Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chce kupić Megane IV


ChetnynaMegan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 7.12.2019 o 18:35, MarcinDe napisał:

Chryslerem 300C 5,7 spalam średnio 19lPb na 100 (a że jest na LPG to mam spalanie 22-23 l/100).

No to gdzie tu kur..wa logika - 5 razy większy silnik, moc 2,6 raza większa, auto cięższe o jakieś 700kg - a spalanie niech będzie że 2 razy takie. Więc gdzie ta ekologia i ekonomika tych silników. A no i technologia silnika to jakieś 30 lat różnicy.

 

Odpowiedź jest prosta. Wykorzystujesz na co dzień efektywnie tą 2,6x większą moc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 18:35, MarcinDe napisał:

Jak ja bym mieszkał w mieście gdzie średnia wychodzi 46km/h to bym był w siódmym niebie - u mnie średnia jest w granicach 20-kilku km/h.

No aż poszedłem zrobić zdjęcie:

I spalanie jest jak na obrazku.

20191207_183247.jpg

 

Oczywiście że da się spalać mniej - tylko mnie rozpier...a ta "niby ekologia" tych downsizing'owych silników.

Piszę któryś raz z kolei - w tym samym mieście, myślę że przy większej dynamice jazdy (Megan'ką jeździ żona) Chryslerem 300C 5,7 spalam średnio 19lPb na 100 (a że jest na LPG to mam spalanie 22-23 l/100).

No to gdzie tu kur..wa logika - 5 razy większy silnik, moc 2,6 raza większa, auto cięższe o jakieś 700kg - a spalanie niech będzie że 2 razy takie. Więc gdzie ta ekologia i ekonomika tych silników. A no i technologia silnika to jakieś 30 lat różnicy.

Czyli wychodzi że te oszczędne,nowoczesne silniki TCE palą więcej w mieście niż stare wolnossące SCE u mnie  9,5 / 100 jazda w korkach i na krótkich odcinkach ....ale i tak dla mnie to za dużo zaczynam myśleć o Hybrydzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOJO najpierw się hybrydą przejedź, chyba że jechałeś i Ci taka jazda odpowiada. To jest jak w tej biesiadnej piosnce weselnej "na lewo, na prawo, w gore i w dol" tylko lewo i prawo wycinasz. Reszta zostaje. Hybryda po puszczeniu pedału gazu odzyskuje energię, wiec hamuje, super, bo nie zużywasz praktycznie hamulcy,, ale lecisz od razu na szybę, muskasz gaz a ponieważ dobrze przyspiesza wgniata Cię w fotel. I hajda tak przez 2-3h :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? @omega Ty tak na poważnie ?

jezdzilem najnowsza Corolla 2.0 hybryda oraz ostatnio Camry przez weekend, nie zaobserwowałem takiego zjawiska. Jeździ się jak zwykła benzyna tylko wkurza beznadziejna skrzynia cvt i wyczuwalny moment włączenia/wyłączenia silnika spalinowego. Tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej powząnie, mnie podobnie jak Tobie to bardzo jakoś nie przeszkadza, ale tacy, którzy mają chorobę lokomocyjną będą za przeproszeniem żygać jak dzikie koty. Kiku kolegów ma hybrydy i potwierdzają to. Zresztą każdy niedowiarek może wypożyczyć elektryczne BMW lub zwyczajnie wziąć kurs taksówką, gdzie jest mnóstwo hybryd i sprawdzić to na własnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem - ja jeździłem Corollą i Lexusem i z tym hamowaniem jakoś nie odczułem, za to działanie e-CVT doprowadza mnie do szaleństwa i jakbym miał tak jeździć to by mnie szlag trafił.

4 godziny temu, szafir51 napisał:

 

Odpowiedź jest prosta. Wykorzystujesz na co dzień efektywnie tą 2,6x większą moc? :)

 

Szafir najlepsze jest to że lubię deptać prawy pedał, a biorę pod uwagę to że moja żona lubi też deptać - mówiąc wprost mamy podobny styl jazdy - oboje lubimy zapier..lać.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!