Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane III 2010 1.6benzyna


Nec_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do zmiany swojej Megane II 1.9dci na III 1.6 w benzynie. Jadę jutro oglądać i na  co zwrócić uwagę, jakie są wady itd,. Ogólnie jakie macie doświadczenia z tym modelem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalbym przy dieslu, ale żona nalega :35_thinking: koszta mniejsze ponoć. Spalanie na poziomie 5-6 litrów tu pewnie nie osiągalne, a co w przypadku gdy ów megi ma nalatane ponad 230 tys. Co powinno być wymienione? @mayn na osiągi przyjdzie jeszcze czas,  teraz czas na rodzinne combi :8_laughing:

Edytowane przez Nec_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o koszty serwisu w kontekście ewentualnych awarii silnika? Bez wątpienia zepsuć się może dużo mniej w tym wolnossaku ale za to będziecie wydawać więcej na paliwo, chyba że założycie LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założysz lpg i będzie tanio. Moim zdaniem samochód po 150 tys. przebiegu lub 10 latach będzie wymagał jakiegoś doinwestowania. Silnik 1.6 rzeczywiście mułowaty, pojeździj przed zakupem bo możesz być rozczarowany, chyba, że to samochód dla żony i tylko ona będzie nim jeździć a Ty akceptujesz mierne osiągi. Jak dla mnie 230 tys. przebiegu to dużo. Samochód krajowy czy sprowadzony?

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadzony, samochód ma być na kolejne 5 lat przynajmniej, jak nie dłużej. Osiągi..no cóż na wyścigi nim jeździł nie bd a po mieście chyba starczy, bd pewnie tęsknił za moim dci, ale muszę się z tym liczyć, po prostu czegoś oszczednego w miarę szukamy, a do gazu jakoś nie jestem przekonany. Każde porady mile widziane Panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z 1.5 101 KM na 1.6 110 KM po kilkuminutowej jeździe próbnej na której nie mogłem poznać pełnej charakterystyki tego silnika choć miałem MI z 1.6 to nie był ani nie jest ten sam silnik. Nigdy jednak nie plułem sobie w brodę z powodu tej decyzji i nadal jestem z niej zadowolony.

Jak nie jesteś przekonany do gazu to oszczędności nie będzie. Na pewno nie na paliwie bo jeżdżąc w ruchu miejskim słowo "ekonomia" będziesz mógł wykreślić że swojego słownika.

Edytowane przez pbet
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam się przesiąść z 1.9dci 120KM na 1.6 101KM, i tu diesel wygrywa nawet w ruchu miejskim spalanie w przedziale 5-6, a benzyna srednie spalanie podane 8.2. Czy mogę do oceny podać wam auto które wpadło mi w oko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nec_ napisał:

w ruchu miejskim spalanie ... benzyna srednie spalanie podane 8.2

Obiecanki cacanki. Zapomnij. Raczej bliżej 10, a nawet powyżej.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód typowo po jakiejś firmie lub przedstawicielu handlowym. Prawie zero zużycia wnętrza przy przebiegu 230 tyś. km.

Jedyne co wytarte to przycisk od tempomatu więc musiał pracować na trasie i to z przyczepką (hak). Slot na kartę jak i sama karta też mocno sfatygowana.

Klimatyzacja manualna a nie automatyczna.

Dużo zdjęć z wewnątrz mało z zewnątrz, ale nie podoba mi się spasowanie tylnego zderzaka. 

Ponadto samochód ściągnięty prawdopodobnie z Holandii więc jest nadzieja że był dobrze serwisowany.

 

 

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!