Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod Głowicą?


elmatero

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również 1-2 razy w roku muszę dolać trochę płynu chłodniczego. Normalny ubytek. W clio żony to samo. W astrze H i corsie D też raz w roku uzupełniałem. A mleko na korku oleju zwykle pojawia się w okresie jesienno-zimowym, gdy jest dużo wilgoci i pokonuje się krótkie odcinki. W każdym samochodzie tak miałem i nigdy nie było uszkodzenia UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał1972 jeśli jeździsz na krótkich odcinkach to będziesz miał takie mleczko a nawet szlam w wężach od odpowietrzenia skrzyni korbowej. Przerabiałem to sam u siebie węże były dosłownie zapchane żona jeździła 200m do Biedronki 800 m do przedszkola a jedyną trasa to 13 km raz w tygodniu do teściów. Zawsze możesz wymienić płyn w chłodnicy i przepłukać układ jak się będzie dalej pojawiać ,,coś" w naczynku to wtedy oddać do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam auta codziennie średni dystans to 30 km czasami więcej miałem różne marki aut i nigdy z czymś takim się nie spotkałem .Jazda raczej dynamiczna z tego co sobie przypominam zeszłej zimy tego zjawiska nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2021 o 00:05, szwagier24a napisał:

W przyszłym tygodniu zobaczę swój korek bo mam nalatane prawie 21.

Tester może dać wynik fałszywy, nie jest wyrocznią. Miarodajno są świece.

Obejrzałem korek: brak śladu majonezu. Olej ma przebieg 2 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Renault megane 4 1.3 Najpierw pociło się ma pokrywie rozrządu,  zrobione na gwarancji,  później z pod zaworów delikatnie , zrobione i po 1tys kilometrów puściło i silnik podczas jazdy cały brudny w oleju od wycieków ok 200-300 ml na bagnecie ubylo ,błędów żadnych, dopiero w domu po trasie zobaczyłem,  zgłoszone na gwarancji,  wycieki z pod pokrywy , z pod zaworów puściło po dłuższej trasi. Uszczelnienie na czarny silikon , pewnie loctite... Teraz podobno zamówione uszczelki,  zobaczymy ile wytrzyma . Przebieg 26tys ...

Tak ogólnie, to bardzo ładne i wygodne auto :)

20220815_224340.jpg

20220815_224505.jpg

Edytowane przez patryko900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyciek oleju jest bardzo duży, węże są mokre i inne elementy tak jak by była gdzieś "dziura" w pokrywie zaworów. Sam wlew oleju jest umieszczony aluminiowej pokrywie - tam szukał bym nieszczelności na połączeniu lub może jest pęknięty? Kolejne miejsce to pompa wysokiego ciśnienia. Olej na bloku to już tylko olej spływający z góry. Obstawiam, że maska od wewnątrz również jest mokra od oleju jak korek wlewu.

Nie było jakiegoś zwierzaka pod maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, auto jest w aso , zlokalizowali i będzie trzecie podejście naprawy.  Wszystko w oleju ,ponieważ podczas jazdy na autostradzie się to wydarzyło i wiatr zrobil swoje . Maska właśnie czysta od dołu o dziwo :D zobaczymy ile teraz wytrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@elmatero i jak po naprawie? służyło bezproblemowo?

U mnie podobnie. Rocznik 2020 i 45 tyś przebiegu. ASO samo zauważyło zapocenie i zleciło naprawę. Mówili że można jeździć bez zmartwień, ale jak tylko dojdą części to przyjechać na wymianę. 
Podobno poza gwarancją by to sporo kosztowało (kwoty jednak nie dostałem). Całe szczęście że jeszcze rok tej umowy serwisowej.
 

Edit: poprawki polskich znaków i enterów. Sorki - pisałem z komórki.

Edytowane przez xyzhaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!