Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycie silnika w zakresie 1000-1600 rpm


antusfc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy,

 

Na początku chciałbym się przywitać. Wcześniej miałem megane 2 1.6 i nie miałem z nim problemów :)

Niestety nie znalazłem konkretnie takiego przypadku jak mój. 
Pacjent megane 3 1.5 DCI 110 km. Po wymianie rozrządu i pompy na INA (jakieś 500-600 km po wymianie) pojawiło się dziwne wycie z słyszalne z kabiny w okolicach nóg pasażera. Rozrząd sprawdzony drugi raz (napięcie paska, położenie kół) i wszystko ok. Pasek osprzętu był demontowany i nadal wyje, więc osprzęt wykluczam. Wtryski mają korekty w granicach 0,95 - 1,05. Po dodaniu gazu wycie cichnie (albo silnik je zagłusza). Wycie jest mocno słyszalne po wrzuceniu na luz, kiedy obroty spadają i są we wspomnianym zakresie. Na wolnych wycia nie słychać. Podczas rozpędzania w tym zakresie słychać. Podczas jazdy powoli na 1 lub 2 biegu z obrotami w tym zakresie tez słychać. 
 

Macie może pomysł co to może być? Poniżej filmik

 

Dzięki z góry za pomoc

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaję, że coś rezonuje. Ja po wymianie ... sprzęgła (chyba) miałem dziwne dźwięki przy odpuszczaniu gazu. Okazało się, że nie poodkręcali mi śrub przy składaniu jakiegoś osprzętu, z czasem luzy były coraz większe. Z pomocą drugiej osoby zlokalizowałem źródło ale nie było to banalne. Wymagało czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, ze napięcie paska ustawiane według znaków, ponownie sprawdzane po przejechaniu jakichś 4000 km (przy okazji wymiany dwumasy i sprzęgła jakiś tydzień temu) i napięcie według mechaników ok. Może być po prostu wadliwy rozrząd? Dziwi mnie to, ze to się stało jakieś 500 km po wymianie. Sam pasek może mieć jakąś wadę powodująca ten rezonans?   
 

Jeśli faktycznie jest zbyt mocno napięty to można po prostu poluzować? Czy raczej nowy pasek ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek nie wydaje takiego dźwięku. Dźwięk wydaje łożysko którejś z rolek. Pasek był za mocno napiety i po 500 km uszkodzeniu uległa bieżnia w którejś obracającej się rolce. Ewentualnie jakaś wada fabryczna. 
jezeli po zdjęciu paska osprzętu dźwięk jest nadal to musi on pochodzić z którejś rolki napędzanej przez rozrząd. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier, czyli uważasz, że po prostu zbyt mocno napięty pasek?
Chłopaki w tym warsztacie są mega ogarnięci, mają dużo roboty więc ciężko mi uwierzyć, że za mocno napięli pasek. Tak czy inaczej trzeba zajrzeć do tego rozrządu jeszcze raz. 

Edytowane przez antusfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2020 o 02:40, szwagier24a napisał:

Za mocno napięty pasek rozrządu

 

Dnia 17.11.2020 o 14:57, Sarna1 napisał:

Pasek był za mocno napiety

Napinacz w tym silniku ma w zasadzie jedno położenie , określane przez wskaźnik, który musi znaleźć się między widełkami i tyle. Pasek może być co najwyżej w tym przypadku za słabo napięty, nie da się go przeciągnąć.

 

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mnie teraz Karlos zbiłeś z tropu. Mechanik, który zmieniał rozrząd powiedział mi to samo, a jak wymieniali dwumasę i przy okazji sprawdzali napięcie  na moją prośbę to też powiedzieli, że jest ok (dwa różne warsztaty). Ja z kolei też z mechaniką nie jestem jakoś na bakier i wg mnie to ewidentnie rozrząd. Z kolei akurat w rozrządach co prawda nigdy jakoś nie grzebałem więc stąd moje pytania. Pozostaje chyba tylko wada fabryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2020 o 21:47, antusfc napisał:

- Po wymianie rozrządu i pompy na INA (jakieś 500-600 km po wymianie)

      - pojawiło się dziwne wycie z słyszalne z kabiny w okolicach nóg pasażera.

- Rozrząd sprawdzony drugi raz (napięcie paska, położenie kół) i wszystko ok.

- Pasek osprzętu był demontowany i nadal wyje, więc osprzęt wykluczam.

- Wtryski mają korekty w granicach 0,95 - 1,05.

- Po dodaniu gazu wycie cichnie (albo silnik je zagłusza).

- Wycie jest mocno słyszalne po wrzuceniu na luz, kiedy obroty spadają i są we wspomnianym zakresie.

Do wymiany pompa wody ;

   - wybrakowany element do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szwagier, niestety nie miałem jeszcze czasu zabrać się za rozrząd. Osłuchałem ostatnio stetoskopem i dźwięk wydaje się wydobywać z okolic turbo. Zauważyłem, ze rura wchodząca do turbo z tą zawleczką metalową dość luźno pracuje (skok około 1cm) i może wpada w rezonans, bo rury przy intercoolerze jak się zapną zawleczką to nie mają takiego skoku. Zamówiłem uszczelkę i jutro wymienię.  Jak to nie pomoże to już 100 procent któryś element rozrządu. Dam znać jak temat uda mi się rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj o 1 w nocy nastała cisza. Z pomocą kolegi mechanika wymieniłem komplet ( pasek, pompa, napinacz ) oryginał renault. Czasem gdzieś mi się wydaje ze minimalnie jak się wsłucham w silnik to to słyszę ale to może być tylko moje urojenie spowodowane ciągłym wysłuchiwaniem się w silnik. 
 

Szwagier wstawię dla Ciebie filmik później - chciałeś posłuchać po wymianie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!