Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kto kupuje Meganke powinien wiedzieć, że przynajmniej raz w jej życiu pęka szyba bo jej się tak zechce. Parę warsztatów mi to już powiedziało, a powodem są zbyt duże naprężenia karoserii, wręcz nienaturalne. Wystarczy odrobina wody pod uszczelką i mróz i też strzeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zżee jest taki problem ale ja nie lubię kłamać. Jak powiem kupującemu "wymieniłem tą szybę bo była porysowana" to 99% nie uwierzy i już będzie widzieć jelenia na masce. Tfu tfu odpukać.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pbet, zrób dokumentację zdjęciową z wymiany szyby i sprawa załatwiona.

Jedna fotka starej szyby na aucie i z dwie, trzy z warsztatu podczas wymiany.

Wymieniłem w scenicu i zrobiłem zdjęcia podczas wymiany, pracownicy warsztatu nie mieli z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Renia08 napisał:

To takiemu kupującemu mówisz "papa" 

Szyba przednia ma prawo strzelić i jak ktoś tego nie rozumie to niech idzie po auto do salonu.

Zgadzam się z Tobą bo jest to logiczne, ale niestety na pewno doskonale wiesz, jak patologiczny jest w Polsce rynek samochodów używanych. Jeśli ktoś nie kupuje auta wzrokiem i emocjami, przyglądając się temu i owemu to niestety, zmienione szyby wzbudzają podejrzenie. Tak długo, jak długo ta branża się nie oczyści, tak długo będzie trzeba być podejrzliwym. Na pewno jednak w moich oczach lepiej wyglądałby sprzedawca, który na wstępie poinformuje mnie o tym, że szyba była wymieniana, niż taki u którego to ja do tego muszę dojść i wypytać o szczegóły.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko trzeba pamiętać, że ubezpieczenie na szybę nie obejmuje OE a tylko zamienniki. Ja wymieniałem szybę czołową jakieś 3 lata temu, bo poszedł kamień spod ciężarówki i z AC w ASO dostałem oryginał. W BOSE ma ona dodatkowe parametry np. akustykę i kosztuje z wymianą ok 2 tys, także z tym ubezpieczeniem jak ze wszystkim, bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pbet napisał:

@Jottar 400 czy 600 czy 1000 bez większej różnicy.

Jest różnica, bo za 600 masz już w moim mieście Pilkingtona. A za 400 zł. coś takiego, co się rysuje od samego patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrarek napisał:

Warto wziąć ubezpieczenie na szybę.

Ale ubezpieczenie szyb nie obejmuje raczej ich porysowania. Na 99% tylko pęknięcie / wybicie.

@omega Zależy jaki masz wariant ubezpieczenia. Nawet jak zamiennik to jeśli szyba jest akustyczna to akustyczną masz otrzymać. Zamiennik jeśli już ma być to i tak 1:1 i można to wyegzekwować.

@Jottar nie pisałem o różnicy w szybach. Wiadomo, że jest. Chodziło mi o różnicę dla mnie bo zakładałem i tak koło 1k.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jottar napisał:

A za 400 zł. coś takiego, co się rysuje od samego patrzenia.

ja taki szit w poprzednim aucie miałem kupiłem z pęknięciem na szybie i zaraz po tym wymieniłem, dałem właśnie 400 zł a po 2 miesiącach było kupę rys z wycieraczek, szyba szybie nie równa.

 

1 godzinę temu, pbet napisał:

 ubezpieczenie szyb nie obejmuje raczej ich porysowania. Na 99% tylko pęknięcie / wybicie.

No to widzi ktoś problem żeby wziąć gwózdek przyłożyć do szyby i lekko puknąć żeby się zrobiło pęknięcie ? ;) "panie kamień mi w szybę uderzył" i z ubezpieczenia na szyby wymieniamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi :) A później się dziwić, że w OWU są zapisy, że ubezpieczenie nie obejmuje szkód umyślnie wyrządzonych przez ubezpieczonego.

Do tego skorzystanie z takiego ubezpieczenia automatycznie winduje cenę na AC. Warto? Czy ja wiem. Ja traktuje ubezpieczenia jako opcję awaryjną przy grubszych tematach. Takie kombinowanie dla kilku stówek mnie nigdy nie interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, omega napisał:

Tak tylko trzeba pamiętać, że ubezpieczenie na szybę nie obejmuje OE a tylko zamienniki. Ja wymieniałem szybę czołową jakieś 3 lata temu, bo poszedł kamień spod ciężarówki i z AC w ASO dostałem oryginał. W BOSE ma ona dodatkowe parametry np. akustykę i kosztuje z wymianą ok 2 tys, także z tym ubezpieczeniem jak ze wszystkim, bez szału.

Zależy jakie się ma ubezpieczenie. Przy dzisiejszym stanie dróg (pełno remontów) nie trudno o kamień.

Wiem, że tu jest rysa, ale warto zawsze coś mieć, a "wymienialnia szyb" najlepiej oceni, jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!