Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, elf napisał:

Tak wygląda tarcza SNR  wymieniona na początku sierpnia. Fotka dzisiejsza, ostatni ruch samochodu w piątek.

Snap1.jpg

 

Jak... po powrocie od mechanika ok. 20km był już rudy nalot. mogłem napisać do sprzedawcy bo chyba nie jest to normalne...

Zastanawiam się czy coś by dał neutralizator rdzy w spreju.

Edytowane przez Shandral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shandral napisał:

 

Jak... po powrocie od mechanika ok. 20km był już rudy nalot.

 

To, czym ten mechanik przemywał, że od raz zrobiło się rude :rolleyes:

 

@Renia08, a co to przeszkadza na styku ? To nie jest fabryczne malowanie, zdradzę tajemnicę, ale nikomu nie powtarzajcie :D

 

https://allegro.pl/oferta/farba-srebrzanka-silikonowa-0-2l-anster-10878685285

Edytowane przez elf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Renia08 napisał:

Prawie 200zl to nie podobna cena ani nie kilka zł drożej.

Z tego co patrzyłem to snr plus TRW kosztują prawie 600 no ale mogłeś taniej kupić. 

Ja się staram zawsze wstawić Ori jeśli cena nie jest dużo wyższa. W ostatnim czasie wstawiłem termostat, wahacze i amortyzatory Renault i nie narzekam. Ceny były zbliżone do zamienników. Na wycieraczkach się przejechałem no ale mógł być leżak. 

Trzeba też pamiętać, że w zamiennikach jedna firma jest lepsza w końcówkach, a inna w hamulcach.

W dniu 2.09.2020 o 20:43, Renia08 napisał:

Założyłem tarczę SNR i klocki TRW. Stare tarcze szumialy podczas jazdy, im szybciej tym głośniej ale nie znacząco. Nowe tarczę szumią identycznie. Nic nie ociera, tarczę się nie grzeją, nawet wam tego nie nagram bo nie wychwycicie tego dźwięku. Przód cisza, tył wkurza. 

...

7 godzin temu, Renia08 napisał:

Prawie 200zl to nie podobna cena ani nie kilka zł drożej. Przynajmniej taka różnica w cenie jest przy moim zestawie. Hamują dobrze, przy hamowaniu nie szumią. Tylko polakierować. 

To szumią czy nie szumią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagier24a napisał:

Lakierować puki czas.

Dla poczucia estetyki oczywiście lakierować. Dla samej zasady działania hamulca nie ma to najmniejszego znaczenia. Po 7-8 latach i tak trzeba to wymienić bez względu na to czy były lakierowane czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, aniewa napisał:

Dla poczucia estetyki oczywiście lakierować. Dla samej zasady działania hamulca nie ma to najmniejszego znaczenia. Po 7-8 latach i tak trzeba to wymienić bez względu na to czy były lakierowane czy nie.

 

Gdybym jeździł na stalówkach pewnie nie zwracał bym na to uwagi, ale przy felgach Schuss bije to po oczach z kilometra. Wcześniej miałem oryginalne tarcze i mimo tego że były zajechane, wizualnie wyglądały lepiej niż obecne po 1.5-2 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem jednak te tarcze. Od razu możecie mi powiedzieć jakie łożyska tam złożyć żeby była cisza. To będzie raczej przedostatni zabieg przed sprzedażą auta...

 

https://youtube.com/shorts/a-1TyoXIfSg?feature=share

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupi Meganke to bęszie HIT, a HITÓW u mnie nie ma od dłuższego czasu. Planuje Golfa VI 1.6 TDI 105 kucy. Jeździłem Gulfem i wyciszenie dla mnie na plus od Meganki. Chyba, że ktos przysiądzie ze mną i mi pomoże do końca ogarnąć furę.

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!