Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przednie zawieszenie - zagadka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się z zapytaniem, a mianowicie, podczas pokonywania większych wyboi (próg zwalniający itp.) coś czasem zaskrzypi w przednim zawieszeniu z lewej strony, dodam, że przy bujaniu na postoju nic nie słychać, jedynie przy małej prędkości i gdy lewa strona jest "dobita" czyt. wjechanie na większe wyboje.

Co to może być? amortyzatory wymienione na Bilstein więc wykluczam, czyżby coś od wahacza?, łącznik? 

 

Z góry dzięki za pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalVTS napisał:

Ja podobne objawy miałem w swojej M3winne były łączniki stabilizatora. Miały drobny luz, więc bujanie na postoju też nic nie wykazywało, ale po wymianie skrzypienie znikło.

Łączniki miałem wymienione 16 tysięcy km temu czy to już pora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ASO sprzedało mi ostatnio niezłą informację. Mianowicie w magazynach Reno są właściwie tylko i wyłącznie aluminiowe łączniki. Stalowych, które powinni montować, brakuje :D.

W jednym z moich egzemplarzy mam jeszcze cały czas oryginalne, aluminiowe łączniki i 21k przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
20 godzin temu, makintosz napisał:

jakieś pomysly sugestie?

Może przetrzep zawieszenie na stacji diagnostycznej? Zabulisz może z 20 zł, ale zaoszczędzisz na niepotrzebnej wymianie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 5 groszy.

U mnie pomogła wymiana lewego amortyzatora. on skrzypiał .mimo ze był sprawny . 

wiec jak coś to na gwarancji beda wszystko po koleii wymieniać. łaczniki drązki łożysko amortyzatora.    Bedą szukać  do skutku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie do przyjęcia żeby w nowym fabrycznie samochodzie dochodziły jakieś skrzypienia z zawieszenia przed 10 czy 15 tyś km..... Kolegi żona ma Megana IV 1.2 TCe GT Line 2018 rok, miała już 3 x wymieniane łączniki stabilizatora....  Do tego miała problemy z uszczelkami, skrzypieniem plastików.....  Nowe Meganki już po 4 latach produkcji powinny być na max dopracowane, a ciągle coś im dolega. Teraz z kolei grzechotki w najnowszych silnikach 1.3 TCe.... dramat......  Mój mechanik u którego dawniej naprawiałem używany samochód, który cieszy się bardzo dobrą opinią w rejonie, mówił że ASO go wzywało jako dobrego mechanika, bo nie radzili sobie z elektroniką Talismanów na gwarancji..... Wygląda na to że po dość solidnym Clio III, Megane III, Lagunie III nowy model Megane IV i Talisman zbliżyli się jakościowo do Megane II i Laguny II.......

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie kompleksowo sprawdzone na stacji diagnostycznej, żadnych luzów, amortyzatory wymienione na bilstein przy przebiegu 110 kkm  , aczkolwiek fabryczne miały jeszcze 50% sprawności, niestety wada fabryczna "skrzypiały".

Może kurz gdzieś się dostał?, remontują u nas drogę, każdy przejazd to masa pyłu, i właśnie po jednym z przejazdów po tej nawierzchni zaczęło się delikatne skrzypienie (musi być lewa strona"dobita" żeby dało się cokolwiek usłyszeć).

Przy mocnym bujaniu na postoju również nic.

 

P.S. polecam łączniki z monroe, mam nalatane 49 kkm i zero luzów i pukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa u mnie też co roku sprawdzają zawieszenie na przeglądzie ale nikt nie widział że wszystkie gumy na wahaczu popękane/pozrywane, a sworznie miały popękane gumy. To samo żaden diagnosta nie zauważył pękniętych sprężyn tylnego zawieszenia. Porządne sprawdzenie u mechanika tylko. Na stacji wg mnie nie warto - ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!