Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV v konkurencja - co wybrać


darekgt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak reszta , ale AR Gulia jeździłem. Rewelacja . Choć wewnątrz ładna ale miejscami tandetne. Jak to AR.

Byłem natomiast zachwycony Skodą Octavią RS. Rocznik 2018 , teraz weszła nową generacja. 230KM , silnik 2.0 i dobra skrzynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tym bardziej teraz jak na rynku posucha można naprawdę tanio wyrwać kawał wozu :) od dilerów. 
bo z tymi do produkcji gorzej, nie wiadomo na kiedy będą i rabaty słabe ;(

 

@Pitrek oczywiście miało być plug in. ;) iOS ze swoim słownikiem atakuje ;)

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale mnie zaciekawiłeś tym arteonem. Nawet nie sądziłem że można go wyłapać w moim budżecie. 

Co najlepsze, podobno ma wyjść wersja shooting brake, w tym roku. Oczywiście cena też skoczy, no ale zobaczymy o ile.

I30n już dawno byłby moim wyborem, tylko że... to manual i nie ma opcji z automatem - odpada na starcie. 

ARG to trochę starsze już auto, bo klepane od 2015r. 

A w jakieś pół elektryki nie chcę się bawić, albo pełny elektryk typu Tesla, albo dalej pełny spalinowiec.

Jak wygląda kwestia wyciszenia, przy prędkościach autostradowych między VW a Mercedesem?

Czy to zależy od konkretnego modelu? Nie miałem nigdy przyjemności jeździć żadnym z ww. marek. 

 

Edytowane przez DzikSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pasat czy arteon będzie lepszy na autostradę niż a czy cla. Tutaj widać różnice wielkości aut, dodatkowo do vw możesz domówić wyciszone szyby. W aklasie jest głośno. W cla też. To małe auta Kompaktowe,  w środku a szczególnie z tylu jest ciasno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o proceed GT. Też na początku na to auto stawiałem. Tylko ciekawi mnie wyciszenie, proceed vs taki arteon. 

Według mnie to będzie przepaść. Natomiast no trzeba obyć kilka jazd próbnych. Czy w obecnych czasach jest to w ogóle możliwe?

Oczywiście nie mam jakiegoś ciśnienia na zmianę auta, mogę obecnym jeździć i kolejne 3 lata. Ale jakoś tak myślę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proceed GT i Arteon to różne klasy samochodów. Inna waga , inna wielkość,  inne wyciszenie,  inny stosunek mocy na kg wagi 

Na czym Ci zależy,  bo się już pogubiłem

Min 200KM w kompakcie , czy 200KM w limuzynie? Ciche przemieszczanie czy dynamiczna jazda z wrażeniami dżwiękowymi dobiegającymi z wydechu? Zwrotność i kopyto czy tylko wygodna jazda. W przedziale 150 tyś ciężko będzie znaleźć samochód który łączy te wszystkie cechy . RS6 owszem , ale to ok 700tys o ile dobrze pamiętam...

AR Gulia czyli tylny napęd i sport .  

Arteon to limuzyna

Proceed GT to kompakt na strefach

A klasa to kompakt. 

Jaki jest sens porównywać samochody różnych klas , za kryterium doboru biorąc moc > 200KM . Skoro teraz śmigasz Megi 3 1.6 z LPG to każde z nich będzie rakietą . 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Komarek, elegancko mnie rozszyfrowałeś :) Sam do końca jeszcze nie wiem, co jest 'kluczem'.

Czemu 200KM? Bo nie chcę się żegnać jak w obecnej MIII podczas każdego wyprzedzania.

Jaka klasa? Nie wiem, zaczynałem od proceed, potem jednak Xceed. W między czasie CLA.

Rodziny nie mam. Więc wiesz, niby myślenie przyszłościowe, a co jak się pojawi? Kolejna zmiana auta?

Na razie szukam info, czytam opinie, które tutaj są bardzo przydatne. Nie muszę na już zmieniać auta.

Ale jak piszesz, nie połączę wszystkiego w jedno za ... biedne 150k... 

Mój ideał: coś w okolicach 200KM, wyciszone na max. No i aktywny tempomat :) Może być i kompakt (który nie będzie wył jak pojeb... przy 140km/h).  

Segment B odpada. Podstawowe pytanie, czy taki Passat/Arteon w bieda wersji, będzie mimo wszystko cichszy od takiej A klasy? 

O kijanke nie pytam, bo to samemu trzeba sobie tłumić :) 

Wybaczcie amatorszczyzne w pytaniach. Nie jeździłem zbyt wieloma autami :) 

 

 

Edytowane przez DzikSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź się i porównaj. Wszystkimi.  Tak zrobiłem szukając następcy scenica.  Miałem 2.0 z automatem. Miałem dość dupowozu . Zależało mi na fajnym , zwrotnym samochodzie.  O w miarę dynamicznym silniku .  W którym będzie dobrze czuł. Jeździłem Kadjarem i Qaszkajem  - ta klasa aut to porażka. Astra - głośny. Focus - pewne zawieszenie , masakra wnętrze. Meganka mi podpasowała . 

 Gwarantuje że podczas jazdy AR się w niej zakochasz . Przyjedź się   zobaczysz dlaczego 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę się każdym które 'zaplanuję' kupić. Natomiast obecnie ta lista jest tak długa, że masakra... 

@Komarek, masz na myśli Giulie? Styknie mi akurat na wersję 200KM. Tym śmigałeś? 

Edytowane przez DzikSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dieslem 2.2 i benzyną 2.0 200KM. Dieslem tylko na weekend , benzyną jechałem  do rodzinki do D . Benzyna bardziej pasuje do charakteru Alfy. Fajnie to jeździ. Wnętrze nastawione na wygląd i sport. Dla mnie bomba .

Szukając mocy , popatrz na samochody z USA . za 150tys można kupić fajnego Mustanga 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DzikSk napisał:

wyciszone na max.

To Proceed-a GT możesz skreślić. Świetne auto, prowadzi się na poziomie Megane GT, dużo lepiej od propozycji VAG. Niestety na dłuższą metę sportowy wydech jest męczący, dlatego zrezygnowałem z zakupu. Generalnie polecam pojeździć każdym autem, szybko zawęża się lista. Np. SuperB Sportline jest kiepsko wyciszony z tyłu, z beznadziejnie zestrojonym zawieszeniem. O VW nie będę pisał, oczy bolą od patrzenia na wnętrze, tak silnik mają ciekawe, ale cała reszta nie do zaakceptowania. Alfa to słuszy kierunek <ok> Ewentualnie przetestuj 508, też ciekawy wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!