Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.6


Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

W MII miałem 293 tyś i podobną gałkę,  ale są ludzie którzy nonstop jeżdżą z ręką na lewarku. Bardziej patrzyłbym na jego luzy bo później lata jak kij w wiadrze z wodą.  U mnie był sztywny bo ja dłonie trzymałem na kierownicy.  To samo się tyczy kierownicy: nie kręcę kierownicą jedną ręką.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kaziuk napisał:

A czy ktoś ma pojęcie, które navi nadają się do wyświetlania obrazu z kamery cofania? Czy ten obraz posiada linie pomocnicze, które skręcają się razem ze skrętem kół?

Linie skrętne posiadają wszystkie oryginalne kamery. Praktycznie każdy Tom Tom zwykły czyli bez live obsługuje kamerkę. Tom Tom live nie wszystkie obsłużą. Trzeba by odczytać numer ekranu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje BOSE to raczej tylko z mocniejszymi silnikami - dieslami albo benzyna turbo?  
Zwróćcie uwagę na listwy pod oknami po obu stronach ? Poza tym kolor lewego przedniego błotnika i zderzaka się różni.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-4tce-130ps-bose-edition-1-wlasciciel-serwis-navi-kamera-ID6E5Hv1.html#gallery-open

Btw. sprawdzam sobie te numery samochodów z Niemiec i Austrii (które świeżo przyjechały) i prawie wszystkie przyjeżdżają z terenów niedawno zalanych. Przypadek? Ten akurat chyba nie (Turyngia), chociaż samochód to nie jest nieruchomość, tylko jej przeciwieństwo, więc blachy bynajmniej niczego nie gwarantują. Pokazuję jako ciekawostkę, bo unikam wysilonych jednostek z T - przedkładam spokój i ekonomię (spalanie i późniejsze, nieuchronne wydatki serwisowe) nad przyjemność jazdy mocniejszym samochodem.

Mam takie dość istotne pytanie jeszcze, bo nie udało mi się tego nijak sprawdzić: czy będąc właścicielem samochodu mam wgląd w całą historię? Pytanie też o samochody renault z zagranicy - ktoś to jakoś sprawdzał? Jak kiedyś dzwoniłem do renault w PL, to facet na infolinii mi powiedział, że nawet jak kupię dany samochód, to oni mi nie udostępnią wglądu w jego historię, co mi się wydaje jakąś bzdurą, ale w PL wszystko możliwe..

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich dotychczasowych renault nie było problemu z wglądem do historii w salonach ASO. Warunkiem było przedstawienie dowodu rejestracyjnego i karty-kluczyka. Udostępniają historię do czasu serwisowania w salonach Renault. Raz nawet dali mi wydruk z całej historii.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zakupu części poprosiłem o dane z serwisu. Pracownik ASO wklejał szwajcarskie wpisy w translator i czytał mi co kiedy i z jakim stanem licznika.

Już wcześniej byłem wpisany w komputerze jako klient i właściciel tego samochodu. Vin dyktowałem. Nic nie okazywałem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać auta drożeja z dnia na dzień za taka cene kiedyś brało sie full opcje teraz widać kołpaki zwykłe fotele ale za to dobra nawi lecz to juz kwestia roku produkcji.

jack i usb nie wychodziło w parze wiec labo jedno albo drugie :)

co do silnika 100 bez kazfr odczujesz strasznie to tak jak silnik z kzfr bez w pelni sprawnego systemu zmiennych faz ludzie jezdza a nie wiedza ze mozna bardziej dynamicznie jakby sie to naprawiło.

nici na gałce ,bo juz wymieniana na zamiennik a portalu aukcyjnego , grunt to zobaczyć silnik tam odma lubi chlapac na boki ogolnie ciezki temat do uszczelnienia trzeba rwać górę ale to tez kwestia eksploatacji wymiany oleju na czas.

Silnik zrobi maks 250 tys km i zacznie sie sypać nie był nigdy stwożony do mega osiągów dlatego cięzko spotkać nawet megane 2 aby miały po 300 tys z 1.6 16v/

Cięzki samochód ale jak nie wymagasz osiagów tylko dojazd z punktu a do b to spoko , kolor brzydki mialem taka jakoś do megane nie pasuje widac w sygnaturce dalem nawet 17 calowe koła by podnieść jej charakter az w koncu sprzedałem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@refild nie strasz kolegi że te silnik 1.6 są słabe.  Osobiście uważam że jedne z lepszych na rynku. Sam kiedyś sprzedawałem taki z przebiegiem 293 tyś. Silnik jak każdy inny wymagający przemyślanej eksploatacji a odwdzięczy się niskim kosztami utrzymania.

