Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat "Akumulator rozładowany uruchom silnik"


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Powiedzcie mi jak to wygląda ze słuchaniem muzyki w aucie u Was przy wyłączonym silniku?? Też jest tak samo jak w poprzedniej Megane i Lagunie?? 

Tzn dzisiaj po 40 minutach przy wyłączonym silniku i słuchaniu radia komunikat "Akumulator rozładowany uruchom silnik". 

Normalka??Dodam że auto odpala normalnie i komunikat zaraz znika. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest normalne, miałem taką sytuację jak odbierałem samochód w salonie i gość mi wszystko objaśniał dość długo i szczegółowo, a radio grało przez cały czas. W końcu usiadłem za kierownicą i zobaczyłem taki właśnie komunikat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Komunikat "Akumulator rozładowany uruchom silnik"

Czyli jednym słowem tutaj hasło "ten typ tak ma" ma pełne tego słowa znaczenie. Stało mi się to już trzeci raz pod rząd. Teraz przejechałem ponad 400 km jadąc na ferie. Czekałem naTatę ponad 40 minut siedząc w aucie i słuchając i oglądając YouTube bawiąc się R Linkiem i nagle ten komunikat"Akumulator rozładowany uruchom silnik"

Aż taki pobór prądu występuje że pojawia się taki komunikat?? I tak może ktoś z Was wie-ile czasu po takim komunikacie można jeszcze spokojnie np słuchać muzyki żeby się całkowicie akku nie wyładował??? 

Szczerze to umówiłem się już w serwisie na jak to Pan określił test akumatora i jakieś tam jeszcze pomiary. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki feature bezpieczeństwa. Ciesz się,  że nie masz Peugeota, tam w ogóle po max pół godziny wszystko się wyłącza i nie pobawisz się radiem do następnego uruchomienia. I żeby znowu móc bawić się pół godziny, to godzinę musi być silnik włączony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne dla nowych samochodów. W KIA po kilku minutach wyskakuje komunikat o ryzyku rozładowania akumulatora i zalecenie uruchomienia silnika. Dealer nie dołączył do auta instrukcji obsługi? :)

Cytat

Zależnie od wersji pojazdu, system stale kontroluje stan naładowania akumulatora. Jeżeli ilość  energii spadnie, na tablicy wskaźników pojawia się  komunikat „Akumul. rozład. uruchom silnik”. W tym przypadku, należy uruchomić  silnik. Komunikat zniknie.

 

Stan naładowania akumulatora może zmniejszyć się, zwłaszcza przy korzystaniu z samochodu:

–  na krótkich dystansach;

–  w ruchu miejskim;

–  gdy temperatura spada;

– po  długotrwałym używaniu odbiorników prądu (radio itp.) przy wyłączonym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja oczywiście że jest, ale nie miałem pojęcia iż po tak nie długim wg.mnie czasie słuchania radia od razu taki komunikat będzie wyświetlany. 

Chyba ten system jest zbyt czuły i wrażliwy. 

No chyba, że ja wymyślam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem I bardzo Ci dziękuję za wytłumaczenie sprawy :-D

W takim razie muszę odwołać wizytę w serwisie. Nie będę tracił swojego czasu a im zawracał dupy. Prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak z akumulatorem jest znikome. Pomimo już paru takich komunikatach auto normalnie odpala a prąd ładowania też jest w porządku. 

Dzięki za rozwianie moich wątpliwości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tato ma w aucie ten komunikat co chwilę gdy czeka na mamę pod jakimś sklepem. Na początku panikował, teraz już się nie przejmuje :) No ale chcesz mieć pewność to jedź, nic oprócz czasu Cię to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wiele razy się taki komunikat wyświetlał przy sprzątaniu auta. Kiedyś wisiał dobre 20 minut, potem go zamknąłem, i zostawiłem w garażu, po 3 dniach odpalił bez problemu. Innym razem jak stawałem na awaryjnych + pozycjach, po ~1,5h jak wsiadłem z powrotem to auto mnie powitało tym komunikatem, oraz jazdą po drodze ekspresowej 5-10km bez aktywnego panelu r-link i klimatyzacji, ale nie wiem czy to było jakieś oszczędzanie energii, czy po prostu zwiesił się system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lubowitz78 napisał:

Prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak z akumulatorem jest znikome.

 

U mnie również taki komunikat się pojawia po dłuższym słuchaniu radia na postoju, także tak jak piszesz - to nie przypadłość akumulatora. To takie wczesne ostrzeganie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!