Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rysujący się znaczek Renault na kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż dzisiaj podczas robienia porządków w swojej megance zauważyłem, że mam lekko porysowany ten srebrny emblemat ze znaczkiem Renault na kole kierownicy, i szczerze powiedziawszy samochód mam jakieś niecałe 3 miesiące i zawsze starałem się uważać aby go nie zarysować a tu zonk  prawie cały zarysowany i to ciekawe z czego ? tak samo tyczy się to tego czarnego tła obok tego emblematu i tak mi się wydaje czy aby przypadkiem nie jest na nim jakaś folia ochronna ?

 

Czy też tak macie i rysuje się wam ten znaczek i ten czarny emblemat?

 

No chyba że można te ryski usunąć pastą polerską ?

Edytowane przez Azol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

no więc dziwna sprawa... bo na prawdę uważam i staram się żeby niczym nic nie zadrapac a tu takie coś... 

 

Także probowalem zniwelować to pasta polerska oraz zakupionym specjalnym preparatem do chromu i na nic się to zdało... 

 

Poniżej przesyłam zdjęcie jak to wygląda oczywiście nie jest tak strasznie jak wyszło na zdjęciu no ale jest może ktoś coś pomoże jednak na to?  

 

IMG_20181030_190216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam auto od czerwca nowe z salonu, nigdy mi nie przyszło do głowy żeby "uważać" na znaczek na kierownicy. Pewnie też jest u mnie jakoś tam porysowany ale mieć taki odpał żeby na takie rzeczy patrzeć to trzeba być jakimś fanatykiem. Jak można nie dotknąć znaczka w trakcie eksploatacji.? Nie popadajmy w jaką paranoje.

A tak w innej kwestii?? Czemu większość użytkowników  nie przyznaje z jakiej jest miejscowości w swoim opisie???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzysieksp napisał:

 ale mieć taki odpał żeby na takie rzeczy patrzeć to trzeba być jakimś fanatykiem. Jak można nie dotknąć znaczka w trakcie eksploatacji.? Nie popadajmy w jaką paranoje.

 

 Tak więc nie chodzi mi o paranoje, bo aż takim fanatykiem to nie jestem i nie założyłem tematu po to żeby płakać nad porysowanym znaczkiem :)  ale napisałem po to żeby się Was zapytać czy też u Was jest to normalne że tak szybko się zużywa właśnie przez to że pojawiają się na nim ryski zwłaszcza tak szybko  ze zwykłego użytkowania,

chociaż użytkownicy wyżej tacy jak Pablo 7777 i kataryniarz twierdzą że u nich jakichkolwiek rys brak, 

dlatego zapytałem czy można usunąć to jakimś lekkim preparatem lekkościernym np. jakąś specjalną pastą polerską bo w moim przypadku pasta Turbo nie pomogła

A tam wewnątrz rombu o co pytał Lelupi jest to lekki bród po paście która się tam dostała a foli niestety na znaczku nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedowierzaniem czytałem ten temat i dzisiaj przyjrzałem się swojemu znaczkowi. Przebieg ponad 78k, 4 latka, jeżdżone głównie przez kobietę (wcześniej też współwłaścicielką była kobieta). Nie zauważyłem żadnych rysek.

W sumie nie wiem od czego ten znaczek mógłby się rysować? Jedynie od przecierania go nie niewłaściwą szmatką. Tylko jaka byłaby niewłaściwa? Przecież w tym miejscu nawet raczej się nie dotyka kierownicy, chyba że do trąbnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie specjalnie poszedłem do garażu i zrobiłem zdjęcia znaczka z lampą i bez lampy (aparat w 5s).  Tragedii nie ma, tylko zwykłe mikro ryski. W dzień nic nie widać. Dla mnie one są nieistotne. U kolegi Azol-a sadząc po fotkach są większe (może to kwestia aparatu, fotografa, itp.?). Mnie wkurzają wstawki z piano black na drzwiach - rysują się od patrzenia. Wiosną  okleję je czarną matową folią.

IMG_4161.JPG

IMG_4162.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Pablo dzięki za dodanie swoich fotek i za zainteresowanie się tematem :) 

I widzisz sam myślałem, że może to normalne że każdemu robią się takie ryski czy zadrapania po prostu od  użytkowania a u mnie to są większe a za dnia też są widoczne a aparat oddaje to w 100% jak u mnie to wygląda... I może gdy już kupiłem samochód je miał ale teraz nie jestem w stanie tego reklamować bo nawet dzwoniłem do ASO i powiedzieli mi że to jest usterka oczywiście mechaniczna z winy właściciela i nie podlega ona jakiejkolwiek gwarancji no chyba że zechce sobie wymienić ten emblemat na nowy i tu zonk :) bo wymienialny jest z poduszką powietrzną koszt 1200 zł + robocizna  i nie ma innej opcji. Na moje zapytanie czy można to usunąć jakimś preparatem odpowiedzieli mi że nie wiedzą...

I do tej pory zastosowałem pastę polerską Turbo lekko dosłownie lekko ją nakładając i rozcierając niestety nic nie dało nie przybyło ani nie ubyło rysek
kupiłem też takie mleczko firmy Autosol niby do chromu też nic nie dało ;/
gdyby nie było to aż takie widoczne to dałbym sobie z tym spokój no ale jednak kole to w oczy a zwłaszcza w dzień jak się ten emblemat odbija od słońca aż rysami wali po oczach :mad:

dlatego może macie jakieś sposoby na to może ktoś poleci coś sprawdzonego??  bo to nie jest na pewno chrom tylko jakieś sztuczne tworzywo chyba zrobione jako ala chrom ??

 

Poradzi ktoś jakiś preparat bo raczej nie możliwe jest to że takie drobne ryski są nie do usunięcia? 

Edytowane przez Azol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dla zainteresowanych co mają problem z jakimikolwiek ryskami na emblemacie kierownicy, czy to na tych lakierowanych listwach drzwi na zewnątrz, które też podatne są na wszelakie ryski mam rozwiązanie. 

Jest tylko jeden preparat, który sobie świetnie z tym radzi dostępny tylko na zamówienie w Renault

 

W załączeniu zdjęcie produkt firmy Ixell, który wszystko świetnie niweluje i w moim przypadku wszystko usunął. 

 

Próbowałem wszelkimi pastami lekkościernymi i nic nie pomogło dopiero ten preparat dał radę. 

20181031_124527.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!