napisał:

Nie podoba mi się umiejscowienie sterownika. W skrzynce na aku jest pełno miejsca.

Można tam było zmieścić, to fakt. Aczkolwiek tu chyba zaważyła rutyna bo widzę, że w większości samochodów w tym właśnie miejscu montują. W niczym to nie przeszkadza, jest dostęp do bezpieczników więc powinno być ok.

1 godzinę temu, deku napisał:

Nie mam teraz gazu i małżonka nie chce.

Moja też nie chciała. Po wczorajszej jeździe nie ma zastrzeżeń do instalacji.

W dalszym temacie - przemyślę. Najpierw muszę się uporać z kontrolką poduszek. Więcej tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat emulator jest potrzebny do tego modelu i większośći samochodów francuskich ,ja mam sterownik optimy nano ukryty obok akumulatora pod pokrywa filtr alex ultra jest między silnikiem a akumulatorem a wtrysków barracuda 115 nie widać ponieważ są pod pokrywa silnika 1.4 tce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie okaże. Mówił, że do tego rocznika emulator nie występuje i ma takie doświadczenie, że auto samo się nauczy świadomości o dwóch źródłach zasilania. Jeśli się myli to dołoży. Miał być. Dam mu miesiąc. Na razie paliwo i gaz nie spadają, przejechanie jakieś 100 km, a zasięg na komputerze rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!