Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowa norma olejowa RN17


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.05.2024 o 18:09, emigrant_ napisał(a):

Jak ma być olej ACEA C3 to trzeba szukać olejów które mają specyfikację/normę Porsche C40 i/lub MB 229.52.

Przy tych dwóch normach olej przechodził testy na LSPI.

Oczywiście obok tych specyfikacji/norm powinien być jeszcze RN0710 na etykiecie oleju. 

RAVENOL RNV 5W-30 ;   RAVENOL RNV SAE 5W 30 CleanSynto®    - wg ; tego  opisu ;

Klasy jakości ; ACEA C3

Specyfikacje ;  Renault RN17,  MB 226.52

 - Może być również stosowany do najnowszych silników EURO 6d,

 - Odpowiedni do stosowania w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych ;

       - z lub bez filtra cząstek stałych oraz katalizatora jak również w silnikach zgodnych z najnowszą normą EURO 6d. 

 - Specyfikacja Renault RN17 -  zastępuje specyfikacje RN0700 i RN0710 we wszystkich silnikach,


 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w ASO na wymianę płynu hamulcowego, bo od nowości nie był zmieniany i poprosiłem o wydruk jakie płyny są dopuszczone do 1.2 TCe Energey 130 na tę chwilę. Do tego silnika nie ma mowy o RN17. RN17 nie jest dla tego silnika. To chyba zamyka dywagacje. Pisałem to już - to że norma RN17 zastępuje RN0700 i RN0710 nie znaczy, że zastępuje lepkość oleju. 

 

Tego Ravenola co tutaj przedstawiłeś mam aktualnie od prawie roku zalanego do tego silnika. Czy coś z silnikiem się dzieje? Nikt tego nie wie. Trzeba byłoby go rozebrać na części i zrobić ekspertyzę każdej części która mogłaby się zużyć lub nie. Tak, czy siak od czerwca powrót do 5W-40 RN0710. 

 

image.thumb.jpeg.7df195e720c99d4e3e7d5f410f29fbb3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Mało robię km rocznie, więc Noack za bardzo mnie nie interesuje. Poza Ravenolem, który udostępnia publicznie prawie wszystkie dane w tym CCS i MRV to nikt tego nie robi. Nie ma co się czepiać Millersa, że nie udostępnił Noack. Mało kto HTHS udostępnia a Millers to robi.

Edytowane przez emigrant_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!