Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dławienie zimnego silnika


seimi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem,  że gdy jadę autem podczas gdy jeszcze silnik nie zszedł z wysokich obrotów (prawie 1,5 tys.), przez kilka sekund mi sie dławi/szarpie jakby nie pracował na wszystkich cylindrach. Zdarza się to rzadko,  ponieważ przeważnie niż rozpocznę jazdę zamykam jeszcze garaż i silnik zdąrzy zejść z obrotów.

Macie też tak?

Raczej pomijam kwestię paliwa,  gdyż tankuję na markowych stacjach. 

Dopóki nie pokaże się żaden błąd,  ASO nic pewnie nie zrobi. 

Powoli już tracę cierpliwość do tego samochodu...

Dodam,  że mam przejechane 2,5 tys. km.

 

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne do zdiagnozowania, podłączałeś kompa? Może być błahy problem np z filtrem powietrza. Częśto jak samochód się dławi to wygląda jakby prakowało mu tlenu. Może coś w ten desen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam komputera do auta. Z resztą auto mam od lutego i nie planowałem grzebać w jego ustawieniach na gwarancji. 

Wydaje mi się,  że przyczyna może tkwić w nienaturalnie wysokich obrotach po uruchomieniu zimnego silnika. Kto wie czy go tam za bardzo nie zalewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seimi napisał:

Ostatnio zauważyłem,  że gdy jadę autem podczas gdy jeszcze silnik nie zszedł z wysokich obrotów (prawie 1,5 tys.),

przez kilka sekund mi sie dławi/szarpie jakby nie pracował na wszystkich cylindrach.

Sprawdzić czy;

  - cewki i świece są suche i czyste ( przed startem ),

 -  wykręcić świece i zobaczyć ich stan,

 -  ewentualnie zamienić świece miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym samochodzie ? @Andrzej-2010 Nie rób jaj ;)

 

jest opinia ze to celowy zabieg konstruktorów samochodu. Samochód chodzi na bogatej mieszance żeby jak najszybciej nagrzać filtr FAP tak aby spełniał normy spalania. 

Po prostu dodawaj więcej gazu. I kręć samochód wyżej na obrotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rno nie słynie z "dobrych" map wtrysku w silnikach turbo. Pewnie jak w poprzednich TCe zimny silnik będzie zalewany wiadrami paliwa. Tutaj pomogą odczyty LTFT i STFT z np. Torqa. Jak LTFT będzie na minusie (jak dobrze pamiętam) tzn że mieszanka zbyt bogata. Ja u siebie w 1.4 Tce tą wartość mam koło -10 więc silnik ciągle zalewany paliwem :S Tak się chyba reno zabezpiecza przed wypalaniem zaworów/gniazd/ topieniem tłoków. Wolą dolać paliwa niż uszkodzić silnik, resztę przepali katalizator.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 30.05.2019 o 14:35, mayn napisał:

Koniecznie jedź do ASO skoro samochód jest na gwarancji. Może jest jakiś nowy soft dla silnika, i eliminuje powyższe problemy.....

Do 1.33 140 KM jest nowy soft i jest zdecydowanie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ewidentnie coś jest nie tak a wysokie obroty silnika na moje oko kompletnie  nie mają z tym nic wspólnego.Tez mam 1.33 tce  każdego dnia rano ruszam samochodem nawet jak obroty po uruchomieniu silnika nie zdążyły jeszcze opasc i nigdy nie zdażyło mi się żeby samochód zaczol szarpać,dławić  się  albo pracować na 2 gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie torq i wtyk obd2 na BT to sprawdzcie sobie wartość LTFT. Jak będzie mocno na minusie to już wiecie czemu szarpie na zimnym. Pewnie mapa tak zrobiona, że zalewa cylindry paliwem raz żeby szybciej go nagrzać (eko), a 2 w reno soft ECU piszą małpy i dlatego tak jest xd. Ja w 1.4 tce mam LTFT na prawie -10 (stąd też te wysokie spalanie). Wszystko mam sprawne. STFT idzie do 0 i tak je trzyma jak wciśniemy więcej gazu (turbinka pompuje więcej powietrza). Przy delikatnym operowaniu gazem ciągle STFT jest w granicach -3 czyli zalewania paliwem.

 

U mnie na zimnym też potrafi lekko poszarpywać silnik jakby zapłony wypadały na luzie (też nie zawsze) ale jak się ruszy to w sumie jest dobrze i nic nie szarpie. Taki urok tych silników najwidoczniej. Nie wiem jaki mam soft silnika być może stary jakiś ale go nie zmieniam bo w nowszych pewnie pozmieniali przebieg momentu :D który tu mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty umiesz czytać ze zrozumieniem czy tylko wyłapujesz z tekstu słówka? Nigdzie nie napisałem że małpy robią samochody tylko małpy (po SPZcie) piszą soft do silnika a tego robić nie umią (tak samo jak projektować skrzyń biegów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2019 o 21:45, seimi napisał:

 O nowym sofcie nie słyszeli.

 

To zmień ASO, nie muszą słyszeć podłączają auto online do serwera Renault, uruchamiamy aktualizację i automat wymienia soft. Jest nowy !!!! w poniedziałek mi wgrali. Co zauważyłem - auto lepiej się zbiera ale to możne być efekt skasowania krótko i długoterminowej adaptacji, poza tym, słynny wskaźnik temperatury ożywa odrazu po odpaleniu. W nowym sofcie jest znaczna korekta map wtrysku - to już powiedział mi mechanik....

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

ja mam tak samo i podchodze do tego ze ten typ tak mam po odpaleniu nie zaszkodzi poczekac około minuty obroty spadaja i jest wszystko w normie

:lapka:

Regulamin forum się kłania odnośnie zasad pisania.  

Przeczytaj przed wysłaniem co palce nastukały, popraw błędy, wstaw odpowiednie znaki przestankowe.

Trochę szacunku dla czytających :!:  - Prezes 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!