Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV v konkurencja - co wybrać


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Proceed wygląda świetnie, w środku też OK - @Komarekale jak piszesz w wersji fajnej do jazdy wydech jest przesadzony i męczący (na krótkie jazdy po 5km 2 razy w tygodniu OK - ale przy codziennej jeździe męczy jak cholera) - no chyba że ktoś ma 20 lat i lubi jak mu we łbie buczy.

 

A pytałem o Xceed'a bo przymierzałem się do niego - kutwa fotele to takie jakbym na stołku drewnianym usiadł (twarde, niewygodne, nie da się ustawić pod siebie, a o trzymaniu bocznym można pomarzyć) - oboje z żoną mieliśmy identyczne odczucia. Fotele w Megance to w do nich królewskie łoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darekgt no OK, tylko po jaką cholerę latać po wszystkich i tracić czas - jak się okaże że interesująca wersja (wyposażenie itp.)  wychodzi 190 tyś., a w reklamach/na szybach/bilbordach napisane że od 130 tyś.

Jak kupowałem to też Meganka była od chyba 56tyś., a wyszła mi ponad 80 i stargowałem do 73 tyś.

 

A u mnie to w sumie i tak miałem prosty wybór - bo pewne marki odpadły od razu (po prostu ich nie lubię albo mi się nie podobają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem moja Meganke 3 to byla wyprzedaż początkowa cena 58 tyś, finalnie wyszło koło 63 tyś zl, a to przedłużona gwarancja a to alarm i koło zapasowe, ubezpieczenie. Ale to bylo w 2015 roku. Na otoszroto wystawiają tez dealerzy nowe samochody nie trzeba latać tylko przejechać sie wybranym egzemplarzem taki jakim sie chce, oczywiście jak dealer posiada taka, a pozniej poszukać na necie taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba sobie założyć jakie modele nas konkretnie interesują, przejrzeć oferty w salonach (zrobić jazdę próbną, a najlepiej umówić się na wypożyczenie na kilka dni - da się), a potem szukać w necie ofert już konkretnych sztuk. Wtedy można najwięcej ugrać

Teraz się zmienił sposób sprzedaży (Covid19) - wszyscy przenieśli się do sieci, gdzie wcześniej był to margines rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kupuje auto inaczej i do innych celów.  Ale podstawa żeby się w nim dobrze czuć. Mój ojciec nie polubił megi 3. Megi 4 też mu średnio podeszła . Dobrze się czuł w c4 i takie sobie kupił. Dla mnie był to dramat. Nie lubiłem tego auta. 

Inny przykład - średnio pasuje mi Qaszkaj,  słabo Kadjar . A niby to samo w zasadzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ale przecież to standard - jak piszę jak ktoś narzeka na Renault, żeby sobie poczytał fora innych marek to albo niedowierzanie, albo twierdzenie że się nie znam.

Jest dokładnie jak @Komarek napisał - wszędzie dobrze...

 

Już mi się nie chce nawet screen'ów wrzucać albo linków.:8_laughing:

Edytowane przez MarcinDe
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega do mnie dzwoni - auto skoda scala odebrana w styczniu, że mu wyskoczył komunikat niski stan oleju...

Nie działa mu też czujnik kolizji w lusterku itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyły się europejskie auta , proste i bezawaryjne. Trza będzie kupić coś Made In USA. Szwagier żony ma Dodga Journeya. 2.4 175KM, 2015r. Prosta budowa , jakość wnętrza nie najgorsza. Silnik zagazowany. Teraz wyskoczył problem z LPG . Okazało się że świece od nowości 90tys km. Na LPG nie do jazdy.  Na PB jedzie normalnie. Toleranca tego silnika jest ogromna , budowa prosta. Skrzynia oczywiście automat - pancerna.  Choć samo auto paskudne jak karawan

 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!