Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat chamskie gadanie. To nie są tarcze za 50 zl z tektury żeby mi się miały rozlecieć. Akurat to mnie uraziło, a to tylko z tego względu, że większość osób kupuje tutaj oryginalne albo markowe części i poleca każdy każdemu, a jak już ktoś ma chwilowy problem z gotówką to każą sprzedać auto jak nie stać na utrzymanie. Chore gadanie. Zobaczyli byście aktualnie moje tarcze to nawet papierowe by były lepsze, dlatego szukam alternatywy. A skoro jest to chce z niej skorzystać. Do Mondeo wkładałem Kamoki i inne czasem badziewie i służyło dłużej jak oryginały. I nie pisze tutaj bajek bo nie mam 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2020 o 14:23, Renia08 napisał:

To nie są tarcze za 50 zl z tektury żeby mi się miały rozlecieć.

Podałem Tobie linka do tarcz i klocków renomowanych firm które są tylko o 40 zł droższe o Twojej najdroższej propozycji. 

Tarcze które zaproponowałeś - nie rozlecą się, ale istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia wad fabrycznych - mikropęknięć czy deformacji.

gwarancji prawie nigdy nie uznają. Jeszcze ważną kwestią o której wspomniał Tobie Kolega @omega to chińskie łożyska - nie wiadomo ile wytrzymają bez szumienia - 

A SNR-y które Tobie zaproponowaliśmy jest światowym liderem w ich produkcji. 

Dnia 26.08.2020 o 15:28, czik3n napisał:

Do Coupe podejdą?

https://motostacja.com/

W zakładce "katalog VIN" - wbij swój i wyskoczy Tobie co pasuje. Mnie ta wyszukarka nigdy nie zawiodła. 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu chamski nie jest

Po prostu wychodzę z takiego założenia "biednego nie stać na tanie rzeczy" - bogaty może i trzy raz w roku zmieniać tarcze a kto mu zabroni.

A jeśli jesteś pewny jakości tych tarcz to kup i tyle.

Nie się dobrze sprawują

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megi III generacji to dość (stosunkowo) nowe auto, nie dziw się, że ceny części czy serwisu są droższe niż w 25 letnim Mondeo czy innym gruzie. Jak chcesz 600 zł brać w kredycie to bez cienia złośliwości polecałbym Ci przesiadkę na Corsę pierwszej generacji czy inną Toyotę Yaris (bardziej z tych 20 letnich).

 

Casus młodego kierowcy BMW - kupisz tanio bo chcesz kumplom zaszpanować, ale potem się okazuje, że na serwisowanie szmalu już brak... "przecież u mnie nic się nie będzie zużywało i psuło" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po stracie pracy przez Koronę. Więc jestem aktualnie w finansowym dole i dopiero staje na nogi. Komentarze, żebym sprzedał samochód są nie na miejscu.  Przecież nie kupowałbym takiego auta gdyby mnie nie było stać na części do niego. Liczę na przeprosiny albo wyrozumiałość. 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest konieczna wymiana tarcz? Grubość poniżej min? Ja mam też pordzewiałe tarcze, ale jeszcze równe i 0,3 mm nad min. Oczyściłem, polakierowałem powierzchnię nie cierne i jeżdżę dalej. Odbijesz się i wiosna kupisz oryginały albo snr (pierwszy montaż).

IMG_20191014_132922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Renia08 napisał:

Jestem po stracie pracy przez Koronę. Więc jestem aktualnie w finansowym dole i dopiero staje na nogi. Komentarze, żebym sprzedał samochód są nie na miejscu.  Przecież nie kupowałbym takiego auta gdyby mnie nie było stać na części do niego. Liczę na przeprosiny albo wyrozumiałość. 

Pozdro.

Ależ ja bardzo Cię rozumiem - corona wielu osobom dała mocno w kość... W moim wpisie nie było złośliwości tylko (moim zdaniem) chłodna ocena sytuacji. Gdybyś teraz wygrał z 20 milionów w EuroJacpot to nie kupiłbyś sobie jakiegoś superauta zamiast Meganki? No właśnie. To działa w dwie strony.

 

Ewentualnie zawsze możesz ograniczyć jazdę autem - jeśli to możliwe - to czasu aż staniesz na nogi. Dzięki temu więcej zostanie "w kieszeni". Powodzenia w kwestiach zawodowych i nie tylko, pozdro :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czik3n napisał:

Szumią łożyska ;) 

Tak, ale samych łożysk mi się nie opłaca wymieniać. Tarcze szlag trafił bo nagle mi ręczny złapał w zimie i przegrzało je. A łożyska to już chyba ze względu na przebieg, 201tyś mam i dalej siedzą fabryczne. Szumią też same tarcze bo na jednej tarczy przez środek idzie mi pas rdzy. Zrobię zdjęcie rano to sami zobaczycie.

 

Pracę podjąłem dopiero miesiąc temu, od marca siedziałem na bezrobociu. Samochód mi potrzeby na dojazdy do pracy 20km w obie strony, ale to dużo osób zna temat bo pewnie ma tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz te tarcze, które Ci odpowiadają bo jeździsz niesprawnym autem.

Lepiej założyć zamiennik niż hamować złomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te i sie nawet nie zastanawiaj ja kupilem taki zestaw 2 lata temu i zero zuzycia a zrobilem juz na komplecie 40 tys km nie warto kupowac tanich rzeczy bo szybko dolozysz do drozszych drugich niepotrzebna robota

 

https://allegro.pl/oferta/tarcze-klocki-trw-tyl-megane-iii-lozyska-7334176959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!