Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Akumulator rozładowany (komunikat)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Ostatnio czekając w kolejce do wymiany opon (ponad 2h) wyświetlił się komunikat o tym, że akumulator jest rozładowany i mam włączyć silnik. Dodam, że do tego czasu włączałem zapłon ok. 20razy, podjeżdżałem ok. 5metrów i wyłączałem silnik. Oczywiście cały czas świeciły się zegary.
Po tym komunikacie włączyłem silnik i przez ok. 15min widniał komunikat o tym, że akumulator jest ładowany.

Mam kilka pytań co do zaistniałej sytuacji:
-czy ten komunikat oznaczał, że akumulator jest naprawdę tak blisko rozładowania? no i czy to oznacza, że akumulator jest już słaby albo to normalna sytuacja w moim przypadku?
-czy można coś zrobić aby zegary nie świeciły się będąc w samochodzie? karta była wyjęta, a zegary wyłączyły się po ok. 15min (może później)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary gasną po 10 minutach.

Czasem też miałem taki komunikat, jak bardzo długo bawiłem się nawigacją. Jak jeszcze gra radio to tylko przyczynia się do szybkiego rozładowania. W oświetleniu  mam LEDy, ale jak masz żarówki, to każda ma moc 5W - suma ich już swoje robi. Jedno z wyjść to nie wyłączać silnika.

A napięcie akumulatora faktycznie spada - mam woltomierz połączony bezpośrednio z akumulatorem i widzę w kabinie napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radio miałem wyłączone, ale wiele razy włączałem zapłon (automatycznie załączały się światła do jazdy dziennej [mam żarówki]) i po ok. 30-60sek wyłączałęm silnik. No i potem świeciły się te nieszczęsne zegary.

A można coś zrobić żeby te zegary zgasły prędzej? Trochę to denerwujące jak siedzi się w samochodzie i to ciągle świeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To mój pierwszy samochód. Dopiero wszystkiego się uczę i stąd wychodzą takie problemy. No, ale to już wiem na przyszłość, żeby nie wyłączać silnika od razu przy takiej 'jeździe' ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość możesz zapamiętać również, że jak chcesz coś podłubać przy aucie  i wyłączysz zapłon, to otwórz przednie drzwi (lewe i prawe), nie zamykaj ich i możesz dłubać. Po 10 minutach zegary zgasną i wszystko zostanie wyłączone.

Każde otwarcie/zamknięcie przednich drzwi powoduje odpalenie całej "choinki" z zegarami na czele i kolejne 10 minut trzeba czekać.

A to prądu żre.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, podepnę się pod temat. U mnie komunikat najczęściej wyświetla się gdy silnik jest zgaszony, a ja mam otwarte wszystkie drzwi (np. podczas odkurzania na myjni). Radio jest wyłączone. Najciekawsze jest to, że po zamknięciu samochodu z kluczyka, odczekaniu kilku minut i ponownym otwarciu nie ma już tego komunikatu, a przecież akumulator nie naładuje się na postoju :) Trochę to irytuje, co mogę z tym zrobić? Czy to oznacza, że akumulator jest do wywalenia, czy to jest bardziej ostrzeżenie przed tym że coś (w tym wypadku oświetlenie) pobiera dużo energii i istnieje ryzyko rozładowania akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w sobotę zrobiłem autem 200km trasę więc raczej akumulator był doładowany, a mimo wszystko w niedzielę podczas odkurzania auta wyskoczył komunikat... Najdziwniejsze jest to, że gdy stoję z wyłączonym silnikiem i włączonym radiem przez dłuższy czas to ostrzeżenie się nie pojawia, a gdy stoję z otwartymi drzwiami i wyłączonym radiem to po kilku minutach mam informację nt. akumulatora.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby zmierzyć napięcie ładowania na zaciskach akumulatora, bo powinien być w pełni naładowany. Może być zaśniedziała instalacja na drodze od akumulatora do UCH. ( np zaśniedziała masa lub brak   czystych galwanicznych połączeń zespołu bezpieczników z dodatniej klemy  akumulatora ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silverek napisał:

Teraz w sobotę zrobiłem autem 200km trasę więc raczej akumulator był doładowany, a mimo wszystko w niedzielę podczas odkurzania auta wyskoczył komunikat... Najdziwniejsze jest to, że gdy stoję z wyłączonym silnikiem i włączonym radiem przez dłuższy czas to ostrzeżenie się nie pojawia, a gdy stoję z otwartymi drzwiami i wyłączonym radiem to po kilku minutach mam informację nt. akumulatora.

Miałem podobnie, aczkolwiek bez komunikatu.

Teraz w sobotę wymieniłem akumulator na nowy FORSE WESTA o tych samych parametrach, co oryginał FIAMM.

Powód - na starym napięcie niby utrzymywało się w normie (mam voltomierz bezpośrednio podpięty do akumulatora), ale po nocy już było "słabo", a po kilku dniach stania silnik odpalał przy napięciu 8,5 V.

Po wymianie akumulatora na nowy silnik odpala znacznie szybciej, a napięcie po zamknięciu samochodu i wyłączeniu się wszystkiego utrzymuje się w normie.

Ładowanie cały czas sprawne: 15,0 - 15,2 V przy max rozładowanym akumulatorze, 14,4 - 14,7 V przy mocniej rozładowanym, a później standardowe ładowanie 13,4 - 13,6 V.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dziś (po nocnym postoju) u mnie pojawił się komunikat:

"Akumulator rozładowany włącz silnik"

 

Po uruchomieniu silnika komunikat:

"Ładowanie akumulatora"

Zniknął po przejechaniu 5km.

 

Auto niedawno przebyło dość długą trasę (ponad 1000km). Po tym dystansie jeździłem tylko do pobliskich marketów.

Być może spadki temperatury (poniżej zera) się do tego przyczyniły.

 

Akumulator był wymieniany w marcu 2018 roku.

Niemniej - pora na pomiary i tutaj trochę dziwię się, że powyżej zostały wymienione wartości ładowania:

 

"Ładowanie cały czas sprawne: 15,0 - 15,2 V przy max rozładowanym akumulatorze, "

 

Z tego co wszędzie w necie czytam, to ładowanie nie powinno przekraczać wartości 14,5V.

Jak ktoś mógłby się ustosunkować (najlepiej autor hehe). Bo wg for typu elektroda maxem właśnie jest 14.5, czasami pada wartość 14,8, ale nigdy wyżej.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez attila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, attila napisał:

Z tego co wszędzie w necie czytam, to ładowanie nie powinno przekraczać wartości 14,5V.

tak, ale dla 20 stopni temperatury elektrolitu - zwykły akumulator kwasowo-zasadowy.

W poście powyżej jest prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!