Uszczelnienie odmy: 2h pracy, zrobi każdy kto potrafi trzymać narzędzia w dłoni. A, i co najważniejsze to nie trzeba wyciągać silnika ?
 Osobiście to bym nie brał wersji bez zmiennych faz.

Silnik zadbany zrobi spokojnie 500 tyś.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szukam auta (niezbyt intensywnie) mniej więcej od zeszłej jesieni i zdążyłem zauważyć wzrost cen (a, prawdę mówiąc, naiwnie liczyłem na spadek), ale zdziwiłbym się gdyby było inaczej, skoro WSZYSTKO drożeje.
Resurs silników to bardzo ciekawe zagadnienie. Zaraz wkleję link, tylko muszę zrobić restart zamulonej przeglądarki. 
Trochę to trwało, ale w końcu lapek ożył
https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-na-ile-kilometrow-jest-zaprojektowany-twoj-silnik,nId,4574740
to oczywiście dość szacunkowe dane, ale różnice są znaczące: 
Megane II 1.4 16V - 350 kkm 
a np.
Golf 1.4 TSI (140-170 KM) - 200 kkm...

Do tego dochodzi czynnik pt. "zalecenia producenta" dot. wymiany oleju i tu niestety renault wypada słabo, bo rekomenduje interwały wynoszące 30kkm, czyli 2-3 krotnie dłuższe niż zdroworozsądkowe 10-15kkm, zalecane przez ogarniętych mechaników. Jak się na to nałoży nonszalancja wielu kierowców, którzy takowe zalecenia traktują dość swobodnie, to już w ogóle masakra.

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją w marcu dałem po negocjacjach 23 150 zł. Chociaż trochę biedniejsza (brak nawigacji, lampek w drzwiach i podłokietnika z tyłu). Jednak jest to egzemplarz z grudnia 2012. Przebieg miała niecały 109000

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem kolejny samochod, ale znowu Niemcy i rejon objęty podtopieniami.. Nie wiem czy w coś takiego wchodzić, bo zweryfikować to b.ciężko, a sprzedający (handlarz) może albo sam nie wiedzieć co się działo z samochodem, albo kłamać w żywe oczy - w tym są dobrzy. 

Tak czy inaczej samochód chyba źle nie wygląda, tylko te niby serwisy dziwne, bo nie mają potwierdzenia w książce. To w końcu jak to jest - renault ma bazę międzynarodową i jest możliwość weryfikacji historii także zagranicznych zdarzeń/serwisów?

Czy ktoś wie jak po vinie się sprawdza tego asystenta pasa ruchu? Kamery przy lusterku tu nie widać, a do zapowiedzi handlarzy podchodzę z dystansem.

A w ogóle to nie przesada taka cena za megane z 2014?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-parisbezwypadkowyoryg-przebiegserwisowanystan-idealny-ID6E7dN4.html#gallery-grid

Edytowane przez Kaziuk
Zabrakło linka i były literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kaziuk napisał:

To w końcu jak to jest - renault ma bazę międzynarodową i jest możliwość weryfikacji historii także zagranicznych zdarzeń/serwisów?

Tak

22 minuty temu, Kaziuk napisał:

A w ogóle to nie przesada taka cena za megane z 2014?

Trochę sporo. Bierz pod uwagę, że opis może się nie do końca zgadzać ze stanem faktycznym.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 13:59, CzechuXX napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes

Tego się właśnie boję, bo mam daleko, a może być np. topielec, albo jednak samochód walony przód/tył, gdzie mogły ucierpieć też np. belki pod-zderzakowe, mocowania zderzaków, naprawiana podłoga z tyłu, pas przedni itp. Tam pewnie ludzie rzadko sprawdzają czujnikami i łatwo coś takiego przegapić, jak dobrze podpicują. Zresztą podobno renault (poza oczywiście zderzakami) ma sporo elementów z plastiku. Tu błotniki z przodu są stalowe czy plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jak na ten rocznik to duża, pomimo że ceny samochodów poszły w górę.

Komora silnika i sam silnik jakby z fabryki wyjechał,  :rolleyes:  a błotniki, choć nie jestem pewien jak w tym modelu, są stalowe.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!