Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z grzaniem świec żarowych - sterowanie przekaźnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

A 0 100 266 023 to GE ile??

Jak widzisz katalog Renault prowadzi inaczej niż katalog beru. Ja kupując świece w kartoniku renault dla silnika 836 dostałem świece 023 i okazało się że słabo grzeją. A na aucie wkręcone 032.

Ty mówisz ze masz wkręcone 023 i dwie potrafią się nagrzać.

Nie patrzyłem w katalog Boscha ale świece boscha sprzedają jako zmiennik obydwóch typów
https://allegro.pl/oferta/0250403012-ge110-0100266032-0100266023-8200682592-6935935915

Gdzieś jest błąd w katalogach i prawda leży gdzieś po środku :)

Wiedząc że twoje dwie potrafią się nagrzać ciekawi mnie czy moje były fabrycznie uszkodzone czy rzeczywiście między nimi jest jakaś fizyczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły zamówione Beru GE 110 o numerze  0 100 266 032 4,4 V. Sprawdziłem pod akumulatorem i nagrzewają się do jasnoczerwonej barwy w ciągu 3 sek. Starych jeszcze nie wykręcałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aniewa napisał:

Przyszły zamówione Beru GE 110 o numerze  0 100 266 032 4,4 V. Sprawdziłem pod akumulatorem i nagrzewają się do jasnoczerwonej barwy w ciągu 3 sek. Starych jeszcze nie wykręcałem.

Ostrożnie z tym sprawdzaniem pod aku. Wystarczy chwila patrzenia na ten żar i już go na tej świeczce więcej nie zobaczysz. Sprawdzaj tak jak napisał halas2. Fajka na świece i masa na kablu rozruchowym do aku. Świeca dostanie tyle napięcia ile jest dla niej bezpieczne. Dodatkowo masz sprawdzona instalację.

Ps. W przyszłym tygodniu montuje komplet Beru GE 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś zakupiłem 4szt świec ....032 Beru. Widzę że trudno je dostać, sklepy stacjonarne "nie widzą" ich na hurtowniach, jedynie sklepy internetowe i allegro je posiada na śląsku.

Noce są jeszcze mroźne i będę na pewno próby też robił - niech tylko przyjdą po weekendzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że @aniewawie co robi:) 

W instalacji samochodu te świece i tak dostają na początku 12v:)

Tak czy siak daj znać co przyjdzie i jak grzeje. Bo.mi zamawiajac z tego linku

https://allegro.pl/oferta/megane-scenic-iii-1-5-dci-swieca-zarowa-4-sztuki-7853650421?snapshot=MjAyMC0wOC0yMlQxMDo0NDo0Ny4yOTlaO2J1eWVyOzY2ZDQyYzAxNzMwZTgwNzczNTA1YzkxNmYxOTIzMDE5NmQ0MjIxZjFkNzVmMTkyMzM5MWU4YzYxYzc3ZmJjNWI%3D

Przyszły 023 a niby w opisie 023 032 są zamienne.

Chyba że faktycznie moje 023 przyjechały uszkodzone. Naprawdę jestem ciekaw rozwiązania tej zagadki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niby wiem co robię a jedna ze świec wypadła mi z rąk na terakotę i szlag ją trafił.:mrgreen:. Nie grzeje, rezystancja 1 kohm. 50 zł poszło. Starymi można było rzucać i nic się nie działo. Dzisiaj dodatkowo jeszcze jak na złość podłączony interfejs nie pokazuje błędu świec a silnik był uruchamiany w temperaturze minus 12. W poniedziałek wymieniam, myślę że max jedna będzie gorsza od pozostałych. Dla mnie to i tak rekord bo samochód prawie 10 lat a świece oryginalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem stare świece i w oryginale były założone Beru 0100 o numerach 266 023. Numery Renault 8200682592. Wszystkie w bardzo dobrym stanie jak na 9 lat, sprawne i grzeją identycznie jak nowe o numerze 266 032. Wychodzi na to, że z nowymi świecami to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy jestem po kolejnej wymianie świec i faktycznie miałem założone 023. Teraz wkręciłem 032 - jutro próba z rana (ma byc poniżej 0st.)

Przy okazji zmierzyłem ciśnienie sprężania na zimnym silniku- na każdym cylindrze mam 23bar. Więc niektórym rozwialem juz wątpliwości że może niska kompresja. (Regularna wymiana oleju i filtrów co 10k zrobiła swoje;)). Jutro dam znać jak pali.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z samej chęci poszerzania wiedzy o co kaman z tymi świecami?? BERU GE 110 to są 0 100 266 032 (patrz załącznik)

Na marginesie, ja zmieniam olej od nowości co 30k km i myślę, że mam nie gorszy stopień sprężania od kolegi.

swiece.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak z ciekawości do porównania - ile masz przejechane i jaki stopien sprężania na zimnym silniku?

Każdy miłośnik motoryzacji wie że musi miec wplyw wymiany oleju na stopień sprężania. Olej z "syfem" działa jak ścierniwo, a dodatkowo praca tłoka powoduje, że mamy honownicę ;) dalej chyba nie muszę nic pisać.....

Kolega @halas2 pisał ze ma 17bar na zimnym silniku i też proszę o inf. jak wymiana oleju przebiega oraz jaki stan licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!