Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwie karty, jednak brak grota zapasowego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

niedawno zakupiłem Renault Megane IV Grandtour, jednak osoba od której kupowałem nie posiadała (zgubiła) zapasowy grot, których jest chowany w jeden z kart-kluczy. Mam obie karty, ale niestety brak tego grota i zbliżający się okres zimowy powoduje, że chciałbym go jednak mieć. W związku z tym mam dwa pytania:

  1. Czy zakup czystego grota (np. https://allegro.pl/oferta/renault-megane-4-scenic-iv-karta-grot-obudowa-8848764781) i udanie się z nim do ślusarza przyniesie zamierzony skutek?
  2. Czy są jeszcze jakieś inne opcje?

 

Dzięki z góry za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bieniu89 a masz w ogóle jakiś grot oryginalny ?  - jeśli nie to chyba może być problem, bo na podstawie czego Ci kluczarz dotnie ten surowy.

Chyba że masz takiego magika jak u nas w Radomiu, który na podstawie zamka dorabia klucze.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bieniu89 napisał:

Czy zakup czystego grota (np. https://allegro.pl/oferta/renault-megane-4-scenic-iv-karta-grot-obudowa-8848764781) i udanie się z nim do ślusarza przyniesie zamierzony skutek?

Powinien przynieść - dorobi na podstawie drugiego grota - ale przeważnie nie dają gwarancji, że zadziała :) - koszt ok. 50 zł

Ja kupowałem na Ali za 6 zł :) - bo dzieciaki się kartą bawiły i zgubiły grot.

42 minuty temu, bieniu89 napisał:

Czy są jeszcze jakieś inne opcje?

Udać się do ASO - na podstawie win przyślą z Francji nową kartę z grote po paru tygodniach  :) - ale koszt zwala z nóg - coś koło 600 zł.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem od razu do gościa od dorabiania kluczy (zahaczyłem dwa i w drugim nie było problemu). Miał groty do Renówek na miejscu. Cena grotu z dorobienie na podstawie oryginalnego kluczyka 40 zł i 5 minut :) (w M2, ale jak patrzę na ali czy allegro to ceny "czystych" grotów są podobne)

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że nie mam żadnego grota - mam jedynie dwie karty-klucze. Liczyłem właśnie na to, że na podstawie zamka będzie w stanie taki grot zrobić (a najlepiej dwa, do obu kart). Zamówienie nowych kart z grotami mi dzisiaj jeden człowiek zaproponował, ale koszt 600-700 PLN jest porażający..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w M4, ale w M2 można sprawdzić ile jest przypisanych kart (PyREN, DDT, Clip. W Delphi nie widziałem). Na Twoim miejscu bym zerknął bo w razie co te braki grotów mogą być najmniejszym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma w obu kartach to CLIP i sprawdzenie czy przypadkiem nie ma więcej kart dopisanych. Coś to podejrzane - żeby ten grot zgubić to trzeba kartę rozłożyć, a to robi się tylko na wymianę baterii. 

Może się okazać, że pewnego dnia wyjdziesz, a auta nie będzie. A żadna polisa AC nie wypłaci za taki numer odszkodowania.

Ja bym się zastanowił nad zmianą zamków i przeprogramowaniem komputera na inne karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt nowej karty w Aso do Megane IV to ponad 1200 brutoo z programowaniem (sama karta 1000)

zawsze mozna podjechac do serwisu wyprogramowac wszystkie karty i zaprogramowac te 2 które sa od nowa

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!