Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opłaca się ?


michal047r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy opłaca się zakup tej megany  https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-nawigacja-nowy-model-led-parctronic-okazja-ID6BwEdm.html 

I jaka to wersja wyposażenia ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak limited, ale u nas limited ma światła przeciwmgielne z przodu, a znowu bussines nie ma takich alufelg oraz chromów na grillu. Ciężko ustalić, bo na każdym rynku mogą być inne. Raczej stawiałbym, że to jakiś ulep, więc szło to co było najtańsze na "szrocie" i im taki ulep wyszedł. Ogólnie to nie chce mi się wierzyć, że auto które ma 3 lata, w konfiguratorze takie auto ~90 tysięcy, a tu nagle wystawione za 34 mając 25kkm (3 letni diesel?), w dodatku z przerysowanym zderzakiem, który można było naprawić u jakiegoś mirasa za 300zł, więc prawdopodobnie jest to taka podpucha, mająca za zadanie odwrócić uwagę od większych uszkodzeń gdzieś pod spodem. Ogólnie to bym nawet nie podjechał do takiego auta, bo jest podejrzanie tanie i ma podejrzanie mały przebieg, bo to, że to jest jakiś ulep to nawet nie jest podejrzenie tylko pewność.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy opłaca się zakup tej megany  https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-polskora-navi-kamera-alu-16-ID6C5B24.html#gallery-open

I jaka to wersja wyposażenia ? Pozdrawiam.

Nie zakładaj nowego tematu. Pisz w istniejącym. - połączyłem mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, michal047r napisał:

Witam, chciałbym sie dowiedzieć czy opłaca się ....

Kolega pokazuje samochody poniżej ceny rynkowej. Po co pytanie " czy się opłaca "? W jakim sensie ? - dobre auto do jeżdżenia? Cena adekwatna do stanu? Okazja na handel czy chęć posiadania Megane 4 pomimo budżetu  na Megane 3 i to nie z ostatnich roczników? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryterium najniższej ceny nie jest najlepszym kryterium. Mało tego, jest najbardziej ryzykownym.

6 godzin temu, Komarek napisał:

chęć posiadania Megane 4 pomimo budżetu  na Megane 3 i to nie z ostatnich roczników? 

Kolega ma rację. Moja MIII na polisie AC jest warta przez cały ten rok 35 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy egzemplarz na 100% został zmajstrowany. Ani u nas, ani we Francji nie stosuje się takiej kombinacji zderzaków. Jak dla mnie szkoda zachodu na oględziny.

Edytowane przez arcean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szafir51 napisał:

jak to się może nie opłacać?

Tak, że jeśli to "ulep" i nie daj Boże po jakiejś katastrofie to włożyć w niego można znaczenie więcej. Ja bym się bał zakupu takiego auta i nigdy na zakup poniżej ceny rynkowej się nie zdecydował. Podobnie jak nie kupuje wędlin, które kosztują 10 zł za kg bo nic z mięsem nie mają wspólnego. Wolę wydać 40 zł za kg pod warunkiem, że mają odpowiedni skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pbet

 

Pytanie jest konkretne - czy opłaca się kupić dane auto w danej cenie. Opłaca się.

 

Ale czarów nie ma. Weźmiesz ze sobą doświadczonego mechanika, zabierzesz na przegląd do ASO i wyjdzie, że stan auta adekwatny do ceny.

 

Mój sposób to filtrowanie otomoto danego auta, rocznika, przebiegu, silnika itp. Dostaję np. xxx ogłoszeń. Kopiuję to do excela i liczę średnią ceną.

W przypadku Megane IV z 2016 Diesel z przebiegiem do 50 tys. km mamy 5 ofert ze średnią ceną ok. 44 tys. zł. I teraz wg mnie od średniej w górę można się interesować egzemplarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci ze zdjęć więcej nie powie, chcesz to podjedź oglądnij pomacaj, z doświadczenia wiem, że na żywo wyjdą wszystkie mankamenty, których na zdjęciach nie widać, znając handlarzy to coś musi być nie tak, że za takie pieniądze sprzedają taki egzemlarz

Edytowane przez Ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak dobrze "to coś" jest zamaskowane i czy zwykły kupiec, który często kupuje oczami, będzie w stanie to wykryć.

Zapytaj z ciekawości co jest nie tak i jak powie, że nic to spytaj czy zgadza się na kontrolę auta przed zakupem w ASO. Jak kontrola wyjdzie pozytywnie to bierzesz, a jak wyjdą kwiatki to on za nią płaci. Jak Ci powie, że ok ale w sobotę albo po południu to już wiesz, że nie warto bo ASO takich przeglądów w soboty raczej nie robi, a po południu nie dadzą rady bo to trwa. Jak powie wprost, że nie i decyduj się bo kolejka już stoi to też będziesz wiedział, że nie ma się co pchać na minę.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!