Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej Aral 5w40 vs Elf 900 SXR 5w40?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed pytaniem który olej wybrać, ponieważ zbliżyła się wymiana oleju. Ostatnio zalany był typowy dla tych silników Elf Evolution 900 SXR 5w40 w warsztacie Renault. 

Raczej zawsze taki był zalewany, bo auto w Renault serwisowane, i Ja też ostatnio byłem na serwisie w Renault. 

Obecnie jednak bym nie chciał korzystać z tego warsztatu, i pojechałem zapytać się do innego fachowego warsztatu, ale już nie  Renault o wymianę oleju. 

Mają na stanie Aral 5w 40, ale jaki dokładnie to nie wiem. Z internetu  wynika, że są to ,, Aral Hight Tronic  5w 40" i ,, Aral Hight Tronic M 5w 40" 

Obydwa spełniają normę  RN0700, RN 0710.

Mieszkam w Niemczech i ten olej Aral jest produktem stacji paliw (Koncernu paliwowego Aral) 

Jakie są wasze opinie? 

Zostawię Elfa, w testach na YouTube u  ,,Piotr Tester" wypadł lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.02.2020 o 15:32, Baszar napisał:

Witam, stoję przed pytaniem który olej wybrać, ponieważ zbliżyła się wymiana oleju. Ostatnio zalany był typowy dla tych silników Elf Evolution 900 SXR 5w40 w warsztacie Renault. 

Raczej zawsze taki był zalewany, bo auto w Renault serwisowane, i Ja też ostatnio byłem na serwisie w Renault. 

Obecnie jednak bym nie chciał korzystać z tego warsztatu, i pojechałem zapytać się do innego fachowego warsztatu, ale już nie  Renault o wymianę oleju. 

Mają na stanie Aral 5w 40, ale jaki dokładnie to nie wiem. Z internetu  wynika, że są to ,, Aral Hight Tronic  5w 40" i ,, Aral Hight Tronic M 5w 40" 

Obydwa spełniają normę  RN0700, RN 0710.

Mieszkam w Niemczech i ten olej Aral jest produktem stacji paliw (Koncernu paliwowego Aral) 

Jakie są wasze opinie? 

Zostawię Elfa, w testach na YouTube u  ,,Piotr Tester" wypadł lepiej. 

Z tego co wiem, to stacja Aral należy do stacji BP. Lej taki jak fabryka każe, ja obecnie zmieniłem z elfa na motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 15:32, Baszar napisał:

Jakie są wasze opinie? 

1/ Chcesz zadbać o silnik to używaj markowych olejów;

       -  RAVENOL, Neste, Amsoil , Millers, Valvoline  -  czołówka firm olejowych ,

 

                                      1723246921_Lepko.thumb.png.85178bf87653cfee91bded3207cda313.png

                                       Zależność lepkości oleju od jego temperatury 

2/ Warto zwrócić uwagę na znaczne różnicę w lepkości w zależności od temperatury dla różnych olejów,

        - Olej Amsoil 0W20 w temp. 5 st.C ma taką samą lepkość jak olej 10W60 Castrola w temp. 30 st.C,

3/ Valvoline Syn Power 5W40  -  to olej o dobrej relacji jakość/cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tzw. metodę prymitywną, bez kombinowania. Normę którą zaleca producent dla "mnie" to RN0720 i wybieram najwyższa cenę na zasadzie, że PORSCHE musi kosztować. Z początku kilka lat wlewałem CASTROL z serii professional uhh, to była drożyzna, banki tylko litrowe i cena ok 100zł. Decyzją CASTROL olej nie sprzedawany na after markecie tylko ASO A że jest nieprzyzwoicie drogi, to w Polsce i ASO go nie zamawiają. Drugi z kolei cenowo jest LIQUI MOLY i na takim teraz jeżdżę. Chyba metoda się sprawdza, bo dobiegam pomału 400k km olej wymieniany co 30k km od początku i...NIC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej, nie mam zielonego pojęcia jak i kiedy uruchamia się to wypalanie filtra FAP

@Pitrek, ja z zasady posługuję się prawdą, może dlatego jestem programistą a nie politykiem :)

Edytowane przez omega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sensowność łania oleju po 100 zł za litr mija się z celem w leciwym trupie. Np silnik 2.0 benzyna w Renault został wymyślony w 1993roku czyli 27 lat temu i nie było wtedy super hiper olei. A lanie drogich lekkobieżnych olei jeszcze prędzej dokończy jego żywota

 Każdy olej lekkobieżny ma zmniejszone smarowanie. Jeżeli silnik nie ma filtra FAP DPF i jak tam je jeszcze zwał najlepszym rozwiązaniem jest olej 5w40. oczywiście najlepiej zgodny z normą producenta. Choć ja leję od 70tys Valvoline maxlife 5w40 do Citroena C5 i wsio ok a olej nie spełnia normy. 

Po kupnie też zalałem na początek liqui moly 230 zł za bańkę a teraz będzie total po 80 za 5ltr a zmieniam co 10tys plus płukanka więc nie ma problemu z silnikiem nawet na kujawskim by chodził:-D

Edytowane przez jackowskipatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustrzec się jest akurat bardzo prosto. Kupując w dużej sieci nie ma szans na kupno podróby. Nie będę tu reklamował żadnych sieci, ale jest ich w Polsce kilkanaście, gdzie towar pochodzi na 100% od producentów a nie hochsztaplerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Lelupi napisał:

I tutaj się mocno mylisz, podrobiony towar, często jest wprowadzany do obiegu na poziomie podstawowej dystrybucji.

To już nie te czasy, podrobione oleje nie rozlewa "Mietek" w garażu.

 

OK. pytanie pozostaje jak uniknąć próbki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję mniej filmów sensacyjnych/Radio Maryja. Będzie mniej spiskowych teorii. Sorry, ale tego inaczej skomentować się nie da. Jak kolega zna/ma dowody, że renomowani dystrybutorzy sprzedają lewe oleje zostaje prokuratura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!