Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III Grandtour 2.0 GT - warte uwagi?


konradgerard

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zamierz wybrać się obejrzeć ten samochód: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gt-2-0-turbo-benzyna-white-1-wl-zadbane-serwisowane-ID6BsalT.html

Wiadomo, ze zdjęć za dużo nie da się wywnioskować ale chciałbym zapytać znawców czy wyposażenie/części karoserii są faktycznie takie jak w tej wersji występują? Nie oglądałem jeszcze żadnej meganki III, ta będzie pierwsza stąd wolałbym się dopytać czy jest coś co wzbudza wątpliwości. Silnik widać że umyty, niestety to już standard jeśli chodzi o handlarzy.

I widzę, że numeru VIN nie podano w ogłoszeniu także myślę, że warto o niego zapytać jeszcze przed oględzinami. Po numerze da się sprawdzić coś więcej oprócz samego wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi nie są od GT. Brak napisu MEGANE na klapie. Biedne wyposażenie jak na GT. Nie jestem pewien czy listwy na drzewiach w tym roczniku nie powinny być już w kolorze. W 2010 w GT miałem czarne, w młodszych były już lakierowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, meganecoupe02 napisał:

Nie jestem pewien czy listwy na drzewiach w tym roczniku nie powinny być już w kolorze.

Z tego co ja się orientuje to listwy były lakierowane od 2012 roku.

 

17 minut temu, meganecoupe02 napisał:

Biedne wyposażenie jak na GT.

Faktycznie biedne to wyposażenie... Dziwne, że nawet nie ma climatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, dzięki za spostrzeżenia. Faktycznie wyposażenie jak na Meganki z tych lat to nie powala. A zegary są ok? Z tego co widzę po innych autach z tym silnikiem to są wszystkie czarne, o takie jak na zdjęciu poniżej:

 

 

zegary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od siebie dodam, żeby zwrócić uwagę na tylną klapę. Krzywo spasowana i brak emblematu, może świadczyć o naprawie. Z przodu, lewa lampa, ta od kierowcy ma większą przerwę pomiędzy maską. Przednia lewa strona do weryfikacji. Za to kolor super,  sam mam taki :D

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z emblematami nie jest tak, że to zależy od kupującego w salonie jak sobie zażyczy czy jest sam znaczek czy z napisami modelu, silnika? Np. w tym konkretnym modelu z tematu to mógł pierwszy właściciel zamówić sobie na klapie tylko znaczek i emblemat gt. Czy tak w Renault nie ma i zawsze jest napis jaki to model na klapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, artug napisał:

Napinacze przednich pasów bezpieczeństwa wyglądają na "wciągnięte" - wystrzelone.

W Megane III nie masz napinacza przy zapince pasa - jest to na sztywno przykręcone do stelaża fotela i każde zapięcie jest na tej samej wysokości.

15 minut temu, konradgerard napisał:

A z emblematami nie jest tak, że to zależy od kupującego w salonie 

Napis Megane był zawsze. Znaczek GT Renault sport też. W innych wersjach wyposażenia mogłeś wybrać oznaczenie silnika na klapie, np dCi lub Tce. W wersji GT/GT line zawsze był napis Megane i znaczek, bez oznaczenia silnika.

Tarcze zegarów są w porządku, takie były w tym roczniku. Białe były w GT/GT line i MonacoGP. Później były całe czarne z czerwoną czcionką.

 

Aha, fabryczne spasowanie elementów przodu to tragedia. Czasami lepiej są spasowane auta po wypadkach niż to co wyjechało z fabryki. Jakość Renault :-)

Edytowane przez meganecoupe02
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, konradgerard napisał:

A z emblematami nie jest tak, że to zależy od kupującego w salonie jak sobie zażyczy czy jest sam znaczek czy z napisami modelu, silnika? Np. w tym konkretnym modelu z tematu to mógł pierwszy właściciel zamówić sobie na klapie tylko znaczek i emblemat gt. Czy tak w Renault nie ma i zawsze jest napis jaki to model na klapie? 

ja mam wszystkie znaczki oprócz znaczka gt-line a wiem, że takie są bo kosztują 200 zł a wielkości 1,5 paczki zapałek. Klapa była w całości u mnie nie ruszona.

Ogólnie jest tak, że w każdym aucie było coś robione chyba, że kupujesz z rodziny. Prywatnie jak ktoś sprzedaje to też różne są auta. Ostatnio oglądałem dla kogoś yarisa prywatnego. Facet zapewnia, że wszystko ok a od razu widać inny odcień na błotniku od pasażera i jego szyba miała inny rok. Drugi przykład croma (prywatny) samochód ładnie wszystko działa, bez wypadku ale jak się okazało bierze olej i maglownica z całym układem do wymiany jest. Samych przykładów z rynku polskiego jest trochę a mówiąc o sprowadzanych. Ogólnie w każdym było coś robione tylko najlepiej przez zakupem wiedzieć co i jak oraz aby nie były to duże zniszczenia. Aczkolwiek pojawił się kiedyś niedaleko mnie komis w którym widziałem jak zjeżdżają samochody to zwykle mają stłuczoną lampę, brak klamki, pęknięty na dole zderzak. Także jak się da to coś się znajdzie. Jednak nie wkleić znaczka megane  z tyłu to proszenie się już o podejrzenia. Ja bym zapytał wprost co było robione bez zbędnego pierdzelenia.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam wszystkim za spostrzeżenia. Teraz będę z większym spokojem oglądał to auto jak się umówię ze sprzedającym. Jeszcze z ciekawości zapodam sobie raport z vinu i zobaczę czy będzie tam jakaś nowinka. Nie oczekuję oczywiście ideału, ważne żeby jeździło i skręcało jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przygoda albo faktycznie spasowanie nie jest idealne. Na wiosnę w moim focusie wymieniałem błotnik na nowy to spasowanie do maski i lampy jest załamujące... także jestem w stanie uwierzyć że z Renówkami jest podobnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!