Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju manualnej skrzyni biegów 1.5 dCi 110KM


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, szeryf85 napisał:

Sami zmienialiście olej? Trudna operacja?

Tak sami, ale najlepiej mieć druga osobę do pomocy. Wymiana mega prosta, widać korek spustowy a korek przez który wlewamy olej to taki biały plastikowy motylek z boku skrzyni. Do wlania oleju zrobiłem lejek z 1.5l butelki i kawałka wężyka. Wywierciłem dziurkę w nakrętce, wkleiłem metr wężyka na klej na gorąco i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może ile oleju wchodzi do skrzyni PK4027 (1.6 dci)? I jaki najlepiej kupić?

W dniu 23.07.2021 o 20:07, aniewa napisał:

Kanał bardzo wskazany a sama operacja stosunkowo prosta. Do odkręcenia korka spustowego potrzebny kwadrat o boku 9 mm, taki jak do korka oleju w silniku.

Na pewno 9mm? Bo google piszą o 8 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek jest 8 mm jak w każdym Renault. 

W dniu 23.07.2021 o 14:12, szeryf85 napisał:

Sami zmienialiście olej? Trudna operacja? :) Bez kanału pewnie nie ma co podchodzić....

Nie potrzeba żadnego kanału. Wystarczą chęci :) Wystarczy lewarek i kobyłki lub cokolwiek na czym podeprzesz dodatkowo auto. Zlewasz stary olej dolnym korkiem (kwadrat 8mm) i wlewasz nowy bocznym otworem (np. dużą strzykawką z wężykiem) zakręcanym motylkiem. Robota prosta, trzeba jeszcze zrzucić osłonę pod silnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Im częściej tym lepiej. Co prawda w manuału nie ma on tak ciężkiego życia jak w automacie to również spełnia ważne role: ochronna antykorozyjna nie tylko kół zębatych,  ale i synchronizatorów brązowych,  odbieranie ciepła. Zmienne warunki eksploatacyjne- wilgoć i temperatura skracają życie oleju. Po za tym w manualnej skrzyni nie ma filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Zobacz do książki jak przewiduje producent, bo nie pamiętam. Ja wymieniam przy okazji np. teraz przy wymianie sprzęgła. Specjalnie takiej procedury chyba nie ma sensu robić. Na pewno w niczym to nie pomoże, ale i nie zaszkodzi :) (na psychikę na pewno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!