Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane IV vs Peugeot 508 , dylemat


Jacek51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem użytkownikiem forum, , mam na imie Jacek i witam wszystkich

Mam dylemat , po nowym roku zamierzam kupic nowa meganke kombi w dieslu lub 2 letniego peugeota 508 tez kombi , z racjci tego że hoduję psy i klatka musi wejść do auta

Borykam się z tym już prawie pół roku co powinienem kupić. Podobaja mi się oba auta , ale zależy mi tez na ekonomii , więc temat nie jest z tych prostych

Czy jestescie w stanie mi podpowiedzieć , które auto będzie lepsze dla mnie , oraz tańsze w utrzymaniu i żeby nie zabijało mnie przy dystrybutorze :) . Nie proszę abyście zadecydowali za mnie , tylko troszkę naświetlili mi co może być dla mnie lepsze

chcę tez aby auto było dobrze wyposażone , 

ważne jest tez dla mnie jaka jest ilość miejsca wewnątrz , jeżdżę teraz laguną 3 kombi , i mysle ze to jest optymalna ilość miejsca w srodku jaka potrzebuję

Pozdrawiam i mam nadzieje ze dość jasno napisałem o co mi chodzi :)

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

508 to raczej poziom Talismana, siłą rzeczy w Megane będziesz miał mniej miejsca. W spalaniu też wielkiej różnicy nie będzie. To raczej wybór między nowy niższej klasy a używany wyższej. Moja propozycja - przejdź się do salonu Renault i sprawdź, czy ci ilość miejsca w nowej Megane wystarcza. Jak wystarcza to brałbym nówkę + rozszerzenie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafir51 dziekuje za odzew

Masz racje powinienem pojsc do salonu. 

Nie ukrywam , że 508 bardzo mi sie podoba , chyba bardziej niz meganka , chociaz meganka tez jest piekna , no i jezeli sie zdecyduje to bedzie nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem identyczny problem przez ponad pół roku - Megane IV 1.3 TCe, czy 2-3 letni 508 krajowy po lifcie 2.0 HDI. Z racji że 508 po liftingu ma już AdBlue to trochę komplikuje jego eksploatację.... Niespodziewanie kupiłem 308, 2019 rocznik po liftingu 1.2 PureTech 130 KM. Dzisiaj stwierdzam że wnętrze 308 ma znacznie nowocześniejsze od 508 po lifcie (m.in brak wgłębienia ekranu Navi jak to w starych kineskopowych telewizorach) :-). Może 308 już wraz z wiekiem nie jest taki ładny jak Megane IV (308 wszedł pod koniec 2013 roku), ale jest dopracowany i nie ma z nimi problemów patrząc na forum Peugeota. Megane IV niestety, wygląda że podzieli los Megana II / Laguny II po dość solidnym Meganie III. Silnika 1.2 PureTech już nie ma co się bać, po liftingu w 2017 roku został poprawiony pasek rozrządu (tak mnie zapewniali w ASO). Osiągi silnika 1.2 PureTech 130 KM są zaskakująco rewelacyjne, spalanie w trasie 90km/h nie przekracza 4,6 l (wg kompa) z włączoną klimatyzacją oczywiście na 5 biegu (6 bieg załączam powyżej 100 km/h).

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek co ty porównujesz - to są auta rożnych klas.

Nie da rady ich do siebie porównać - musisz wybrać - czy chcesz jeździć kompaktem (ciasnawym) czy już klasą średnia (całkiem fajny wózek - ale poczytaj forum Peugeota żeby wiedzieć "co w trawie piszczy").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinDe  masz oczywiście racje , ze to 2 różne klasy auta , tylko chodziło mi o to czy lepiej brac nowe czy 2 letnie auto , oba będę brał w leasingu  , a do tej pory jezdze laguna 3 i miejsca jest wystarczająco dla mnie , czy w megance jest podobnie tyle miejsca czy jednak tak jak piszesz ciasno może byc

na pewno pojade do salonu i zrobie jazde próbną , żeby przekonać się na własne oczy , ale na razie nie mam jak wiec zadałem pytanie tutaj , czy warto wejść w megane 4 , bo jest naprawdę ładna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałem długo używanego, ale kombinacja kombi + benzyna mocno zawęża wybór. Zdecydowałem się na nowe MIV.

 

Zgłoś się do akcji 365 dni testów: https://testujzpasja.pl/

 

będziesz miał auto na 24h z limitem 365 km za friko (koszt paliwa). Pojeździsz, sam ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem o co Ci chodzi - niestety rynek używanych jest jaki jest. Sam jak kupowałem MIV to stałem przed dylematem - nowe czy używane. Akurat wtedy był problem z kupnem używanego bo praktycznie nie było na rynku nic co mnie interesowało z pełną fakturą VAT (inaczej nie ma sensu myśleć przy leasingu).

 

Porównując ilość miejsca w LIII a w MIV to niestety w MIV jest go dużo mniej - co do pasowania - wszystko zależy od postury kierowcy i ewentualnych pasażerów.

 

MIV jest w środku taka "mocno dopasowana". Jak się jeździ w 2 osoby - jest OK - można jako pasażer odsunąć fotek i nie jest źle. Jednak jazda w 3 lub komplet (a szczególnie jak ktoś ma powyżej 180-185cm) to już kicha.

Wczoraj tego doświadczyłem z rodziną - żona ma 167cm, ja 171, młodszy syn 13lat 1,56, starszy jest wyrośnięty i ma 191cm. No i teraz: młody siada za żoną (kierowca) i jest ok, a starszy jak usiądzie z tyłu to z przodu kicha dla mnie, a jak ja usiadłem z tyłu a on z przodu to kicha dla niego - nie da się przy takim wzroście tak ustawić foteli, żeby i przód i tył miał wygodnie - niestety brakuje centymetrów.

Obecnie jakbym brał samochód w leasing to bym się dobrze rozejrzał za klasą wyżej (czyli D) z normalnym silnikiem - używaną. Jest teraz dużo ofert z pełnym VAT'em - i nie ma problemu z leasingiem.

Ale każdy ma swoje przemyślenia i preferencje i to jego pieniądze i decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, LTar napisał:

Mówisz o HB? Bo kombi czy grandcoupe ma sporo miejsca również z tylu. 

 

No nie wiem, według mnie nie ma wcale tak dużo miejsca z tyłu, mam GC. Mam na stałe założony fotelik z Isofixem i młody już teraz (ma za niedługo dwa lata) dotyka stopami mojego fotela bez wyciągania specjalnie nóg, normalnie w spoczynku. Musiałem ostatnio trochę się wsunąć ze swoim, a miałem odsunięty nawet nie na pół odległości prowadnicy. Mam 182 cm. Dużo miejsca to jest jak jeździ z dziadkiem, który ma nowego X-Traila. Jak tam wsiadłem ostatnio pierwszy raz do tyłu to zdębiałem. 

Dużo miejsca z tyłu zabiera ten bagażnik, który mimo, że jest duży to jednak problematyczny. Dopiero teraz widzę coraz więcej minusów, odkąd wozimy większe rzeczy dla młodego. 

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X trail jest mega. Tam można się położyć. Ale jak np kupisz volvo s 60 - to tam jest tyle samo miejsca. Nawet w mercedesie klasy C nie ma specjalnie więcej miejsc z tylu. 

@Geble zawsze znajdziesz auto które ma więcej miejsca. 

Moim zdaniem jak na klasę C to jest dużo miejsca w naszych autach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!